ХТ-02D Рачни IR Камера Дигитален Дисплеј Инфраред Резолуција Термички Imager

ХТ-02D Рачни IR Камера Дигитален Дисплеј Инфраред Резолуција Термички Imager

DEN 10216.32

Свеж

Во магацинот


Сликата Складирање : SD картичка(4 G)
Формат на датотека : bmp
Поставување Контрола : Единица на Вредноста/Language/Датум Time Format/автоматски се затвори
Батерија Тип : 4 * 1.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Што е разлика меѓу ХТ-02 и ХТ-02 D?
A : Тие едноставно уживаат во различна резолуција,ХТ-02 доаѓа со 60*60,но ХТ-02 D само доаѓа со 32*32,другите функции се исти како и модел.
Нашите инфрацрвен термичка imager може да се претвори термална слика во visional слика, брзо да дознаете проблемот област.
Карактеристики :
Инфрацрвен термичка imager дека може да се вклопуваат на видлива и инфрацрвени слики.3 во
Пакет Тежина : 927g / 32.7 оз
Пакет Листи И Тоа :
1 * Инфраред Термо Imager
1 * SD Картичка(4 G)
1 * Упатство
1 * Капка Отпор Јаже
1 * Заштита торба
Слики за повикување само.4 во
Објектот Тежина : 231.
Примечание : Мы имеем достаточный запас для его recenlty, pls не тревожим aobut срок поставки, мы можем аранжировать пересылку wihtin 1 день как только получите ваше подтверждение оплаты, спасибо, и мы как раз здесь waitting для вас.4 инчен full агол на гледање висока резолуција на екран во боја
Резолуција : 60 * 60 (32*32) ХТ-02 D
Резолуција на видлива слика : 0.
Вкупно Пиксели : 3600 (1024) ХТ-02 D
FOV/Најкус Фокусна Должина : 20× 20/0.Затоа,тоа им помага да се спаси нашите клиенти'time.
Спецификации :
Дисплеј : 2.5 m
Термички Чувствителност : 0.
За автомобил, мотор ремонт, трансформатор соба линија одржување, клима уред на поправка, итн.
ХТ-02 D е термичка обработка на Слика од Камерата која ги комбинира функциите на површината температурата на мерење и во реално време термичка обработка на слика традиционалните термичка обработка на слика од Камерата ќе се измери секоја компонента, еден по еден, но овој инструмент не треба да се.
Резолуција на инфраред image/видливо на сликата : 3600 пиксели/0.3 мега пиксели.2 оз
Пакет Големина : 27 * 19 * 11cm / 10.
Оваа infrared imaging уред е професионално, прецизно и ефикасно.5 V AA батерија (Не се Вклучени)
На Животниот Век На Батеријата : 6 Часа
Авто Моќ-исклучување Time : 12 Минути
Потврдување : CE, Ro HS
Температурата на работа : -5℃ до 40℃ (23℉ да 104℉)
Температура на чување : -20℃ 50℃ (-4℉ да 122℉)
Релативна Влажност : 10%RH до 80%RH
Објектот Големина на : 21.Дури и можните проблеми може да биде јасно прикажана во екран во боја која што им помага на корисниците брзо да се лоцираат на централна точка за да се измери курсорот и температура.
Забелешка : имаме доволно акции за тоа recenlty,pls не грижете се aobut времето за испорака,ние сме во состојба да организира пратка wihtin 1 ден откако ја добиете вашата confirmaion на плаќање,ви благодариме.5℃
Мерење На Владата : Thermopile
Температурата Опсег : -20℃ до 300℃(-4℉ да 572℉)
Мерење на Точност : ±2% или ±2℃(±4℉)
Бранова должина Опсег : 8-14µm
Emissivity : 0.3 мега пиксели.0 Прилагодливи
Слика Фреквенција : 6 HZ
Режим На Фокус : Fixed
Палета : Железо црвена,божилак,виножито висок контраст,сива скала(бел сјај) и сива скала(црн сјај)
Визија Опција : 5 видови на целосна инфраред до целосниот визуелен, мешање на видлива и инфрацрвени.

боја: ХТ-02D
Дисплеј Тип: Дигитални
Употреба: Индустриски
Број На Модел На: ХТ-02D
Теорија: температурата контролер
Големина На Дисплеј: 1.9 Инчи & Под
Бренд Име: XEAST
Макс Мерење На Температурата: 120°C & Над
Моќност Тип: AAA Батерија
Стил: Рачни
Температурата Опсег: -20 до 300C
Резолуција: 32*32
Мерење на точност: +-2%
Бранова должина опсег: 8-14um
Emissivity: 0.1-1.0 Прилагодливи
Режим На Фокус: фиксен
Сликата складирање: SD картичка(4G)
Тип На Батерија: 4 * 1.5 V AA
Проверка на автентичност: CE, RoHS

Додатоци на производи

Нови LCD Екранот Дома Возило Дигитални LCD Термометар Температура Целзиусови 17713 Свеж Со попуст
Нови LCD Екранот Дома Возило Дигитални LCD Термометар Температура Целзиусови 17713

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Нормална температура LCD дисплеј Автомобил на воздухсостојба на

DEN 102.00 121.92
DC 5V 6W+6W 2 Каналот Стерео Bluetooth Засилувач Одбор Литиум Батерија Напојува за Звучници Звучник Кутија Изменета Свеж
2017 НОВИ Дигитални Спорт Контра Тајмер Професионален Спортски Стоперката 3 Row100 Круг 1/1000 Свеж Со попуст
2017 НОВИ Дигитални Спорт Контра Тајмер Професионален Спортски Стоперката 3 Row100 Круг 1/1000

Карактеристики : 3 Реда 100 Круга професионални стоперката на Точноста : 1 / 1000 Втор Пат и календарски прика

DEN 475.00 688.80
TP-01A К-тип 100cm Должина на Жица Температура Тест Thermocouple Сензор Сонда NG4S Свеж Со попуст
TP-01A К-тип 100cm Должина на Жица Температура Тест Thermocouple Сензор Сонда NG4S

Карактеристики : К Тип Thermocouple сонда100% Сосема новОдговара за температура контролори.Спецификација : Тем

DEN 56.00 72.00
1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот Свеж
1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот

Welcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршувањеДоколку купите повеќе квантитет или други Ел

DEN 252.48
4 Канал Дигитални Thermocouples К-Тип Термометар со Светлото К-Тип на Метал & Мушка Сонда Температура Инструмент Свеж Со попуст
4 Канал Дигитални Thermocouples К-Тип Термометар со Светлото К-Тип на Метал & Мушка Сонда Температура Инструмент

КАРАКТЕРИСТИКИ : 4Канал КТип thermocouple влезови Голем екран со заднинско осветлување Max / Min / Avg читање снимка

DEN 1329.00 1771.20
Џеб 500g x 0.01 g Дигитални Скала Алатка Накит Баланс на Злато Тежина Грам Скала S18 Капка брод Свеж Со попуст
Џеб 500g x 0.01 g Дигитални Скала Алатка Накит Баланс на Злато Тежина Грам Скала S18 Капка брод

Материјал : Пластични + МеталБоја : SliverПогоден за прецизно мерењеВисока чувствителност, брз одговорLCD ди

DEN 195.00 235.20
10pcs/многу Мал LCD Електронски Дигитални Голф Прст Рачни Картонче Контра musabah hatim tasbih за муслиманската Свеж
10pcs/многу Мал LCD Електронски Дигитални Голф Прст Рачни Картонче Контра musabah hatim tasbih за муслиманската

Пакет листата : 10* LCD Електронски Дигитални 5 Цифра Прстен Картонче CounterНовиот Мини LCD Електронски Дигита

DEN 174.24
Нерѓосувачки Челик BBQ Термометар индустриски термометар за Moonshine Уште Кондензаторот Пијалак Тенџере Температура Инструменти Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот Возилото Дигитален Термометар Автомобил LED Температура Метар Сонда -40~110C 12V Свеж
Бесплатен Превозот Возилото Дигитален Термометар Автомобил LED Температура Метар Сонда -40~110C 12V

САД $ 1.58 / set Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Led дисплеј, јасен, директен и анти светлина мешање Вгр

DEN 226.56
1 Парче LCD Дигитален Мерач Термометар за Замрзнувач Автомобил Фрижидер Фрижидер Инкубатор Риба Резервоарот Температура Метар Свеж Со попуст
GSM, GPRS Антена 433 Mhz 2.5 dbi Кабел SMA Машки Универзална DAB Patch Антена 433MHz Свеж Со попуст
GSM, GPRS Антена 433 Mhz 2.5 dbi Кабел SMA Машки Универзална DAB Patch Антена 433MHz

Спецификации на Боја : Црна Текст отпор : 50Ω VSWR : ≤1.5 Стекнат : 2.5 d Bi пропусниот Опсег : 433 MHZ Тековната потро

DEN 81.00 85.44
DC 12V XMT7100 Температура Контролорот 1/32DIN Дигитални F/C ПИД Црвени LED Дисплеј Со К Thermocouple За Индустриска Опрема Свеж Со попуст
DC 12V XMT7100 Температура Контролорот 1/32DIN Дигитални F/C ПИД Црвени LED Дисплеј Со К Thermocouple За Индустриска Опрема

BI0004743Спецификација : Бренд новиМодел : XMT7100Материјал : пластикаБоја : црнаГолемина : како што е прикажано

DEN 1111.00 1852.32
К-тип Thermocouple Сонда Висока Температура Сензор Thermistor Сензор Сонда К Thermocouple Сонда 1M за Температура Контролер Свеж Со попуст
Нов Аквариум LCD Дигитален Термометар Риба Резервоар за Вода Свеж Со попуст
Нов Аквариум LCD Дигитален Термометар Риба Резервоар за Вода

100% сосема нов и висок квалитет на Потопувајте сонда риба во резервоарот да се измери температурата на в

DEN 65.00 78.72
Бесплатен превозот опрема позиција сензор ОПРЕМА ИНДИКАТОР SHIFT за sv 650 Свеж Со попуст
Бесплатен превозот опрема позиција сензор ОПРЕМА ИНДИКАТОР SHIFT за sv 650

опрема индикатор за промена на сензорот е погоден vs 650 опрема сензор префрлување, во надолна линија пока

DEN 729.00 767.52
Дигитални Температура Контролер STC-1000 Сите намена 110-220V AC Троа Сензор Свеж Со попуст
Дигитални Температура Контролер STC-1000 Сите намена 110-220V AC Троа Сензор

Modle : STC1000Технички Параметри : 1.Температурата мерен опсег : 50 Degree ~99 Degree2.Резолуција : 0.1 Степен ;3.На точност

DEN 402.00 543.84
10kg 1g Тенок Нерѓосувачки Челик Дигитални Скала 10KG Електронски Исхрана Храна Кујнски Ваги Допир Грама Тежина Рамнотежа Сино Свеж Со попуст
W1411 Дигитален LED Температура Контролер Термостат за Контрола на Вклучите Сензор За Оранжерии Водни Животни 220V 10A 40%попуст Свеж Со попуст
1kg 1000g x 0.1 g Преносни Мини Електронски Дигитални Џеб Скали Случај Поштенски Кујнски Ваги Готвење Алатка Накит Рамнотежа Свеж Со попуст