H4 LED H7 Една Светилка H1 H3 H11 880 9005 9006 Двојно Светилка H13 9004 9007 Супер Светло Светилки сијалица 72W 6000K 8000LM Светилка

H4 LED H7 Една Светилка H1 H3 H11 880 9005 9006 Двојно Светилка H13 9004 9007 Супер Светло Светилки сијалица 72W 6000K 8000LM

35 %

DEN 703.00

DEN 1081.44

Свеж

Во магацинот


Обрнете внимание пред купување :
Светилка има само една Боја температура е 6000k (бела)
Ве молиме изберете точниот модел треба
Ако не сте сигурни за fitment, ве молиме контактирајте го нашиот клиент сервис, ние може да ви помогне.
Еден зрак Модел : H1,H3,H7,H11,880,9005,9006
Двојно зрак Модел : H4,H13,9004,9007
Сијалица Технологија : Led
Извор на светлина Модел : КОЧАН
Моќност (W) : Една светилка 72w/set
Лумен(LM) : Една светилка 8000 LM/Set
Температура На Бојата (К) : 6000
Животниот век : над 50000h
Оперативен напон : DC9-30 V
Материјал : 6063 Алуминиум
Работна Температура : -40 до +80 целзиусови степени
Водоотпорен стапка : IP68
Зрак Агол : 270 степен-ниска зрак,360 степени-висока зрачна
Состојба : Нова
Пакет се Вклучени : 1 Пар Автомобил светла сијалица
Вози побезбедно
Враќање на јасност и видливост
1.Зголемената видливост и безбедност
2.Зголемен страна патот видливост
3.Зголемената видливост периферните
Работи ефикасно
1.Направени со напредни КОЧАН увезени led чип,дава најдобри услови за оптимално ладење
2.Точно plug and play, инстант почеток
3.IP68 водоотпорен,300% посветла од Халоген светла
4.Интелигентен систем за ладење,Топлина дисипација е драматично супериорен,подобрување на 60% светлина ефикасност
Инсталација забелешка : за да безбедноста на претпазливост, да се осигура дека автомобилот има време да се излади правилно пред да го започнете процесот на инсталација. Стави на возило во парк или да се обезбеди тоа е безбедно во опрема. Осигурајте се да имате палење исклучен и копчињата се отстранети. Бидете внимателни за да избегнете изгореници, особено кога вклучување или исклучување на возила осветлување. Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки. Исто така, бидете сигурни да не допре светилки со прсти, затоа што тоа ќе предизвика впивање. Целосно се испита врската на контактни точки, пристаништа и жици, како погрешни конекции може да предизвика осветлување проблеми. Бидете сигурни дека на крајот на крушка да не дојде во контакт со внатрешната светлина штит на светлата кога прилагодување на сијалицата.
Откако ќе го инсталирате нашите LED светла, ако подолу прашања се случи, вклучуваат и на светилки треперење, предупредување грешка на КОМПЈУТЕР, табла, и на светлата не може да светла горе, една или две светилки светне за време потоа надвор одеднаш, видливоста е намалена светла откако ќе го исклучите светлата копчето, оригиналниот светилки drl или Несакани паркинг светлината не може да светне откако ќе го вклучите светлата светилки. Овие прашања укажуваат дека нашиот светилки, може да работи добро, вие само треба LED декодер или LED отпорник да се вклопи во вашиот автомобил фарови. Ве молиме не грижете се. Можете да контактирате со нас.

Тип Socket: H1, H11, H3, H7, H27/880, 9004/HB1 Hi/Lo, 9007/HB5 Hi/Lo, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4, H13
Тип На Објект: Извори На Светло
Температура На Боја: 6000K
Чип Собранието Тип: КОЧАН
Бренд Име: CrossFox
Извор На Светлина: LED
Лер Зрак Тип: место
Автомобил Марка: За Тојота Cruze/RAV4 Хонда, Нисан Mazda итн
Wattage: 72W/set
Напон: 12V
Автомобил модел: Универзална
Лумен: 8000lm/set
Оперативен Напон: DC9-30V
Услуга Живот: Во текот 50000h
Водоотпорен: IP68
Работна температура: -40-+80 Centigrade
Материјал: 6063 Авијација алуминиум
Конектор тип: plug and play
Гаранција: 12 месеци
Примена: LED Фарови Светилка Светилки Висока или Ниска Зрак

Додатоци на производи

3pcs! Бела LED Авто Автомобил Читање Внатрешни работи Светлина Панел Купола Светилка За КИА РИО К2 2006-2012/Hyundai Solaris Свеж Со попуст
3pcs! Бела LED Авто Автомобил Читање Внатрешни работи Светлина Панел Купола Светилка За КИА РИО К2 2006-2012/Hyundai Solaris

3x Автомобил, Светлата за Читање Купола LED Светилки Внатрешни работи Белата Боја е Погодна За КИА РИО К2 200

DEN 337.00 449.28
7inch 18W LED Еден Ред, Работа Светлина Бар Место / Поплава Зрак ТЕРЕНСКИ ВОЗЕЊЕ СВЕТИЛКА АТВ SUV 4X4 4WD UTV Камион Брод 12V Свеж Со попуст
Водоотпорен 49 Флексибилни LED Светло Лента Кочница Опашка се Претвори Сигнал Светлина Бар 5-Функција Црвено Бели светилки drl Свеж Со попуст
Tcart 2 парчиња 5730 чип ЗА ФОЛКСВАГЕН T5 T6 Транспортерот 2010 - 2015 LED светилки drl Светлата Надградба Светилки МЕГА СВЕТЛА Свеж Со попуст
FSYLX FSYLX 2 парчиња D1S D1R D1C Xenon Адаптер носителот Метал Hella Проектор Сијалицата во Држачот за Ксенон HID предните Свеж
Супер Светло! 2 ПАРЧИЊА/Многу H3 КОЧАН 24 SMD Магла Светлина Инструмент Осветлување Возење Led Светилка Магла Зрак 12V 24 КОЧАН Свеж Со попуст
Soarhorse Автомобил Задниот Браник Опашка Магла Светлина кочница Рефлектор Светилка За Мицубиши Outlander 2007 2008 2009 2010 Свеж Со попуст
Safego 48W LED РАБОТА светлина 12V OFF ROAD 4X4 трактор КАМИОН 24V МОТОЦИКЛ ATV теренски магла светилка 48W LED Работи ВОЗЕЊЕ Свеж Со попуст
Safego 48W LED РАБОТА светлина 12V OFF ROAD 4X4 трактор КАМИОН 24V МОТОЦИКЛ ATV теренски магла светилка 48W LED Работи ВОЗЕЊЕ

Спецификација : Моќност : 48 WНапон : 932 VТеоретски Lumens Излез : 4800 LMОперативен Lumens Излез : 3600 LMLED : 16pcs*3 W (Epista LED)

DEN 720.00 1200.00
10 КОМПЈУТЕРИ/МНОГУ BAX9S H6W LED Светилки 8 5730 SMD Читање Страна Маркер Светлина Вратата Табличка Светилка DC 12V за Автомобил Свеж Со попуст
1 Парче LH Левата Страна автомобил задниот браник магла светилка светлина Без сијалица за Форд Фокус 2 2009 2010 2011 Hatchback Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА Супер Светло Festoon C5W C10W Авто Автомобил Купола Вратата Табличка Читање Извор на Светлина 12V Сијалица 31mm КРИ Свеж Со попуст
Бренд Нови 2бр H7 100W ДОВЕДЕ 20-СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сијалица Свеж Со попуст
Бренд Нови 2бр H7 100W ДОВЕДЕ 20-СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сијалица

Бренд Нови 2бр H7 100 W ДОВЕДЕ 20СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сија

DEN 352.00 475.68
2 парчиња AUXITO PSX24W H16 H10 H8 H11 880 881 LED светилки drl Магла Сијалица За Jeep Grand Cherokee Wrangler Патриот Dodge Свеж Со попуст
2 парчиња AUXITO PSX24W H16 H10 H8 H11 880 881 LED светилки drl Магла Сијалица За Jeep Grand Cherokee Wrangler Патриот Dodge

Опис : Овој оглас е за пар на 2504, PSX24 W висока powet XBD супер LED светла за Магла светлина светилки drl.Оваа сијал

DEN 618.00 882.24
12V/55W 4 ИНЧЕН КРИЕШЕ Возење Светлина КРИЕШЕ Пребарување светла КРИЕШЕ Лов светла КРИЕШЕ работа светлина за SUV Jeep Камион Свеж Со попуст
5pcs Страна Огледало Сигнали Светла Жолта Универзална Одговара Ултра Тенок Последователни Трепка 33-СМД-1210 Авто LED ДИОДА Свеж Со попуст
Tcart 1Set Висока Моќност Автомобил LED Дневни Работи Светлина светилки drl За Форд Ренџер 2015 Година Само Бела Магла Свеж Со попуст
Tcart 1Set Висока Моќност Автомобил LED Дневни Работи Светлина светилки drl За Форд Ренџер 2015 Година Само Бела Магла

Ве молиме проверете го вашиот автомобил предниот браник тип исто како на Денот, светлата за пред вашата

DEN 3100.00 3263.52
1 Buc Лево LH Магла Светилка Предниот Браник Возење Магла Светлина BS1E-51-690 За Mazda 3 Axela 2014- Свеж Со попуст
1 Buc Лево LH Магла Светилка Предниот Браник Возење Магла Светлина BS1E-51-690 За Mazda 3 Axela 2014-

1 Buc Лево LH Магла Светилка Предниот Браник Возење Магла Светлина BS1 E51690 За Mazda 3 Axela 20142016Тоа е нов производ,

DEN 1324.00 1439.52
4x6 12 LED Супер Светло 12V-24V Led Strobe неутрална Светлина Полицијата Трепка Lightbar Решетката Камион Светилник LED Светлата Свеж Со попуст
за Montero спорт магла светилка база за Мицубиши pajero sport пред метал магла светилка заградата 2000-2005 Свеж Со попуст
за Montero спорт магла светилка база за Мицубиши pajero sport пред метал магла светилка заградата 2000-2005

Ако сакате да купите голем број на производи,ве Молиме контактирајте ме Јас ќе ви даде многу поволна цен

DEN 704.00 1051.20
висок квалитет на Автомобил Стил Главата Светилка случај за Toyota rav4 2014 2015 година LED Светлата светилки drl Дење Свеж
2 Грешка Слободен Белата Директни Купола LED Внатрешни работи Светлина SMD За BMW E60 E61 E65 E87 М5 Свеж
2 Грешка Слободен Белата Директни Купола LED Внатрешни работи Светлина SMD За BMW E60 E61 E65 E87 М5

2 Грешка Слободен Белата Директни Купола LED Внатрешни работи Светлина SMD За BMW E60 E61 E65 E87 М5Тоа е за внатреш

DEN 623.52
S&D 2 парчиња H1 ДОВЕДОА Автомобил Светла Светилки Авто Led Headlamp 8000lm 6500K) Светла за Магла светилки drl Со Philips Чип Свеж Со попуст
S&D 2 парчиња H1 ДОВЕДОА Автомобил Светла Светилки Авто Led Headlamp 8000lm 6500K) Светла за Магла светилки drl Со Philips Чип

Тоа е време да Се Ослободи Од Халоген фарови!Колку енергија се троши, но помалку лумен произведени?Се гр

DEN 1103.00 1574.88
MIXC ТРЕНДОВИ 4x12LEDS Автомобил RGB LED Лента Светлина 16 Бои Автомобил Стил Декоративни Атмосфера Светилки Автомобил Внатрешни Свеж Со попуст