S&D 2 парчиња H1 ДОВЕДОА Автомобил Светла Светилки Авто Led Headlamp 8000lm 6500K) Светла за Магла светилки drl Со Philips Чип 12V -24V Супер Светла Бела

S&D 2 парчиња H1 ДОВЕДОА Автомобил Светла Светилки Авто Led Headlamp 8000lm 6500K) Светла за Магла светилки drl Со Philips Чип

30 %

DEN 1103.00

DEN 1574.88

Свеж

Во магацинот


Тоа е време да Се Ослободи Од Халоген фарови!
Колку енергија се троши, но помалку лумен произведени?
Се грижите за тоа фаќа оган?
Сите Помина! S&D е искусен специјалист во LED Светлата област, обезбедување на вас Совршено решение!
S&D LED Светлата Светилки
- Супер-Светли Но не Ќе ги заслепуваат други traffice; Со Врвот Philips LUXEON-1515 Чипови, Висока прозрачна ефикасност Флукс До 8000 LM по пар. 300% посветла од вашите акции Халоген фарови. Најновите фокусирани зрак технологија, Совршен Светлина Шема без било темни дамки или нејасна светлина.
- Подолго траење : Повеќе Од 40000 Часа на Живот,Изработени Со Бакар Коло, Подолго траење и Брзо Ладење.
- Лесно Installationl : вграден-во Грешка Canceler, обично трае помалку од 15 минути! Сите-во-Едно ДИЗАЈН.Не баласт, Не отпорници и Без дополнителни инсталации, само како замена на сијалица! Инстант-На. Без одлагање, Нула топло-up! Нема силни струи влијание за да се заштитат вашата батерија и нека трае толку долго, како тоа е можно;
- Безбедно Возење : Дождливите денови, снежните денови или нејасна дена, топло лето или ладна зима, Флорида или Алјаска, можете да се потпираат на оваа светлина! На ЕМК, CE, ROHS оценет светла! Строго се тестираат на конверзија комплет!
- Купи со доверба! Вклучува бесплатно 2 годишна гаранција и доживотна поддршка .
Опис :
- Приклучок Тип : H1
- LED светлата Зрак : Еден Зрак
- Моќност : 50 W/set
- LED Чипови : Со Philips Чипови LUXEON-1515
- Прозрачна Флукс : 8000lm/set(4000lm/сијалица)
- Оперативен Напон : DC 9-32 V (одговара 12 V,24 V возила)
- Температура на бојата : Чиста Бела 6000 K - 6500 K
- IP65 оценет вода и прашина печат,360 степени зрак агол
- Материјал : Авијација 6063 алуминиум профил
- Работна Температура : -40°C ~ +80°C
- Животниот век : Над 40000hrs живот
- Употреба : светлата,магла светлина, Дење работи светлина или светилки drl
- Погоден за повеќето автомобили, мотоцикли, motos, atv настана, UTVs, Чамци и повеќето од возилата
- Две-начин топлина дисипација канал
1.Сите-во-едно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем, 360 степени топлина зрачи
2.Висока брзина на исклучување на вентилаторот (12000 R/Мин),висок проток на Воздух за побрзо ладење стапка
Пакет Се Вклучени :
2x LED светлата светилки
1x англиски инсталација упатство
Answer : ___________________________ Note :
- Да уживате во подобро купување искуство, ве Молиме да го проверите оригиналот сијалица големина пред да ги купите;
- Оваа LED Светилки работат со ПОВЕЌЕТО возила без грешка, туку и за некои Европски возила опремени со CANBUS системи, ова Фарови може да не светне или треперење, што може да биде потребно да се инсталира декодер за да се избегне код за грешка или за пораки трепка.
- LED светлата сијалица потребите на 2-инчен простор зад за ладење вентилатор.
Повеќе Попуст :

Емитуваат Боја: Бела
Бренд Име: S&D
Автомобил модел: Автомобил Светла за Граѓанско/Фокус/Fusion/Ram/Camry/Договор/Sonata/Escap...
Напон: 12V
Извор На Светлина: LED
Лер Зрак Тип: Комбо
Чип Собранието Тип: SMD
Температура На Боја: 6000K
Wattage: 50W/Pair,Auto LED headlight
Автомобил Марка: За автомобили Тојота/ Nissan/ ФОЛКСВАГЕН /Hyundai/Kia/Chevrolet/Mazda...
Тип На Објект: Извори На Светло
Работен напон: 9V-32V(одговара 12V,24V Сите возила)
приклучок за автомобил: H1
Супер долг живот: Повеќе од 40000Hours
Функција: h1 led
автомобил LED сијалица Прозрачна Флукс: 8000lm/пар(4000lm/крушка), H3 LED
Работна температура: -40-80 степен целзиусови степени, H1 LED Сијалица
Заштити го оценувате: CE, Rohs,H1 LED сијалица
Материјал: Авијација 6063 алуминиум профил,h3 led сијалица
Инсталација: Игра и приклучок, h1 led светла
Купи со доверба: 2 годишна гаранција, h1 led светло за магла

Додатоци на производи

2X 6-LED 12V Автобус Ван Брод Приколката на Камион Страна Маркер Опашка Светлина Светилка Жолта/Amber Свеж Со попуст
2X 6-LED 12V Автобус Ван Брод Приколката на Камион Страна Маркер Опашка Светлина Светилка Жолта/Amber

100% сосема нов и висок квалитет на Тема : Лесно да се инсталира, долготраен и издржливВодоотпорен, сигуре�

DEN 73.00 81.12
1 Парче LH Левата Страна автомобил задниот браник магла светилка светлина Без сијалица за Форд Фокус 2 2009 2010 2011 Hatchback Свеж Со попуст
FEELDO 10Pcs Бел Автомобил Внатрешни работи Стаклена Леќа Случај C5W Festoon Купола КОЧАН 12 Чипови LED Светло 31/36/39/41mm Свеж Со попуст
FEELDO 10Pcs Бел Автомобил Внатрешни работи Стаклена Леќа Случај C5W Festoon Купола КОЧАН 12 Чипови LED Светло 31/36/39/41mm

спецификација : База тип : Festoon Купола SMD количина : 6 чипови*2 страна, 12 чипови во вкупно SMD тип : КОЧАН Бои : �

DEN 165.00 196.80
Пар Canbus PY21W 150-Степен 158-СМД Килибар Жолта 7507 LED Светилки За BMW 1 3 4 Серија Х5 Пак Сигнал Светлина Свеж Со попуст
Пар Canbus PY21W 150-Степен 158-СМД Килибар Жолта 7507 LED Светилки За BMW 1 3 4 Серија Х5 Пак Сигнал Светлина

3) Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната сос�

DEN 768.00 959.52
Soarhorse Автомобил Задниот Браник Опашка Магла Светлина кочница Рефлектор Светилка За Мицубиши Outlander 2007 2008 2009 2010 Свеж Со попуст
Soarhorse Автомобил Задниот Браник Опашка Магла Светлина кочница Рефлектор Светилка За Мицубиши Outlander 2007 2008 2009 2010

За Мицубиши Outlander задниот браник магла светлина Рефлектор светилка OE број: LH 8337 A015 RH 8355 A004 Лево задни с�

DEN 1104.00 1227.36
Водоотпорен 49 Флексибилни LED Светло Лента Кочница Опашка се Претвори Сигнал Светлина Бар 5-Функција Црвено Бели светилки drl Свеж Со попуст
2 парчиња За ФОЛКСВАГЕН Caddy 2004 2005 2006 2007 2008 Автомобил-Стил Страна Маркер се Претвори Сигнал Светлина Светилка Repeater Свеж Со попуст
WLJH 4x Автомобил Внатрешни работи Светлина 28mm 31mm 36mm 39mm 41mm LED Сијалица SV8.5 C10W C5W Festoon Суета Огледало Купола Свеж Со попуст
WLJH 4x Автомобил Внатрешни работи Светлина 28mm 31mm 36mm 39mm 41mm LED Сијалица SV8.5 C10W C5W Festoon Суета Огледало Купола

* Не Го Купи Евтини Оние! Се Добие Тоа Право За Прв Пат! *Гаранција : Купи со доверба, Ние нудиме "ЕДНА ГОДИН

DEN 325.00 383.04
FSYLX FSYLX 2 парчиња D1S D1R D1C Xenon Адаптер носителот Метал Hella Проектор Сијалицата во Држачот за Ксенон HID предните Свеж
12V/55W 4 ИНЧЕН КРИЕШЕ Возење Светлина КРИЕШЕ Пребарување светла КРИЕШЕ Лов светла КРИЕШЕ работа светлина за SUV Jeep Камион Свеж Со попуст
OKEEN 2 ПАРЧИЊА автомобил стил Мулти-функција LED Задниот Браник Светлина За Mazda CX-5 CX5 2013- Авто Кочница Светлината Свеж Со попуст
OKEEN 2 ПАРЧИЊА автомобил стил Мулти-функција LED Задниот Браник Светлина За Mazda CX-5 CX5 2013- Авто Кочница Светлината

OKEEN 2 ПАРЧИЊА автомобил стил Мултифункција LED Задниот Браник Светлина За Mazda CX5 CX5 20132016 Авто Кочница Светл�

DEN 2356.00 2804.64
10 КОМПЈУТЕРИ/МНОГУ BAX9S H6W LED Светилки 8 5730 SMD Читање Страна Маркер Светлина Вратата Табличка Светилка DC 12V за Автомобил Свеж Со попуст
Бренд Нови 2бр H7 100W ДОВЕДЕ 20-СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сијалица Свеж Со попуст
Бренд Нови 2бр H7 100W ДОВЕДЕ 20-СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сијалица

Бренд Нови 2бр H7 100 W ДОВЕДЕ 20СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сија�

DEN 352.00 475.68
iJDM 1156 LED Canbus BA15S P21W S25 32 led 3030 Чипови 6000K Белата Црвено Жолта Кочница Светла за Рикверц Светилка светилки Свеж Со попуст
iJDM 1156 LED Canbus BA15S P21W S25 32 led 3030 Чипови 6000K Белата Црвено Жолта Кочница Светла за Рикверц Светилка светилки

Ние не ќе биде одговорен за задоцнување при испораката, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на царинс

DEN 811.00 911.52
Нови RGB Подвозјето Лебди Led Динамичен Streamer Пак Сигнал Опашка LED позициони Светла багажниот Светла Автомобил Стил Свеж Со попуст
висок квалитет на Автомобил Стил Главата Светилка случај за Toyota rav4 2014 2015 година LED Светлата светилки drl Дење Свеж
3pcs! Бела LED Авто Автомобил Читање Внатрешни работи Светлина Панел Купола Светилка За КИА РИО К2 2006-2012/Hyundai Solaris Свеж Со попуст
3pcs! Бела LED Авто Автомобил Читање Внатрешни работи Светлина Панел Купола Светилка За КИА РИО К2 2006-2012/Hyundai Solaris

3x Автомобил, Светлата за Читање Купола LED Светилки Внатрешни работи Белата Боја е Погодна За КИА РИО К2 200

DEN 337.00 449.28