300Mbps Во ѕид Безжична Пристапна Точка Ѕиден Штекер Wi-Fi Extender за Хотел Wi-Fi Проект за Поддршка AC Управување & RJ45 USB WPS

300Mbps Во ѕид Безжична Пристапна Точка Ѕиден Штекер Wi-Fi Extender за Хотел Wi-Fi Проект за Поддршка AC Управување & RJ45 USB

17 %

DEN 969.00

DEN 1167.84

Свеж

Во магацинот


300 Mbps Во ѕид Безжична Пристапна Точка Ѕиден Штекер Wi-Fi Extender се Применуваат во Хотел итн Поддршка AC Управување & RJ45 USB WPS Енкрипција Производ Модел : MU938 Идеален за Хотели, Кафулиња, Ресторани, мали бизнис канцеларија и други јавни места wi-fi решение. ( Pls , има слој на екранот заштитници на предната маска која треба откине по монтирање за да ја проверите вистински, убаво завршувањето!! ) АП Затворен Ѕид Вграден Безжичен Wi Fi 86 Панел Дома Рутер и 5 V 2 A USB, LAN со 300 Mbs брзина на пренос. Професионален дизајн за хотелот и дома декорација производи Wi Fi точка за пристап, да обезбеди на корисниците со лесен WLAN обезбедувач на користење на стандардни 86 кутии, со постоечката зграда структура, без да одзема повеќе време и трошоци, можете лесно поставување на безжична мрежа се заврши. Софтвер волшебникот за едноставни за подесување.Поддршка за Безжичен Repeater Mode и Стандард АП Режим. Обезбедува 10/100 Mbps Авто-Преговарање Ethernet LAN порти. Напојување : Поддршка AC напојување (100 V-240 V), или РОЕ 24 V. 1*10 / 100 Base-Tx РОЕ WAN портот (порта со внатрешна жици, темна линија пристап) 1*10 / 100 Base-Tx LAN порта 1* USB интерфејс 1* WPS копчето за да се изгради безбедна безжична интернет 1* копчето за Ресетирање 1* 220 V интерфејс (изборен надворешна сила пристап) Default web address : 192.168.11.1 стандардниот корисничко име : admin Лозинка : admin Моќ Антена : Omni-насочен Изградена-во 3d Bi Wi Fi антена технолошки Стандарди : IEEE 802.11 a/b/g/n 2.4 GHz IEEE802.3af Моќ Над Ethernet највисока стапка на IEEE802.11n 300 Mbps Wireless Максимална излезна моќност : 20d Bm Фреквентен опсег : 2.4-2.484 GHz Канал пропусниот опсег : 20 / 40 MHz Модулација на владата : OFDM DSSS BPSK QPSK CCK Безжична Безбедност : WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2 AES Компјутер Setup : Start, Контролен Панел, Мрежа и Интернет, Мрежата и Споделување на Центар, Промена адаптер прилагодувања за Безжична мрежна конекција, Атрибут, Интернет протоколите, да Добие IP адреса автоматски се, Сигурни. Поддршка премостување на чекање, кои имаат потреба од податоците обединување Поддршка Систем : Windows XP/Vista/Win7/Win8 Безжичен пренос на моќ : 14 ~17 d Bm (Типична) Оперативни температура : 0 °C ~40 °C, температура на Чување : -40 °C~70 °C Релативната влажност : 10% ~ 90% (Не-Кондензација) Системски побарувања : WLAN пристапната точка/клиентот според IEEE 802.11 n, g, b. WLAN клиентот мора да го поддржуваат најмалку WPA енкрипција стандард. За WLAN пристапна точка и WLAN клиентот со автоматска IP адреса задача(DHCP). Се на товар на IPv4-базирани протоколи/Address Resolution Protocol. Името на мрежата (SSID) за WLAN пристапна точка мора да биде поставено на "видливо". Пакет : 1 x Ѕидот безжичен АП 1 x англиски јазик прирачник за корисникот Напомена : Оваа ставка има две Моќ верзии. Верзија 1 : AC 100 V-240 V Верзија 2 : Рое 24 V (Верзија 2 треба да користите компатибилен РОЕ Инјектор/Switch) Кога ќе нарачки, pls ни кажете Моќ која верзија ви е потребна! Ако не се забелешка моќ верзија, ние ќе ги испрати по случаен избор.

боја: Бела, Црна, Шампањ
Број на USB Интерфејс: 1 x USB 2.0
Wi-Fi Поддржани Фреквенција: 2.4 G
Број На Модел На: MU938
Тип: Безжичната
Поддржува WDS: Yes
Стандарди И Протоколи: Wi-Fi 802.11 n,Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b
LAN Порти: 1
Max. LAN Податоци го Оценувате: 100Mbps
Функција: Firewall,QoS
Wi-Fi Пренос Стандард: 802.11 n
Пакет: Yes
Бренд Име: OUTENGDA
WAN Порти: 1 x10/100Mbps
Поддржува WPS: Yes
Примена: SOHO
Жичен Трансфер Го Оценувате: 10/100Mbps
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате: 300 Mbps
Со Модем Функција: No
Панел Боја: Шампањ, бела, црна факултативна
LAN Порти: 2x RJ45 LAN/WAN + 1x USB2.0
wps: 1x WPS копчето за шифрирање
Напојување: AC 100V-240V или ПАСИВНИ РОЕ 24V
Безжичен пренос го оценувате: 300Mbps
MCU Чипсет: Ralink7628

Додатоци на производи

Relper-Lineso N9000 интернет Долга Низа USB Безжичен WiFi Адаптер N 150Mbps со висока моќност wifi антена Свеж Со попуст
Relper-Lineso N9000 интернет Долга Низа USB Безжичен WiFi Адаптер N 150Mbps со висока моќност wifi антена

здраво, пријатели, ви благодариме за купувањето на нашите точка, ќе добиете тоа околу 760dyas ако изберете к

DEN 439.00 719.52
Отклучен huawei e8372 150mbps модем 4g e8372s-153 4G Wifi рутер 4G 3g Wifi Модем PK E8278 e8377 e8372h-153 e3372 e3276 Свеж Со попуст
Отклучен huawei e8372 150mbps модем 4g e8372s-153 4G Wifi рутер 4G 3g Wifi Модем PK E8278 e8377 e8372h-153 e3372 e3276

Информации ако ви треба повеќе, pls поврзете се со нас на : skype : kindrays / whats App : +8615388793663Промена на Живот ќе се

DEN 1884.00 2385.12
отклучен ZTE MF80 4g 3g wifi рутер 42mbps мобилни жариште 4g mifi dongle lte рутер Свеж Со попуст
отклучен ZTE MF80 4g 3g wifi рутер 42mbps мобилни жариште 4g mifi dongle lte рутер

Пред купување, ве молиме себе истрага ќе SIM фреквенција дали компатибилен со уредот фреквенција.ZTE MF80 жа

DEN 2097.00 2304.00
4 канал gsm модем за смс,4 канал модем базен Q2406b,4 gsm модем примање на sms Свеж
4 канал gsm модем за смс,4 канал модем базен Q2406b,4 gsm модем примање на sms

0 Кабел поврзете компјутер, следете ги инструкциите, за да се инсталира драјверот 4.Windows 7 / Vista / XP / 2003 / 2000 /

DEN 4080.00
Отклучен huawei e5573s-856 4G LTE безжичен рутер Свеж Со попуст
Отклучен huawei e5573s-856 4G LTE безжичен рутер

Отклучен Huawei E5573 4 G Dongle Lte Wifi Рутер E5573s856 Мобилни Жариште Безжична answer : ___________________________ Note : HUAWEI E5573 S856 , бела

DEN 2970.00 3264.00
Безбедност 5 ft. 3 мм Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил TNI-U Свеж Со попуст
Безбедност 5 ft. 3 мм Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил TNI-U

Овие трошоци се на купувачот одговорност 3 мм Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил TNIUAnswer : ___________________________ No

DEN 65.00 76.32
SSEA За Broadcom 4311 BCM94311MCGHP1 WiFi Wirelesss Картичка за HP Павилјон DV2000 V3000 dv6000 dv9000 D520 спс 441090-001 Свеж Со попуст
SSEA За Broadcom 4311 BCM94311MCGHP1 WiFi Wirelesss Картичка за HP Павилјон DV2000 V3000 dv6000 dv9000 D520 спс 441090-001

Состојба : 9 во Новиот90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.не од

DEN 456.00 479.52
Huawei WS320 Wi-Fi Repeater Мини Wifi антена 150m WiFi Range Extender Свеж
Huawei WS320 Wi-Fi Repeater Мини Wifi антена 150m WiFi Range Extender

Се зголемува опсегот на постоечката безжична мрежа2.7(без приклучок) Тежина за 61g Напојување 100 V~240 V AC 100 V~2

DEN 1344.00
SSEA Оригинални Нови AzureWave AW-NE785H AR5B95 AR9285 Половина Мини PCI-E Безжичен WLAN Wifi Картичка 802.11 b/g/n 150Mbps Свеж Со попуст
SSEA Оригинални Нови AzureWave AW-NE785H AR5B95 AR9285 Половина Мини PCI-E Безжичен WLAN Wifi Картичка 802.11 b/g/n 150Mbps

90 Дена ГаранцијаНашите производи е тестирана во добра работна состојба одговара на сите бренд лаптоп,н

DEN 344.00 361.92
Отклучен HUAWEI E3131 3g модем за андроид за автомобил dvd E3131s 3g usb Модем 3g модеми модул pk E180 E173 e353 e220 e272 Свеж Со попуст
Отклучен HUAWEI E3131 3g модем за андроид за автомобил dvd E3131s 3g usb Модем 3g модеми модул pk E180 E173 e353 e220 e272

Предмети ќе пристигне во 725 бизнис денови на светот обично.6 Mbps ги Поврзува сите WiFi вклучено уреди Windows 7 п

DEN 897.00 1262.88
Wavlink AC1300 USB 3.0 Мини WIFI Dongle Адаптер 2.4 G/5G Двојна Бенд Безжична Мрежна Картичка, wifi поддржува Windows XP/Vista/7/8/10 Свеж Со попуст
Wavlink AC1300 USB 3.0 Мини WIFI Dongle Адаптер 2.4 G/5G Двојна Бенд Безжична Мрежна Картичка, wifi поддржува Windows XP/Vista/7/8/10

Производ DescribtionWavlink AC1300 USB 3.0 Мини WIFI Dongle Адаптер 2.4 G / 5 G Двојна Бенд Безжична Мрежна Картичка, wifi поддржув

DEN 758.00 959.52
Безжичен Wifi Repeater 300Mbps Мини WiFi Сигналот на Мрежата Засилувач 2.4 G wi-fi Range Extender Бустер 802.11 N/B/G Repeater Свеж Со попуст
Безжичен Wifi Repeater 300Mbps Мини WiFi Сигналот на Мрежата Засилувач 2.4 G wi-fi Range Extender Бустер 802.11 N/B/G Repeater

Испорака методи : 1 (Освен некои земји и APO / FPO) 2 Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата це

DEN 576.00 885.12
Wifi Адаптер за Безжичен USB 600Mbps AC600 2.4 GHz 5GHz 802.11 b/f/g/ac WiFi Антена КОМПЈУТЕР Мини Компјутер Мрежна Картичка Свеж Со попуст
Wifi Адаптер за Безжичен USB 600Mbps AC600 2.4 GHz 5GHz 802.11 b/f/g/ac WiFi Антена КОМПЈУТЕР Мини Компјутер Мрежна Картичка

Безжична 600 Mbps USB wifi Адаптер AC600 2.4 GHz 5 GHz Wi Fi АнтенаPC Мини Компјутер Мрежна Картичка за Примачот Двојна Бен

DEN 360.00 506.40
Вмрежување Клешти RJ45 RJ11 Crimping Кабел Stripper Crimper RJ45 Притискање Линија Менгеме Клешти Свеж
Вмрежување Клешти RJ45 RJ11 Crimping Кабел Stripper Crimper RJ45 Притискање Линија Менгеме Клешти

(САМО Crimper,НЕ се вклучуваат кабел и RJ45 Приклучок.)Опис : Се користи за RJ11 (1во, 2 или 3пар) и RJ45 (4пар) модуларе

DEN 1343.52
Huawei E5577Cs-321 150 Mbps 4G LTE & 43.2 Mpbs 3G Мобилни Жариште WiFi плус 4g 35dbi TS9 двојна антена Свеж Со попуст
Huawei E5577Cs-321 150 Mbps 4G LTE & 43.2 Mpbs 3G Мобилни Жариште WiFi плус 4g 35dbi TS9 двојна антена

Answer : ___________________________ Note : pls проверка на специфична фреквенција со вашиот локален оператор пред да го куп

DEN 3844.00 4224.00
10dbi 10m кабел 4g 3g wifi антена 11DB 800-2500MHz Отворено wifi 4g 3g Антена за 4g 3g рутер e5172 b593 b880 b890 b683 Свеж Со попуст
10dbi 10m кабел 4g 3g wifi антена 11DB 800-2500MHz Отворено wifi 4g 3g Антена за 4g 3g рутер e5172 b593 b880 b890 b683

answer : ___________________________ note : whats App : +8615388793663Фабрика директни обезбедување на квалитетLPDA 10 / 11dbi големи добие

DEN 1400.00 1972.32
1Pair Tenda PH15 1000Mbps Powerline Ethernet Адаптер,PLC Мрежен Адаптер,Безжичната WIFI Extender,IPTV,Homeplug AV,Plug and Play Свеж Со попуст
1Pair Tenda PH15 1000Mbps Powerline Ethernet Адаптер,PLC Мрежен Адаптер,Безжичната WIFI Extender,IPTV,Homeplug AV,Plug and Play

Се прошири Стабилна WiFi Покриеност на Секоја СобаСо безжична брзина до 300 Mbps, можете лесно да се прошири н

DEN 2963.00 3657.60
Int Двојна Бенд Безжична-AC 3165 3165NGW 802.11 ac Wi-Fi + BT4.0 WLAN Картичка За ProBook hp 440 450 470 Серија,спс 806723-001 Свеж
Int Двојна Бенд Безжична-AC 3165 3165NGW 802.11 ac Wi-Fi + BT4.0 WLAN Картичка За ProBook hp 440 450 470 Серија,спс 806723-001

0 4 GB / 500 PCK12 Само 310 N3050 само 11,6 4 GB / 128 PCK12 Само 310 N3050 само 11,6 4 GB / 128 PC CeK12 Само 310 N3700 само 11,6 4 GB / 128 PCK12 Само 430 4405

DEN 431.52
100PCS/МНОГУ RJ45 AMP Кристал заштитените модуларен МАЧКА.5e RJ45 Приклучок RJ45 Конектори AMP Свеж
100PCS/МНОГУ RJ45 AMP Кристал заштитените модуларен МАЧКА.5e RJ45 Приклучок RJ45 Конектори AMP

Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации Ако купувачот

DEN 648.00
Висок квалитет на Мрежен Кабел Повлечи Crimper RJ45 RJ11 RJ12 RJ22 TL-N5684R Crimping Алатка Plier Crimper Свеж Со попуст
Висок квалитет на Мрежен Кабел Повлечи Crimper RJ45 RJ11 RJ12 RJ22 TL-N5684R Crimping Алатка Plier Crimper

Опис на производот Plier Алатка Мрежа Crimper RJ45 RJ11 НеRatchet Тип : Отстранување на затворен за заклучување за да

DEN 638.00 671.52
BCM94360CD BCM94331CD Безжична Мрежна Картичка адаптер PCI-e да ги 3G, bluetooth 4.0 WIFI модул за десктоп PC hackintosh BCM4360 Свеж Со попуст
BCM94360CD BCM94331CD Безжична Мрежна Картичка адаптер PCI-e да ги 3G, bluetooth 4.0 WIFI модул за десктоп PC hackintosh BCM4360

Адаптерот е дизајниран дека конвертирате BCM94360 CD / BCM94331 CD да PCIe 1x слот за десктоп КОМПЈУТЕР и нема потреба

DEN 1135.00 1194.72
PCi Express 7260AC 2.4 G / 5G Двојна Бенд 7260HMW 867 Mbps Безжична PCI-E Wi-Fi Bluetooth 4.0 7260 WIFI КАРТИЧКА Десктоп AC-7260 Свеж
PCi Express 7260AC 2.4 G / 5G Двојна Бенд 7260HMW 867 Mbps Безжична PCI-E Wi-Fi Bluetooth 4.0 7260 WIFI КАРТИЧКА Десктоп AC-7260

Опис на производот 802.11 ac, dualband, 2x2 WiFi плус Bluetooth адаптер, кој ви овозможува да се движи со брзина на живот с

DEN 911.52
SSEA Нови за DELL DW1704 Broadcom Bcm4314 BCM943142HM Безжичен WiFi 300Mbps Bluetooth 4.0 половина Мини PCI-E Картичка Бесплатен Свеж Со попуст
SSEA Нови за DELL DW1704 Broadcom Bcm4314 BCM943142HM Безжичен WiFi 300Mbps Bluetooth 4.0 половина Мини PCI-E Картичка Бесплатен

НОВИ90 дена ГаранцијаОваа безжична картичка е тестирана во добра работна состојба пред испраќање.300 Mbps802

DEN 359.00 377.76
отклучен Huawei E5878 4g lte wifi рутер 150Mbps E5878s-32 4g LTE ФЛОПИ 800 4g lte MiFi dongle мобилни жариште pk E589 e5776 Свеж Со попуст
отклучен Huawei E5878 4g lte wifi рутер 150Mbps E5878s-32 4g LTE ФЛОПИ 800 4g lte MiFi dongle мобилни жариште pk E589 e5776

skype : kindrays whatsapp : +8615388793663 email : услуга kindrays.comтHuawei E5878s32 Оперативни фреквенција : LTE ФЛОПИ : 2600 / 2100 / 1800 / 900 / 800 /

DEN 3795.00 6221.28
RJ45 Мрежен Кабел Тестер Кабел Жица Телефон Мрежа Тонер Трагач Тестер Tracker Свеж
RJ45 Мрежен Кабел Тестер Кабел Жица Телефон Мрежа Тонер Трагач Тестер Tracker

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Настава : превозот времето е зависи од к

DEN 460.32