Viltrox EF-М2 БОЛЕСТ Авто-фокус EXIF 0.71 X Намали Брзината Бустер Леќа Адаптер Турбо за Canon EF објективот на M43 Камера GH4 GH5 GF6 GF1

Viltrox EF-М2 БОЛЕСТ Авто-фокус EXIF 0.71 X Намали Брзината Бустер Леќа Адаптер Турбо за Canon EF објективот на M43 Камера GH4

DEN 10464.00

Свеж

Во магацинот

8 II
Canon EF 17-40mm f/4
Canon EF 70-200mm f/2.
Камера :
Panasonic GH5/GH4/GH3/GH2/GH1/GF9/GF8/GF7/GF6/GF5/GF4/GF3/GF2/GF1/
GX85/GX8/GX7/GX1/Г-7/G6/G3/G2/G1
Олимп EM10/EM10 II/EM10 III/EM5 II/EM5/EM1 II/EM1/E-PL8/E-PL7/E-PL5/E-PL3/E-PL2/E-PL1
ПЕНКАЛО-FE-PM2/E-PM1/E-P5/E-P3/E-P1/E-M5
Пакет Оглас
1 x Viltrox EF-М2 Адаптер
1 x Леќа Прашина капа
1 x Производ Упатство
.6 IS USM
Canon EF 85mm f/1.8 USM
Canon EF 70-300мм f/4.71 врз основа на оригиналната фокусна должина (еквивалентно фокусно=фокусна должина x0.71), кои помагаат за зголемување на 1 ниво отворот.5 USM
Canon EF 24-105mm f/4 L Е
Canon EF 50mm f/1. Не се бара да се закачите на леќи или камера.4 L
Canon EF 70-300мм
Canon EF 16-35mm f/2. 85 g (со исклучок на капа)
Пред капа
Задните капа Леќа Прашина капа
Задните капа
Леќа Прашина капа
Погоден за :
Леќи на камерата :
Canon EF или EF-S објективи
-Canon Објектив EF
Canon EF 24-70mm f/2.3
Tamron 150-600mm f/5-6.8 L IS II USM
Canon EF 70-200mm f/4 L
Canon EF 35mm f/1. Бавно фокус ќе се случи на low end леќи во CDAF режим
Функција
Интегриран USB конектор за адаптер ажурирање на фирмверот
- 4 елементи во 4 групи оптика ја зголемите светлината на текст од страна на еден F запре и да се намали фокусна должина од x0.
Тоа може да се реализира БОЛЕСТ, прилагодлив отворот од камерата тело да леќа ¡s отворот
Режим на фокус : Auto focus
Тежина Прибл.
Овој производ е за пред-продажба, не постои акции во сите пазарот сега.8
Tamron БОЛЕСТ 17-50mm f/2.3
Ако не можете да го најдете вашиот објектив модел, ве молиме контактирајте ме.8 L
Canon EF 14mm f/2.
- Висока прецизност алуминиумска легура со хром позлата на двете монтажа на површината за да се обезбеди непречено инсталација и издржливост.6 ДАЛИ Е USM
Canon EF 20-35mm f/2.8 Macro
Canon EF 50mm f/1. Да се ажурира адаптер фирмверот, најновите firmware-от може да се симнете од официјалната веб-страница, адаптер за да го поврзете компјутерот со USB-кабел и копирање на датотеката во адаптерот на мемориската.8 L II
Canon EF 24-85mm f/3. За да го промените БОЛЕСТ режим, ве молиме да се исклучи камерата, извади батеријата вметнете батеријата и вклучете камера назад повторно за камерата за да ја признае новата БОЛЕСТ на владата како нов објектив.71
- Посветен switch за да одберете помеѓу Разлика Откривање и Фаза на Откривање Авто режим на Фокус
- Контраст Откривање на БОЛЕСТ се овозможи Флексибилен Место да се пресели и да се фокусира низ рамка и поддршка Очи се фокусираат на специфични камера#
- Фаза на Откривање Авто Фокус дава побрзо фокус искуството на повеќето објективи.6 L Е USM
Canon EF 20-35mm f/3.5 USM
Canon EF 28-135mm f/3.5
Canon EF 28-80mm f/3.8 L II USM
Canon EF 70-300мм f/4-5.6 II
Yongnuo YN EF 50mm f/1.8 L
Canon EF 180mm f/3.8 Ди-II LD
Tamron 18-270 F3. 135 g (со исклучок на капа) Пред капа Камера маска
Задните капа Леќа Прашина капа
Модел
EF-М2 планината адаптер
Компатибилни објективи
Canon EF серија на објективи
Компатибилен камери
M43 серија камери
Режим на фокус
Авто фокус
Фокусна Lenth Мултипликатор
0.4 USM
Canon EF 100mm f/2. за да ја изразиме нашата извинувам,ние ќе ви испратиме дар,ви благодариме !
Опис на производот Viltrox EF-М2 планината адаптер е дизајниран да им овозможи на Canon EF-планината серија леќа да се користи на M43 камера.6 Е
Canon EF 70-300мм f/4-5. Изгради-во 4groups, 4pcs оптички очила, AF(автофокус) и прилагодливи бленда, итн.

Бренд Име: VILTROX
Компатибилен Бренд: КАНОН,Panasonic,Олимп
Број На Модел На: EF-М2
Компатибилни Објективи: Canon EF серија на објективи
Компатибилен Камера: M43 серија камери
Режим На Фокус: Авто Фокус
Фокус Должина Мултипликатор: 0.71 x
оптички очила: 4 групи, 4 glasse

Додатоци на производи

оригиналниот ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 72mm-77mm 72-77mm 72 77 Чекор До Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот Свеж Со попуст
14in1 dslr фото Објектив Филтер 55мм Поставите Адаптер Прстен за Nikon AF-СТР DX 18-55мм f/3.5-5.6 G НОВИ Леќи Свеж
14in1 dslr фото Објектив Филтер 55мм Поставите Адаптер Прстен за Nikon AF-СТР DX 18-55мм f/3.5-5.6 G НОВИ Леќи

Можете да изберете метод што е најзгодно за вас превозот од DHL, нормално породување : во рок од 10 дена...

DEN 767.52
оригиналниот ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 49mm-62mm 49-62mm 49 до 62 Чекор До Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот Свеж Со попуст
оригиналниот ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 49mm-52mm 49-52mm 49 до 52 Чекор До Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот Свеж Со попуст
ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 58mm-49mm 58-49mm 58 до 49 Чекор надолу Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот Свеж Со попуст
ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 58mm-49mm 58-49mm 58 до 49 Чекор надолу Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве

DEN 56.00 67.68
FOTGA Навалите Адаптер Прстен за Canon EOS Планината објективот на Микро Четири Третини M4/3 Камера Свеж Со попуст
FOTGA Навалите Адаптер Прстен за Canon EOS Планината објективот на Микро Четири Третини M4/3 Камера

Прочитајте пред да го Купите : 1 Ако пакетот не пристигне во 60 дена (руската Федерација во 90 дена),pls конта

DEN 802.00 1457.76
ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 40.5 мм-37mm 40.5-37 мм 40.5 до 37 Чекор надолу Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот Свеж Со попуст
ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 42mm-42mm 42-42 mm 42 42 Прошири ring Ring Филтер Адаптер црна бесплатен превозот Свеж Со попуст
ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 42mm-42mm 42-42 mm 42 42 Прошири ring Ring Филтер Адаптер црна бесплатен превозот

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве

DEN 54.00 65.76
FOTGA 37/40.5/ 43/46/49/55/58/ 62/67/72/77/82/86/95 mmDigital Супер-Тенок MCUV Мулти-Обложени MC УВ Филтер Заштитник Свеж Со попуст
FOTGA 37/40.5/ 43/46/49/55/58/ 62/67/72/77/82/86/95 mmDigital Супер-Тенок MCUV Мулти-Обложени MC УВ Филтер Заштитник

FOTGA 37 / 40.5 / 43 / 46 / 49 / 55 / 58 / 62 / 67 / 72 / 77 / 82 / 86 / 95 мм Дигитални СуперТенок MCUV МултиОбложени MC УВ Филтер Заштитн

DEN 164.00 186.72
ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 52mm-49mm 52-49mm 52 до 49 Чекор надолу Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот Свеж Со попуст
ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 52mm-49mm 52-49mm 52 до 49 Чекор надолу Прстен Филтер Адаптер црна бесплатен превозот

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве

DEN 51.00 61.92
10 Парчиња Метал M42 на камерата Леќи на Камерата Адаптер M39 Тема Објективот на M42 Камера Тема Планината (m39-m42) Свеж
M39-NEX Планината Адаптер Прстен за M39 Екипажот Планината Објективот на Sony NEX Камера NEX-5 NEX-VG10 NEX-6 NEX-5R NEX-F3 Свеж Со попуст
M39-NEX Планината Адаптер Прстен за M39 Екипажот Планината Објективот на Sony NEX Камера NEX-5 NEX-VG10 NEX-6 NEX-5R NEX-F3

ЗАБЕЛЕШКА : Ако вашата камера означено "леќа не е правилно инсталиран", ве молиме да ги менувате камера м

DEN 806.00 1007.52