Соларни светилки Моќ Мозаик LED Градина Светлина Сончева Енергија Отворено Светилка За Трева

Соларни светилки Моќ Мозаик LED Градина Светлина Сончева Енергија Отворено Светилка За Трева

30 %

DEN 249.00

DEN 355.20

Свеж

Во магацинот

Соларна Енергија Мозаик LED Градина Светлина Сончева Енергија Отворено Светилка За Трева
Опис :
Овој соларен погон мозаик светлината ќе биде најдобар декорации за секоја градина и двор. Светилка наплаќа од страна на соларен погон, а исто така е батеријата-управувана. Тоа е лесно да се држи во земјата за да се обезбеди часа на отворено осветлување, и бела LED нуди ротирачки бои Led диоди кои одговараат на секој атмосфера
дали во задниот двор или во секој специјален настан ќе ви даде најдобар во потрага соларни двор изглед.
Се применува за удел во земјата каде што тоа ќе се добие целосно сонце, и фотографијата се префрлат во соларен панел автоматски се пали во текот на ноќта.
Градината удел автоматски ќе светат како паѓа темнината, и да се обезбеди смирувачки светлосно шоу во текот на ноќта времето.
Спецификација :
Предмет Тип : Соларен Погон Светлина
Извор на светлина : Бело LED
Метал земјата акциите со соларен панел
Вклучува Батерија еден прибл. 1.2 V 600 м-АА-батерија
Соларни панели : прибл. 1.2 V,150m AH, тоа може да продолжи да полнете ја батеријата во слабо осветлување.
Големина : 75 * 75 * 400mm
Примена : Претвори LED соларна енергија светлина на работната позиција. Стави светло во земјата, бидете сигурни дека соларен панел е помеѓу 45 и 90 степени на сончева светлина и се добива целосно сонце. Додека осветлување reachs E 20000 LX, тоа автоматски ќе ги полните со сончевата светлина. Светлината ќе биде целосно наполнета по 6 - 10 часа.
Градината удел автоматски ќе светат како паѓа темнината, и да се обезбеди смирувачки светлосно шоу во текот на ноќта времето.
Вајлд Употреба : Градина, Парк, зоолошка градина, Parterre, Тревник, и др.
Пакет Се Вклучени :
1 X LED Соларна Енергија Градина Светлина
Забелешка : ве Молиме отстранете ја батеријата изолација подлога и полнете ја батеријата со сончева светлина пред употреба.

Бренд Име: Apluses
Е Светилки Вклучени: Yes
Соларни Ќелии Тип: Ni-CD
Напон: 6V
сертификација: CE,RoHS,CCC
Тело Материјал: Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина: LED Светилки
Стил: Арт Деко
Заштита Ниво: IP65
База Тип: Оптоварување
Гаранција: 1year
Е dimmable: Yes
Број На Модел На: 1 LED
Карактеристики: Сончевиот
Употреба: За итни случаи
Извор На Енергија: Сончевиот

Додатоци на производи

Соларни Светилки панел Градина Led Сензор Ѕид светлина Водоотпорен Пат Итни Светла 6 Led диоди за употреба на Отворено брзо Свеж Со попуст
DHL бесплатен превозот предводена од Поплави Светлина 10W 20W 30W 50W 12V 24V DC Водоотпорен IP65 Floodlight центарот на Вниманието Свеж Со попуст
Dcoo Соларни Светилки 38LEDs Светла Светла Безжичен Сензор за Движење Градина Декорација Сончевата Светлина Отворено Светилка Свеж Со попуст
5pcs 5M 20 LED Raindrop led божиќ светла MultiColor Отворено String Светла за Градина Патио Партијата Божиќ Свеж Со попуст
5pcs 5M 20 LED Raindrop led божиќ светла MultiColor Отворено String Светла за Градина Патио Партијата Божиќ

Цена : $4.20 / еез Цена : $5.20 / еез Цена : $13.20 / еез Цена : $21.40 / еез Цена : $28.5 / еез Цена : $38.5 / еез Цена : $21.62 / еез Це

DEN 1459.00 1536.00
Бесплатен Превозот 2 Пакет-ROXY Отворен и Затворен Водоотпорен Auto 3 Моќ Режими на Соларен Погон LED Фрли Светлина Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот 2 Пакет-ROXY Отворен и Затворен Водоотпорен Auto 3 Моќ Режими на Соларен Погон LED Фрли Светлина

Нашите сончевата светлина се посветли, бидејќи тие се стави надвор повеќе ЛУКС од редовните сончевата с

DEN 2880.00 4113.60
Уметноста декорација отворено pendant светилка балкон осветлување Кафеава боја пост светлина водоотпорен Тремот Светла Свеж Со попуст
Евтини Нови Гарланд Топки Отворено Осветлување LED Лента 5M 10M String Светлина Неонски Партија Патио Елка Свадба Декорација Свеж Со попуст
Генерација ПРЕДВОДЕНА Отворено Светло 6 LED Ограда Олук Соларна Енергија Светла ПИР Човечкото Тело Сензор за Движење Индуцирана Свеж Со попуст
Ccc Продажба Вистински Вниманието Поплави Светла Батерија Led Floodlight Литиум-јонска Батерија 5w Светилка Преносни Светлина Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V

Карактеристики : Сертификати на CE, и Ro Hs, безбеден, сигурен и еколошки.Hitech Epistar LED чип, светлината е висок и

DEN 389.00 432.00
Преносни Соларна Енергија LED Крушка Светилка со Соларен Панел 1.2 W/6V 110 Lumens Отворено Кампување Шатор Риболов Итни Светилка Свеж Со попуст
Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20W 2000lm DC20-39V 600mA SMD парче алуминиумска плоча база Borad за Свеж
Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20W 2000lm DC20-39V 600mA SMD парче алуминиумска плоча база Borad за

Целосна вати SMD 5730 LED PCB Floodlight светилка плоча 20 W 2000lm DC2039 V 600m A smd парче алуминиумска плоча база Borad за Внима

DEN 627.36
QLTEG Нови Соларни Светилки Отворено Led Тревник Светилки Декоративни Факели Пејзаж Двор Пламен Светилки градина осветлување Свеж Со попуст
Целосна Моќ Floodling извор на светлина 30W 3000lm led PCB со SMD5730 чип,70x70mm led pcb одбор, Алуминиумска плоча за led floodlight Свеж Со попуст
Целосна Моќ Floodling извор на светлина 30W 3000lm led PCB со SMD5730 чип,70x70mm led pcb одбор, Алуминиумска плоча за led floodlight

ОписТочка Име : 100% целосна моќ led pcb за floodlightМоќност : 30 WПрозрачна Флукс : 30003300lmLED Чип : SMD5730 (0.5 W по чип)Чип le

DEN 125.00 140.64
Нови 16 LED Соларна Енергија Сензор за Движење Градина Безбедност Светилка за Отворен Водоотпорен сончевата Светлина бесплатен Свеж Со попуст
Божиќ string ѕид светлина батеријата operated10M 100LEDs мини led декоративни сребрена жица самовила string светлина светилка Свеж Со попуст
Соларна Енергија Батерија 22 LED Сијалица Супер Светло Далечински Управувач Двор Градина Отворено Кампување Шатор Безбедност Свеж Со попуст
LUCKYLED ultrathin предводена од поплави светлина 10W Водоотпорен IP65 батерија преносни центарот на Вниманието кампување светлина Свеж Со попуст