TPA3116D2 Дигитални Subwoofer Засилувач Одбор DC12V-24V 2x50W 100W XH-M139 2.1 Канал Дигитален Засилувач Моќ за DIY Аудио

TPA3116D2 Дигитални Subwoofer Засилувач Одбор DC12V-24V 2x50W 100W XH-M139 2.1 Канал Дигитален Засилувач Моќ за DIY Аудио

11 %

DEN 474.00

DEN 532.80

Свеж

Во магацинот

Користење Внимание :
Ве молиме не се поврзете на моќ и претседателот слободно. Ве молиме погледнете на податоците доставени од страна на опис на производот за разумно колокација. Голем терминали се избрани за да се задоволат високите моќ барања.
Користење на специјални ефекти за да се осигура дека на излез на засилувач моќ не е под влијание
.
По преоптоварување, моќта засилувач работи во сатурација регионот, и хармонично нарушување се случува. Хардверски проблем :
Снабдувањето со електрична енергија е нестабилен, или за напојување на модулот генерира пречки.
Влијанието на префрлување напојување како напојување. Домашно Кино
3>. Dual конфигурација : Моќ режим на внесување може да се користи DC приклучокот, исто така, може да се користи терминалот напојување. Примена :
1>. Нарушување степен се зголемува експоненцијално, и квалитетот на звукот брзо оди лошо. MB Серија : супериорен, безбедно, еколошки Пламен retardancy
целосно е компатибилен со површина планината технологија. Инаку, функцијата одбор ќе бидат оштетени. Параметри :
Параметар
Вредност
Чип
TPA3116 D2*2
Напон
Препорака DC24 V (опсег 12-26 V)
Излезна моќност
50 W*2 ,100 W*1 бас-тешка канал
Излез оптоварување
4-8 Ohm
Зачестеност Одговор
14-100 KHz
Јачина на бучава сооднос
100 DB
Вокален тракт број
3(Лево+Правото+бас-тешка канал)
Префрлување фреквенција
1. Топло совети :
Моќ засилувачи може да биде непрецизен во некои случаи. Филтер за индукција низа : Inductance серпентина има ограничен ефект на комуникација,
Тоа може да се формира висок помине или ниска помине филтерот со отпорници или кондензатори,
Фазата менувањето на колото, вибрации прилагодување коло и шест inductors форма на низа, а ефектот е одличен. Додека засилувач цевка е оштетена, нарушување не ќе се зголеми брзо. Карактеристики :
1>.
Постојат електромагнетни пречки во користењето на животната средина. Dual елемент конфигурација. Еве некои од најчестите причини
1>. Моќен dual core. За да се избегне електромагнетни пречки, најдобро е да се користат висок квалитет напојување, напојување ќе биде стабилна. Поврзани мобилен телефон со компјутер
2>. Функција :
1>.
КАКО ДА СЕ РЕШИ :
Енергија и моќност засилувач треба да се одржи на одредена далечина. Dual пред оперативна фаза засилувач. Покрај тоа, аудио текст е исто така опремен со две влезни терминали, 35 аудио главата или 3 P приклучок може да се користи. DIY аудио
7. Дигитален засилувач моќ :
Аналогни моќност засилувач кола се class A, class B или класа AB моќност засилувач. Исправноста цевка работи во линеарна регион кога моќност засилувач работи нормално.
Аудио влез уред себе има проблеми.
Ако користите трансформатори и други снабдувањето со електрична енергија, тоа е најдобро да се користи железо поклопец за да го спречи електромагнетни пречки.2 MHz
Нето тежина
136g
Изглед големина
100*70*30мм
3. Низа елемент конфигурација е совршен.
Користење на трансформатор за напојување, не оклопна изолација. Опис :
Овој производ е вграден во TPA3116 D2 чип со моќност од 2*50 W+100 W канал дигитален засилувач моќ одбор.

Бренд Име: IS
Тип: Регулатор На Напон
Број На Модел На: засилувач одбор
Температурата На Работа: -20 ~ 60 целзиусови степени
is_customized: Yes
Примена: компјутер
Напон: Препорака DC24V
Моќ Дисипација: Никој
Состојба: Нови
чип: TPA3116D2*2
Излезна Моќност: 50W*2 ,100W*1 бас-тешка канал
Излез оптоварување: 4-8 ohm
Зачестеност одговор: 14-100KHz
Јачина На Бучава Сооднос: 100DB
Вокален тракт број: 3(Лево+Правото+бас-тешка канал)
Префрлување Фреквенција: 1.2 MHz
Изглед големина: 100*70*30мм

Додатоци на производи

K4207 2SK4207 ДА-3P Свеж Со попуст
K4207 2SK4207 ДА-3P

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 36.00 38.40
DC Buck Чекор Надолу Моќ Конвертор Одбор 5-16V 1.25 1.5 V V 1.8 V 2.5 V 3.3 V 5V 3А Z07 Капка брод Свеж Со попуст
DC Buck Чекор Надолу Моќ Конвертор Одбор 5-16V 1.25 1.5 V V 1.8 V 2.5 V 3.3 V 5V 3А Z07 Капка брод

Ова е супер мини DCDC чекор надолу напон конвертор модул поддршка на DC 516 V текст и 1.25 V / 1.5 V / 1.8 V / 2.5 V / 3.3 V / 5 V

DEN 51.00 61.44
FQPF10N60C 10N60C 10N60 600V 9.5 А TO220F Свеж Со попуст
FQPF10N60C 10N60C 10N60 600V 9.5 А TO220F

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 9.00 9.12
Анти-гравирање PCB коло Мастило Маркер Двоен Пен За DIY PCB Свеж
Анти-гравирање PCB коло Мастило Маркер Двоен Пен За DIY PCB

Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на б

DEN 31.20
NCP 81101 NCP81101MNTXG ( 10 парчиња/многу ) Бесплатен превозот QFN-28 Нови Оригинални Компјутерски Чип & IC Свеж Со попуст
NCP 81101 NCP81101MNTXG ( 10 парчиња/многу ) Бесплатен превозот QFN-28 Нови Оригинални Компјутерски Чип & IC

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка" Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Тр

DEN 291.00 306.24
LT1083CP ДА-3P LT1083 ДА-247 Свеж Со попуст
LT1083CP ДА-3P LT1083 ДА-247

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 27.00 28.32
9N60 FQPF9N60 TO220F Свеж Со попуст
9N60 FQPF9N60 TO220F

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 11.00 11.52
IRG7R313U IRG7R313 IRG7R313UTR TO252 Свеж Со попуст
IRG7R313U IRG7R313 IRG7R313UTR TO252

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 8.00 8.64
Бесплатен Превозот 10pcs/многу DC-DC Конвертор Чекор До Зголемување Модул 3V Да 5V 1А USB Полнач За MP3 MP4 Телефон Свеж
Бесплатен Превозот 10pcs/многу DC-DC Конвертор Чекор До Зголемување Модул 3V Да 5V 1А USB Полнач За MP3 MP4 Телефон

НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА.5 V во поднапон за заштита на сост

DEN 744.48
5PCS STM32F103C8T6 STM32F103 STM32F LQFP48 НОВИ ОРИГИНАЛНИ Свеж
5PCS STM32F103C8T6 STM32F103 STM32F LQFP48 НОВИ ОРИГИНАЛНИ

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насBanktran

DEN 378.72
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не Свеж
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не

Добредојдовте на нашата Продавница1 Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, N канал и Pканал MOSFET, диоди (вкл

DEN 474.24
20pcs/многу DB207 DB207S СОП 2A/1000V Свеж
20pcs/многу DB207 DB207S СОП 2A/1000V

Отпорник Комплет Избрани За Полнење0603 Отпорник0805 Отпорник1206 Отпорник1 / 4 W ОтпорникRM065 ПроменливаRM063 Пр

DEN 62.40
1PCS Мини HiFi Засилувач Одбор 2*10W Dual Channel Hi-Fi PAM8610 Засилувач Модул Одбор 12V за Компјутер Аудио Црвено трговија Свеж
50PCS/МНОГУ AS15-F AS15F QFP48 AS15 Оригинални LCD чип Свеж
50PCS/МНОГУ AS15-F AS15F QFP48 AS15 Оригинални LCD чип

(Освен некои земји и APO / FPO)2.Вие се согласувате да ги сите горенаведени политики по нарачување на aliexpress!Н

DEN 936.00
Бесплатен превозот 10pcs/многу TOP246YN TOP246 ДА-220 Најдобар квалитет Свеж Со попуст
Бесплатен превозот 10pcs/многу TOP246YN TOP246 ДА-220 Најдобар квалитет

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdБесплатен превозот 10pcs / многу TOP246 YN TOP246 ДА220 Најдобар ква

DEN 256.00 312.00
LM1815MXTR LM1815MX LM1815M LM1815 SOP14 Свеж Со попуст
LM1815MXTR LM1815MX LM1815M LM1815 SOP14

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 38.00 39.84
R2A15122 R2A15122FP QFP Свеж Со попуст
R2A15122 R2A15122FP QFP

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 34.00 35.52
5pcs 1x40 Pin 2.54 Круг Женски Pin Насловот конектор Свеж
5pcs 1x40 Pin 2.54 Круг Женски Pin Насловот конектор

Информации за производотТеренот 2.54 mm.Полот на Contor : ЖенскиБрој на Пиновите : 40 PinТип на Ред : Единствен Ре

DEN 56.64
50PCS бесплатен превозот 2SC3356 R25 SOT-23 Свеж
50PCS бесплатен превозот 2SC3356 R25 SOT-23

Отпорник Комплет Избрани За Полнење0603 Отпорник0805 Отпорник1206 Отпорник1 / 4 W ОтпорникRM065 ПроменливаRM063 Пр

DEN 43.20
THS7374IPWR THS7374 TSSOP14 видео засилувач нови Свеж Со попуст
THS7374IPWR THS7374 TSSOP14 видео засилувач нови

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 31.00 32.16
8002A MD8002A СОП-8 Свеж Со попуст
8002A MD8002A СОП-8

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 82.00 86.40
TPA3110 Дигитален Засилувач Моќ Модул 2x15W Dual Channel Стерео DIY Говорникот Засилувач Електроника Дизајн PCB DC 12V Свеж
TPA3110 Дигитален Засилувач Моќ Модул 2x15W Dual Channel Стерео DIY Говорникот Засилувач Електроника Дизајн PCB DC 12V

TPA3110 Дигитален Засилувач Моќ Модул 2x15 W Dual Channel Стерео DIY Говорникот Засилувач Електроника Дизајн PCB DC 12 V

DEN 224.64