Z-ЛАВ 4 7PCS/Set Сува Полирање Камен Хексагонални Смола Обврзници Професионални Пескарење Диск За Мермер гранит Кат Сува Мелење 100MM

Z-ЛАВ 4 7PCS/Set Сува Полирање Камен Хексагонални Смола Обврзници Професионални Пескарење Диск За Мермер гранит Кат Сува Мелење

5 %

DEN 1193.00

DEN 1256.16

Свеж

Во магацинот

Нашите производи се користи за сечење, брусење полирање и дупчење на камен, керамика, очила и бетон. Нашите главни производи вклучуваат дијамант тревите, мелење тркала, полирање влошки, основни вежби, дијамант жица видов, итн.
Нашите производи се продаваат во Европа, Северна и Јужна Америка, Југо-Источна Азија, Блискиот Исток и др. тоа исто така може да се користи за обработка, поправка и реновирање мермер, бетон, цемент кат, terrazzo, стакло и керамика, вештачки камен, плочки, глазирани плочки, vitrified плочки упатство : Користете ги од грубата да казна, крајно полирање. Кој многу пофлексибилен отколку нормално сува подлога : идеален за конкавна & конвексни, како и рамна површина. Од своето основање, нашата компанија се фокусира на иновации на производите. е професионална дијамант алатка производителот.
*Овој дијаграм дава големини за повикување само, без оглед на тоа каков е вистинската големина
* обрачот и јамка назад боја можат да бидат различни, со различни серии
Xiamen ZL Дијамант Technology Co. Сува полирање е погодно, но прашина треба да се управува, додека влажни полирање елиминира штетните прашина но прави неуредна кашеста маса која може да биде тешко да се исчисти.
Од далеку, имаме 12 на пронајдок, патент, 15 на корисен модел патент, 17 на изглед патент, и 2 на ДСП патенти. Па кој е подобар зависи од вашата ситуација.5 mm Материјал : дијамант и смола Димензии : Дијаметар 4"/100 mm, Внатрешниот дупка 16mm ве Молиме имајте во предвид дека работниот слој на боја може да бидат различни, поради различните пакети, како што се слика шоу.
Компанијата ќе се држиме до претпријатието духот на " Квалитет, Ефикасност, Иновација и Интегритет ".
Z-ЛАВ 4" 7 PCS/Set Сува Полирање Камен Хексагонални Смола Обврзници Професионални Пескарење Диск За Мермер гранит Кат Сува Мелење Жито 100 MM : #50,#100,#200,#400,#800,#1500,#3000,(Грубата да Казна, 1 парче секој ронки големина ) Тип : ZL-ODPG-4 Пакет : 7 PCS/многу Тежина : 90g (7 парчиња) Работен Дебелина : 1. Ние cordially добредојдовте на клиентите и дома и во странство да ни се придружат и да соработуваат со нас, што подобар живот и иднина заедно. Примена : Оваа ставка е самолепливи на обрачот и јамка назад пескарење подлога, и погоден за мелење камен, земја плочки, керамички. Или метод дава истиот резултат заврши. Со нашите длабоки технички ресурси, било да се строги ISO систем за управување со квалитет, и квалификувани работници, ние ќе се обезбеди најдобра услуга и да создаде дополнителна вредност за нашите клиенти. Тема : во облик на Саќе Максимална брзина 4500 ВРТЕЖИ во минута Само лепило поддржан и боја кодирани Силна мелење сила, добра цврстина Доаѓа со 7 парчиња, вклучувајќи 50 ронки, 100, 200, 400, 800, 1500 и 3000 ронки Одлична јасност, сјајна, мека степен Професионална Одделение 4" со Дијаметар од Сува Дијамант Полирање Подлога за Гранит, Мермер, Бетон, Камен, Стакло итн полирање Машина Компатибилен : Активни планетарен мелење машини,Пасивни планетарниот мелница, Полирање машина, Агол мелница, кат scrubber. Погоден за камен полирање, линија chamfer, на лак плоча и посебен облик на камен за обработка.

Број На Модел На: ZL-ODPG-4
Тип: Абразивни Подлога
is_customized: Yes
Бренд Име: Z-ЛАВ
DIY Материјали: Облицовка
Големина: 4 INCH

Додатоци на производи

5Pcs 8-12mm Сферични Главата Дијамант Мелење Малку Сет Обложени Ротари Брус Jade Резба Накит Алатки Камен за Dremel Додатоци Свеж Со попуст
Combiubiu 7pcs 22/25/32/35/44/50mm Метал ХСС Кружни пили Челик Сечилото Машини за Сечење Дискови +1 Прачка За Dremel Ротари Свеж
2 парчиња Чистење Разголување Мелење Диск 100*16 мм Метална Боја Рѓа Отстранување Агол мелница Алатки Свеж
2 парчиња Чистење Разголување Мелење Диск 100*16 мм Метална Боја Рѓа Отстранување Агол мелница Алатки

Примена : Отстранување на општи слој и полирање на површината.Вашето задоволство е нашиот прв приоритет

DEN 475.20
5 челична жица тркала четка метал derusting дрво мелење полирање Свеж Со попуст
5 челична жица тркала четка метал derusting дрво мелење полирање

Големина : 5"(OD)*16(ID)mmПримена : се Користи за derusting метал, брусење и полирање на дрво.ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТ

DEN 379.00 379.20
10Pcs Dremel Accesories Мини Вежба Дијамант Мелење Главата Bur Малку Сет Мелење Алатка За Dremel Ротари Алатка L-парична казна Свеж Со попуст
3pc Дијамант Sharpeners Острат Брус Блок Поставен Камен Острило Кујнски Нож Coarse180 Medium260 fine360 Ронки Ножици Chisels Свеж Со попуст
3pc Дијамант Sharpeners Острат Брус Блок Поставен Камен Острило Кујнски Нож Coarse180 Medium260 fine360 Ронки Ножици Chisels

Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош Ако нема одговор во рок од 24 Часа(ра

DEN 281.00 312.00
10pcs 125mm 5 Кука Јамка Пескарење Дискови 8 Дупка Sandpaper Влошки Поставите 40Grit-3000Grit Сандер Диск Полирање Абразивни Свеж Со попуст
Кујнски Нож Ruixin Апекс Про молив острилка замена воденичен камен Полирање острило 240-10000 Ронки Рубин Масло Свеж Со попуст
Кујнски Нож Ruixin Апекс Про молив острилка замена воденичен камен Полирање острило 240-10000 Ронки Рубин Масло

Острат Воденичен Камен Острило Полирање Камен Ронки 2403000 Острилка Систем Graver Острат АлаткаВе молиме об

DEN 1368.00 1609.44
JANPSHION 25pc Пескарење хартија круг Sandpaper Собираат Само-лепило за Сандер 6 150mm Жито 60 80 120 180 240 Свеж
JANPSHION 25pc Пескарење хартија круг Sandpaper Собираат Само-лепило за Сандер 6 150mm Жито 60 80 120 180 240

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за про

DEN 450.72
50Pcs 90mm Триаголник Пескарење Листови Глувчето Детали Сандер Влошки 40 60 80 100 120Grit за Абразивни Пескарење Листови Хартија Свеж Со попуст
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 5 инчи или 6 инчен Полирање Сандер Backer Плоча чекалницата дреме Кука Јамка Пескарење Диск Подлога Најдобар Свеж Со попуст
10Pcs Дијамант Burs Мини Вежба Dreme Додатоци Вежба Четка Сет алат Дијамант Полирање Абразивни Мелење Главата 3мм месо тело Свеж Со попуст
4 Јазол Челик Жица Тркала Размавта Четка Цевковод Derusting Полирање Свеж
4 Јазол Челик Жица Тркала Размавта Четка Цевковод Derusting Полирање

Големина : 4"(OD)*16(ID)mmЖица со Дијаметар : 0.02", 0.5 mmПримена : Погоден за метал полирање / derusting / deburring, главно

DEN 427.20
8 парче Кујнски Нож Апекс Про Молив острилка Острат воденичен камен Полирање острило 240-10000 Ронки Graver oilstone Свеж Со попуст
8 парче Кујнски Нож Апекс Про Молив острилка Острат воденичен камен Полирање острило 240-10000 Ронки Graver oilstone

Answer : ___________________________ Note : ова е 8 парче цена .Ако каменот од базата ,ве молиме да користите лепак да се држи

DEN 1225.00 1441.92