DC Buck Чекор Надолу Моќ Конвертор Одбор 5-16V 1.25 1.5 V V 1.8 V 2.5 V 3.3 V 5V 3А Z07 Капка брод

DC Buck Чекор Надолу Моќ Конвертор Одбор 5-16V 1.25 1.5 V V 1.8 V 2.5 V 3.3 V 5V 3А Z07 Капка брод

17 %

DEN 51.00

DEN 61.44

Свеж

Во магацинот

Ова е супер мини DC-DC чекор надолу напон конвертор модул поддршка на DC 5-16 V текст и 1.25 V/1.5 V/1.8 V/2.5 V/3.3 V/5 V фиксна напон излез. On-board MP1495 buck чип со висока моќност конверзија ефикасност до 90%, заштеда на енергија. Единствен краток поврзување напон на вредноста дизајн се обезбеди излез точноста подобри перформанси од potentiometer тип на конвертор на напон на модулот. Карактеристики : Мини DC-DC чекор надолу регулирани напон конвертор модул со DC 5-16 V текст и 1.25 V/1.5 V/1.8 V/2.5 V/3.3 V/5 V фиксна напон излез n-одбор MP1495 buck чип со висока моќност конверзија ефикасност до 90%, заштеда на енергија Единствен краток поврзување напон на вредноста дизајн се обезбеди излез точноста подобри перформанси од potentiometer тип на конвертор на напон модул Спецификации : Чип : MP1495 Влезен Напон : DC 5-16 V Излезен Напон : 1.25 V/1.5 V/1.8 V/2.5 V/3.3 V/5 V(default 1.25 V) Максимална Излезна Струја : 3А Максимална Конверзија Ефикасност : 90% Одбор Големина : 3x2cm/1.18x0.79" (Lx W) Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 1 x MP1495 DC Напонски Регулатор на Чекор Надолу Напојување на Модулот

Бренд Име: OOTDTY
Тип: Регулатор На Напон
Состојба: Нови

Додатоци на производи

Бесплатен превозот 10pcs/многу TOP246YN TOP246 ДА-220 Најдобар квалитет Свеж Со попуст
Бесплатен превозот 10pcs/многу TOP246YN TOP246 ДА-220 Најдобар квалитет

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdБесплатен превозот 10pcs / многу TOP246 YN TOP246 ДА220 Најдобар ква

DEN 256.00 312.00
5pcs 1x40 Pin 2.54 Круг Женски Pin Насловот конектор Свеж
5pcs 1x40 Pin 2.54 Круг Женски Pin Насловот конектор

Информации за производотТеренот 2.54 mm.Полот на Contor : ЖенскиБрој на Пиновите : 40 PinТип на Ред : Единствен Ре

DEN 56.64
3.7 V Најновата верзија на inductor-capacitor ESR метар DIY MG328 мултифункционален Тестер Свеж
3.7 V Најновата верзија на inductor-capacitor ESR метар DIY MG328 мултифункционален Тестер

Dual Led диоди откриен како двојно диоди На прагот напон вредност 11 и портата capacitance на MOSFET се мери Истрагат

DEN 696.00
5pcs/многу DS18B20 18B20 ДА-92 Програмабилни Дигитален Сензор на Температура на Свеж Со попуст
5pcs/многу DS18B20 18B20 ДА-92 Програмабилни Дигитален Сензор на Температура на

Да се Вреднува clientsТука ние recommed некои избрани колекции можеби сте заинтересирани Ве молиме clicke нив да с

DEN 273.00 287.52
СП.... 1set Забавување на DC мотор + поддршка на тркала , a / smart автомобил шасија , моторни / робот автомобил тркала Свеж
20pcs/многу DB207 DB207S СОП 2A/1000V Свеж
20pcs/многу DB207 DB207S СОП 2A/1000V

Отпорник Комплет Избрани За Полнење0603 Отпорник0805 Отпорник1206 Отпорник1 / 4 W ОтпорникRM065 ПроменливаRM063 Пр

DEN 62.40
Топлина мијалник 28 * 28 * 11MM (црна слот) висок квалитет на радијаторот Свеж
Топлина мијалник 28 * 28 * 11MM (црна слот) висок квалитет на радијаторот

Висок квалитет на топлина мијалник 28 * 28 * 11 MM дупчиња црна 28 MM Ширина 11 MM висок е фиксна, должината на дел

DEN 43.68
1set/6pcs Multicolor 1*40P Еден Ред Pin Игли Проред 2.54 MM Жолта Сино Зелена Црна, Црвена Бела Pin Заглавие Свеж
1set/6pcs Multicolor 1*40P Еден Ред Pin Игли Проред 2.54 MM Жолта Сино Зелена Црна, Црвена Бела Pin Заглавие

1set / 6pcs Multicolor 1*40 P Еден Ред Pin Игли Проред 2.54 MM Жолта Сино Зелена Црна, Црвена БелаПакет листата : Жолта *1Си

DEN 29.28
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не Свеж
година Најновите LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance Mos Mega328 Транзистори Тестер + СЛУЧАЈ (не

Добредојдовте на нашата Продавница1 Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, N канал и Pканал MOSFET, диоди (вкл

DEN 474.24
TP4056 SMD 1А 4056 Линеарна Li-Ion батерија полнач IC / литиум задолжен за управување со IC SOP8 добро 10PCS/МНОГУ Свеж Со попуст
TP4056 SMD 1А 4056 Линеарна Li-Ion батерија полнач IC / литиум задолжен за управување со IC SOP8 добро 10PCS/МНОГУ

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 SMD TP4056 1А 4056 Линеарна LiIon батерија полнач IC / литиум задолжен за управување со IC SOP8 100% добр

DEN 31.00 32.64
1PCS 1.8-3.6 V CC2500 IC Безжични RF 2400MHZ Transceiver Модул SPI ISM Демо Кодот Свеж Со попуст
NCP 81101 NCP81101MNTXG ( 10 парчиња/многу ) Бесплатен превозот QFN-28 Нови Оригинални Компјутерски Чип & IC Свеж Со попуст
NCP 81101 NCP81101MNTXG ( 10 парчиња/многу ) Бесплатен превозот QFN-28 Нови Оригинални Компјутерски Чип & IC

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка" Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Тр

DEN 291.00 306.24
10PCS/МНОГУ QRD1114 RD1114 D1114 1114 НАТОПИ-4 РЕФЛЕКСИВНИ ОБЈЕКТ СЕНЗОР Свеж
10PCS/МНОГУ QRD1114 RD1114 D1114 1114 НАТОПИ-4 РЕФЛЕКСИВНИ ОБЈЕКТ СЕНЗОР

3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се п

DEN 134.40
LT1083CP ДА-3P LT1083 ДА-247 Свеж Со попуст
LT1083CP ДА-3P LT1083 ДА-247

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 27.00 28.32
76M-108MHz FM фреквенција DC 12V DIY Дигитален LED Радио Станица 0.5 W PLL Стерео FM Предавателот СО Микрофон Свеж
76M-108MHz FM фреквенција DC 12V DIY Дигитален LED Радио Станица 0.5 W PLL Стерео FM Предавателот СО Микрофон

Опис : Карактеристики : тоа е комплет ,diy , тоа е лемење со себе1, Влезен напон : 12 V DC2 , влезот на струјата : п

DEN 791.52
5PCS STM32F103C8T6 STM32F103 STM32F LQFP48 НОВИ ОРИГИНАЛНИ Свеж
5PCS STM32F103C8T6 STM32F103 STM32F LQFP48 НОВИ ОРИГИНАЛНИ

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насBanktran

DEN 378.72
10PCS 3ММ Меркур Навалите Switch 0.3 A/20V Свеж Со попуст
10PCS 3ММ Меркур Навалите Switch 0.3 A/20V

парче 10 PCS / Многу 3ММ Меркур Навалите Switch 0.3 A / 20 VПРЕВОЗОТAliexpress Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail : 155

DEN 56.00 65.28
THS7374IPWR THS7374 TSSOP14 видео засилувач нови Свеж Со попуст
THS7374IPWR THS7374 TSSOP14 видео засилувач нови

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние

DEN 31.00 32.16
Бесплатен Превозот!! 30pcs Правоаголна 2 * 5 * 7 Нагласи / црвена црвена / астигматизам LED емитуваат светлина диоди /Електронска Свеж Со попуст