CE и УЛ Одобрени Дозирање Пумпа за Вода ДС-2FU2T Развој се Надополнува подолу пумпи Прилагодена за фото машина за Печатење Машина Кодак

CE и УЛ Одобрени Дозирање Пумпа за Вода ДС-2FU2T Развој се Надополнува подолу пумпи Прилагодена за фото машина за Печатење Машина

DEN 4428.00

Свеж

Во магацинот


bomba де agua,bomba,bomba agua,pompe на eau,pompe à eau,schlauch pumpe,пренос на пумпа,пумпа за вода,пумпа за вода,пумпа за дозирање,мини пумпа,аквариум дозирање пумпа,pumpe,пумпи за вода
Модел DS-2 FU2 T е прилагодено модел нашата компанија дизајн и производство за некои трговското друштво и некои познати печатење машина производители.
Па може да се користи за Noritsu фото машини, Кодак печатење машини и др.
Апсолутно, тоа исто така може да се користи за други апликации кога неговите спецификации одговара на вашите потреби
1) Автоматско развивање на боја филм microfilm cinefilm и др.;
2) Тоа е uesd во пијалаци вендинг машина;
3) Лепење течни и посредување;
4) Квантитативни надополнување на храна додаток;
Гравирање и чистење на електронски основна плоча печатење Коло;
5) неутрализација на киселина и алкално за третман на вода употребата на кондензација поделба агент;
6) Квантитативни снабдување на electroplate течност;
7) Широко се користи во квантитативни priming на адитивот белење течни и медикаменти.
1) Нема истекување-За таму кинеско механички запечатување позиција нема истекување постои;
2) прецизност на штекер-±1.5% висока прецизност може да се постигне во состојба на чиста вода;
3) Авто-вшмукување-вшмукување опсег е 1 метар во состојба на нормална атмосфера температура и чиста вода;
4) е Дозволено да се исуши ротација-За работни комора торба состои од дното сува ротација е дозволено;
5) Долг работен век-комората е направен од polyacrylate дека е анти-ликвидација и посебен рецепт не можат да го издржат безброј reciprocating движење;
6) Анти-corrosio-Пумпа телото е направено од polyacrylate вентил усвојува посебни EPDM,FPM отпор на различни киселина алкално и сл корозивни течности;
7) Течности температура-максимум лековити течни температура е 60 ,кога тоа е над 50 , најголем притисок е на половина од тоа во 20
кога тоа надминува 40 corrosiveness на течност може да се зголеми(се земе предвид тоа);
1. Ние го Избере DHL Да се Испорача, Бидејќи На Своите Посилни Царинење Способност;
2. Ние Ќе го Избере Други Меѓународни Изразат Во Неколку Случај,на Пример, Fedex,ТНТ,EMS;
3. Ако Ви Се Обратам Снабдување Е Во Оддалечените Области,Само Оставете Порака, Така Што
Ние Може Да Се Справи Со Неа На Правилниот Начин Во Време;
4. Ние Поддршка На Океанот Превозот Ако Количината Е Доволно Голем;
5. Ние Поддршка на Многу Начини на Плаќање like Visa,Western Union,Master Card,TT,Qiwi Паричникот;
6. Вие сте Добредојдени Да се Плати Преку ЈЕНИ примени.
Почитувани Клиенти,
Ви благодариме за вашиот бизнис во интернет купување од Кина.
Вие сте добредојдени да ни e-mail на деталите на она што индустриска опрема сакате која вие не може да се најде во нашата продавница или Aliexpress.
Ние сме мило да ви помогне да се најде овој производ во Кинескиот пазар и продаваат
за вас во разумна цена.

моќност: Електричен
Теорија: Reciprocating Пумпа
Структура: Дијафрагмата Пумпа
Притисок: Висок Притисок
Број На Модел На: ДС-2FU2T
Standard or Nonstandard: Nonstandard
Примена: премерување, лекови, додадете liduid, итн
Гориво: Електричен
Употреба: Се прилагоди како надополнување пумпа за Noritsu фото машини
Модел: ДС-2FU2T ( прилагодено модел)
Напон: 220V
Номинална Фреквенција: 50HZ (Контактирајте со нас ако треба 60HZ)
Max. Капацитет: 460 ml/min (550 мл/мин за 60HZ)
Max. Duscharge Притисок: 0.5 Kgf/cm2
Револуција: 40 r/мин. (48 r/мин) за 60HZ)
Моќ Оценка: 15 W
тековната: 70 м-р
Работната должност: 60%издржливост 20min

Додатоци на производи

3Pcs/многу Преносни Автомобил Прирачник Рака Св Пумпа Црево Нафта Гас Течни Syphon Трансфер Пумпа Капка Брод Свеж Со попуст
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Пумпи Капка Брод Свеж Со попуст
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Пумпи Капка Брод

Карактеристики : Голем проток, ниско ниво на бучава, висок лифт, брзо брзо, нема истекување Потопна пумпа

DEN 202.00 242.88
1.2 А 12V DC Микро Подводни Моторот Пумпа за Вода 14L/Мин 600L/H 5M 5.5x2.1 Женски S08 Капка брод Свеж Со попуст
1.2 А 12V DC Микро Подводни Моторот Пумпа за Вода 14L/Мин 600L/H 5M 5.5x2.1 Женски S08 Капка брод

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Опис : Големина : 98

DEN 341.00 411.36
12V 6W Мини Вакуум Пумпа за Висок Притисок Електрични Дијафрагмата Пумпа со Носителот 5L/min Свеж Со попуст
12V 6W Мини Вакуум Пумпа за Висок Притисок Електрични Дијафрагмата Пумпа со Носителот 5L/min

BI0001941Спецификација : Бренд новиТип : DC12 V Мини Вакуум ПумпаОперативен напон : DC9 V ~ 14 VНоминална напон : DC 12 V

DEN 696.00 1161.12
AP500 потопна пумпа: 230v/5w/транспорт на вода/риболов/електрични lzx Свеж
AP500 потопна пумпа: 230v/5w/транспорт на вода/риболов/електрични lzx

име : потопна пумпаМодел : AP500моќност : 5 wНапојување : AC230 Vпримена : Погоден за транспорт аквариум рибаПАК

DEN 960.00
12V Micro Само-вшмукување Опрема Масло Пумпа DC Брак Масло за Пренос Пумпа Свеж
12V Micro Само-вшмукување Опрема Масло Пумпа DC Брак Масло за Пренос Пумпа

12 V Micro Самовшмукување Опрема Масло Пумпа DC Брак Масло за Пренос ПумпаНапон : DC 12 VМоќност : 23 WВшмукување :

DEN 1584.00
30W 12V Мини Потопна Пумпа за Вода Чиста Езерцето Grooving Машина за Дупчење Подобрување 12v Потопна Пумпа Свеж
30W 12V Мини Потопна Пумпа за Вода Чиста Езерцето Grooving Машина за Дупчење Подобрување 12v Потопна Пумпа

Ние само брод да се потврди цел адреси Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗА

DEN 504.00
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана Свеж Со попуст
DC 12V/AC напон 220V 36W Потопна Пумпа за Вода 10m 400L/Ч Автомобил Мие Бања Фонтана

Голем проток, ниско ниво на бучава, висок лифт, брзо брзо, нема истекување Потопна пумпа, пумпа е главно с

DEN 209.00 249.12
Kamoer 12V/24V KVP8 ПЛУС DC Вакуум Пумпа (Бранеа/Brushless DC Мотор, 12V/24V DC Воздушна Пумпа, Висок Притисок, KVP8 АЖУРИРАЊЕ) Свеж Со попуст
Kamoer 12V/24V KVP8 ПЛУС DC Вакуум Пумпа (Бранеа/Brushless DC Мотор, 12V/24V DC Воздушна Пумпа, Висок Притисок, KVP8 АЖУРИРАЊЕ)

Kamoer 6 V / 12 V / 24 V KVP8 ПЛУС модел Вакуум Пумпа (Воздушна Пумпа) Производи Функција на Висок негативен притисо

DEN 2879.52
DC 12V/24V 1100GPH bilge пумпа,потопна брод пумпа за вода,електрична пумпа за чамци Bilge Пумпа Свеж Со попуст
DC 12V/24V 1100GPH bilge пумпа,потопна брод пумпа за вода,електрична пумпа за чамци Bilge Пумпа

Како bilge пумпа работи : Nonautomatic подводни пумпи нудат традиционалните операција активира со пловка или па

DEN 864.00 959.52
Висок Квалитет на Алуминиум DC 12/24V Подводните Дизел Гориво Вода Масло Пумпа За вклучување/Исклучување Автомобил Кампување Свеж Со попуст
110V-120V AC Електрична Мини Потопна Пумпа brushless мотор нема џем pumnp за Аквариум риба резервоарот 60Hz 3W 200L/H T47 Свеж
110V-120V AC Електрична Мини Потопна Пумпа brushless мотор нема џем pumnp за Аквариум риба резервоарот 60Hz 3W 200L/H T47

110 V120 V AC Електрична Мини Потопна Пумпа brushless мотор нема џем pumnp за Аквариум риба резервоарот 60 Hz 3 W 200 L / H T47

DEN 93.60
Преносни Рачен Рака Св Пумпа Црево Трансфер Пумпа Нафта Гас Течни Syphon Капка Брод Свеж Со попуст
Преносни Рачен Рака Св Пумпа Црево Трансфер Пумпа Нафта Гас Течни Syphon Капка Брод

Овој прирачник св пумпа се користи за пренос на вода, масло или на други течности брзо и лесно...

DEN 62.00 74.88
Ултра-тивок DC 12V 4.2 W 240L/H Проток Водоотпорен Brushless Пумпа Мини Потопна Пумпа за Вода QR30E 2017 Сосема Нов Свеж Со попуст
Ултра-тивок DC 12V 4.2 W 240L/H Проток Водоотпорен Brushless Пумпа Мини Потопна Пумпа за Вода QR30E 2017 Сосема Нов

Ултративок DC 12 V 4.2 W 240 L / H Проток Водоотпорен Brushless Пумпа Мини Потопна Пумпа за Вода QR30 EКарактеристики : 10

DEN 188.00 235.20
2017 топла продажба Универзален Автомобил RV Вода, Пумпи 12V 350GPH Подводните Брод Морски Bilge Опрема со Bilge Пумпа Плови Свеж Со попуст
Priming Дијафрагмата Мини Пумпа Спреј Моторни 12V Micro Пумпи За Вода Диспензерот M10 Свеж Со попуст
Priming Дијафрагмата Мини Пумпа Спреј Моторни 12V Micro Пумпи За Вода Диспензерот M10

Priming Дијафрагмата Мини Пумпа Спреј Моторни 12 V MicroПумпи За Вода Диспензерот S20Користење на апарати за Дом

DEN 144.00 184.80
протокот сензор за bilge пумпи Автоматско Електрична Пумпа за Вода Плови Switch DC Bilge Пумпа Префрлете се на Располагање Бесплатен Свеж Со попуст
Хидраулична опрема пумпа CBk-F2.1F висок притисок на пумпа за масло Свеж
Хидраулична опрема пумпа CBk-F2.1F висок притисок на пумпа за масло

CBK F серија опрема масло пумпа школка со висока јачина алуминиум легура материјали, внатрешната структу

DEN 1680.00
Нови DC 12V Micro Електрични Brushless Потопна Пумпа за Вода Транспорт За Аквариум Риба Фонтана, Градина C93U Dropship Свеж Со попуст
Нови DC 12V Micro Електрични Brushless Потопна Пумпа за Вода Транспорт За Аквариум Риба Фонтана, Градина C93U Dropship

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет на Brushless, постојано магнетно роторот Супер долг работен век

DEN 192.00 226.56
Нови 24V DC Соларни Топла Вода Циркулација на крвта се Пумпа Brushless Мотор Пумпа за Вода 5M S08 Капка брод Свеж Со попуст
Нови 24V DC Соларни Топла Вода Циркулација на крвта се Пумпа Brushless Мотор Пумпа за Вода 5M S08 Капка брод

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Опис : Карактерис

DEN 711.00 856.32
DC 12V 70W 130PSI 6L/Мин Вода со Висок Притисок Пумпи Дијафрагмата Само Priming Пумпа S18 Капка брод Свеж
DC 12V 70W 130PSI 6L/Мин Вода со Висок Притисок Пумпи Дијафрагмата Само Priming Пумпа S18 Капка брод

Карактеристики : DC12 V 6 L / Мин вода со висок притисок дијафрагмата самоpriming пумпа, широко се користи во зем

DEN 902.40