CE ФДУ Дигитални Крвен Притисок Монитор,CONTEC08A Колор LCD Дисплеј 4 слободни ткаенината ,Софтвер за PC

CE ФДУ Дигитални Крвен Притисок Монитор,CONTEC08A Колор LCD Дисплеј 4 слободни ткаенината ,Софтвер за PC

5 %

DEN 2964.00

DEN 3119.52

Свеж

Во магацинот

1
Ние се грижиме за нашите ценети клиенти и. Тоа може да се примени на физичка центар и секојдневно здравствена нега на член на семејството.Со кратко работно време моќ складирање функција, при замена на батеријата на часовникот функција може да't бидат погодени.
Главната перформанси
1.Понудата се два вида на NIBP мерка единица : mm Hg / k Pa
11.Има функција на физиолошките аларм.4 k Pa(3mm Hg)
NIBP пулсот го оценувате мерка опсег : 40-240bpm
Зголемување на притисокот на владата : во сила пумпа зголемува притисокот автоматски
Намалување на притисок на владата : самостојно движење скала намалување на притисок на режимот
2.,LTD
Превозот Метод & Time :
1. Уредот е во функција на параметар мерка, се прикаже и да се евидентираат излез, и донесе на податоци преглед интерфејс, како што се "податоци листа", "тренд шема", "big font", со Sp O2 мерка функција(со факултативниот Sp O2 сонда).Sp O2(изборен)
Мерка опсег : 35%-100%
На точноста : 2%, 70%-100%
Sp O2 Сонда Пулсот Го Оценувате :
Мерен опсег : 30bpm-250bpm
Резолуција : 1bpm
Дисплеј : 2.5 V Алкално Батерии)
Безбедност карактер : Внатрешно напојува опрема
Додатоци Манжетната за Родени/Педијатрија/Дете/Возрасни прирачник за Корисникот Софтвер CD USB податочен линија
(опција)
spo2 сонда
Физички Идентитет
Димензија : 130mm*110mm*80 мм
Тежина : 311g (Не вклучувајќи Батерии)
Квалификации :
Помина CE ФДУ
Факултативна ракави :
димензии :
Родени ткаенината 6-11 рака обемот
Стр ediatrics ткаенината 10-19 рака обемот Дете ткаенината 18-26 рака обемот Возрасни ткаенината со 25-35 рака обемот ДОЛАРИ 9 Возрасни големи ткаенината 33-47 рака обемот Возрасни нога ткаенината 46-66 рака обемот
Мерење тип SYS/КОЛ/
Мулти-интерфејс
Нашата компанија :
ЗА CONTEC МЕДИЦИНСКИ СИСТЕМИ CO.Продавница мерка резултати со датум и време.Три видови на мерка начини : возрасни, педијатрија и родени. Сите се врати ставки мора да се врати со своите оригинално пакување и додатоци.Целосно автоматско крвен притисок мерка
3.133 k Pa(1mm Hg)
На точноста : 0. Треба да се плати за увозни давачки во случај што се случи за одредени стоки, или може да љубезно ни даде некои идеи за тоа, ние и ветуваме да се потрудиме да ви помогнат!
Повратни Информации Политика :
Клиентот е секогаш БР. Целосно автоматско крвен притисок мерка, тоа може да биде домаќинство сфигноманометар која се користи за возрасни, педијатрија и родени.Со Sp O2 мерка функција(со факултативниот Sp O2 сонда).Функција на автоматско моќ-исклучување.By податоци преглед интерфејс, како што се "податоци листа","тренд график","big font", NIBP податоци е јасно на прв поглед. И 15-35 дена во други земји.Кога постојат фактори кои влијаат на мерката во процесот на мерење и уредот може да'т да го измери резултатот,уредот може да се прикаже соодветната порака за грешка. Оваа превозот начин има одредени ризик, ве молиме бирајте внимателно.8" High-definition боја LCD
Моќност : 6 V(Четири "АА",1.Алармот се префрлите може да се постави.High-definition колор LCD дисплеј, снабдување англиски/Кинески интерфејс, силна видливост.

Тип На Објект: Крвен Притисок
Големина: Adult
Стоковните Квалитет, Сертификација: CE
Број На Модел На: CONTEC 08A со 4 ракави
Бренд Име: CONTECMED
Примена: рака

Додатоци на производи

Нови Прст Пулсот Oximeter,Точни Oximetro За Медицинска Опрема,И Дневни Спорт Фитнес Пулсот го Оценувате Аларм Метар,ПР,SPO2 Свеж Со попуст
CONTEC Oximetro CMS50D+ OLED Крв Кислородна Сатурација Spo2 Пулсот го Оценувате Аларм Монитор,USB Софтвер Прст Совет Пулсот Свеж Со попуст
CONTEC Oximetro CMS50D+ OLED Крв Кислородна Сатурација Spo2 Пулсот го Оценувате Аларм Монитор,USB Софтвер Прст Совет Пулсот

Fingertip Пулсот OximeterCMS50 D+За НАС клиенти,превозот од НАС магацин,36 дена за испорака.Во други земји,превозот о

DEN 1642.00 1728.00
Родени Бебе Дете Пулсот Oximeter SPO2 ПР Heart Rate Монитор, USB PC Софтвер Свеж Со попуст
Родени Бебе Дете Пулсот Oximeter SPO2 ПР Heart Rate Монитор, USB PC Софтвер

■ Потрошувачката на енергија:помалку од 100m A■ Напон : DC 2.■ Безбедност Тип : Внатрешни работи Батеријат

DEN 4514.00 4752.00
Cigii Горниот дел од Раката на крвниот притисок, Пулсот monitor LCD Преносни Дома Здравствена Заштита 1pcs Дигитални Tonometer Свеж Со попуст
Sannuo 50/100 компјутери Тест Ленти со lancets игли без Шеќер метри за Yizhun GA-3 Уред Крв Колекција Медицински Алатки Свеж Со попуст
Sannuo 50/100 компјутери Тест Ленти со lancets игли без Шеќер метри за Yizhun GA-3 Уред Крв Колекција Медицински Алатки

Sannuo 50 / 100 компјутери Тест Ленти со lancets игли без Шеќер метри за Yizhun GA3 Уред Крв Колекција Медицински Алатк

DEN 467.00 576.00
2018 CMS50M/N Прст Совет Пулсот Oximeter Крв, Кислород , Spo2 Монитор,футрола,Lanyard,ТОПЛА ПРОДАЖБА CE CONTEC Свеж Со попуст
2018 CMS50M/N Прст Совет Пулсот Oximeter Крв, Кислород , Spo2 Монитор,футрола,Lanyard,ТОПЛА ПРОДАЖБА CE CONTEC

CMS50 M Пулсот Oximeter е применливо за употреба во плато област, заедница здравствена заштита, кислород бар, Ф

DEN 460.00 484.32
Sannuo Yizhun GA-3 нивото на гликозата во крвта метар Дијабетична Домаќинство следи со 50 ленти и Игли Lancets Шеќер во Детекција Свеж Со попуст
Рака на крвниот притисок, пулсот се следи здравствената заштита следи дигитални горните преносни крвен притисок монитор метри Свеж Со попуст
2018 CONTEC ТОПЛО НИ продавачот Прст Совет Пулсот Oximeter Крв, Кислород SpO2 Следи CE CMS50N Преносни Свеж Со попуст
2018 CONTEC ТОПЛО НИ продавачот Прст Совет Пулсот Oximeter Крв, Кислород SpO2 Следи CE CMS50N Преносни

Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме да обрнете Express надомест или не го купат...

DEN 528.00 556.32
BrandFully автоматско интелигентни крвен притисок монитор Дигитална Рака Sphymomanometer електронски крвен притисок метар за Свеж Со попуст
Wholesales OLED Пулсот го Оценувате Oximeter Spo2 КРВ, кислород ПР сина +БЕСПЛАТНО во СЛУЧАЈ СИНА CMS50N CE Свеж Со попуст
Wholesales OLED Пулсот го Оценувате Oximeter Spo2 КРВ, кислород ПР сина +БЕСПЛАТНО во СЛУЧАЈ СИНА CMS50N CE

ПРОИЗВОДСТВО : CONTEC МЕДИЦИНСКИ СИСТЕМИ CO.,LTDБрој на модел : FingertipПулсOximeterCMS50 NВе молиме имајте предвид дека

DEN 6833.00 7192.80