TRIOO Рецепт Очила Мажите Myopia Компјутерски Очила Плоштадот Ацетат Рамка Јасно Леќа Диоптрија Очила за Читање Eyewear 29g

TRIOO Рецепт Очила Мажите Myopia Компјутерски Очила Плоштадот Ацетат Рамка Јасно Леќа Диоптрија Очила за Читање Eyewear 29g

40 %

DEN 1036.00

DEN 1727.04

Свеж

Во магацинот


Цена содржат леќи.
Ве молиме да понудат на своите наочари рецепт во нашата формата или испратете ја вашата оригиналниот рецепт за нас. OD(ДЕСНО ОКО) SPH ; CYL ОСКА OS(ЛЕВО ОКО) SPH ; CYL ОСКА PD Објаснување : 1. К. Г. = Десното Око О С = Лево Око 2.SPH= Сфера=Сферични, е силата на вашиот рецепт, го носи знакот "+" или "-", "+"се однесува на farsightedness и presbyopia, "-"се однесува на nearsightedness. Ако "PL" или "Plano", се вели во местото на SPH на вашиот рецепт, ве молиме внесете 0.00 за оваа опција. 2.CYL= Цилиндар= Цилиндрични, е diopters степен на астигматизам. Овој број исто така го "+" или "-" знаци. Ако "DS"или "SPH" или "сферични" или "PL", се вели во местото на CYL, тоа значи дека немаат астигматизам и 0.00 е опција бара да изберете. 3. ОСКА, е број помеѓу 0 и за 180 степени, и значи ориентација на вашиот астигматизам. Нема никаков знак пред овој број.
4. P. D. растојание = Pupillary Растојание
1.5 Индекс На Рефракција
* CR-39
* Нула Отпор
* Анти-Отсјај
-Се препорачува за благи, една визија precriptions. Rannging од 0 до +/-6
-За повеќе влијание-отпорни леќа, сметаат поликарбонат.
-За силна prescripton разгледа потенки леќа опции
1.61 Индекс на Рефракција *Scracth Отпор *Анти-Отсјај *УВ Блок *Тенки&Лесни -се Препорачува за лесна до средна рецепти. Rannging од 0 до -10 и 0 +6 . -30% потенки од Пластични CR-39 леќи-отпорност : добро за спортот, активности на отворено, и децата леќи-Ако имате силен рецепт, сметаат дека со Висок Индекс на леќи за потенки, повеќе атрактивен изглед 1.67 Индекс на Рефракција *Scracth Отпор *Анти-Отсјај *УВ Блок *Мулти К+ (Водоотпорен) *Ултра Тенки&Лесни -се Препорачува за farsighted и посилни рецепти. Rannging од 0 до -12 и 0 +6 . -45% потенки од Пластични CR-39 леќи

Рецепт Тип: Една Верзија
Леќи На Индекс: 1.50, 1.61, 1.67
Леќа Функција: Боја Нијанса, Од Тебе, Ниту Еден
Бренд Име: trioo
Леќи Материјал: Поликарбонат
Број На Модел На: TRIOO-POL321
Пол: Мажи
Рамка Материјал: Ацетат
Големина: 54-18-143mm
Тежина: 29g
рецепт леќа: 1.5,1.61,1.67
1.5 Основните индекс леќа: Од 0 до -6 & 0 +6
1.6 Стандард индекс леќа: Од 0 до -10 & 0 +6
1.67 Премиум индекс леќа: Од 0 до -12 & 0to +6
Стандарди За Квалитет 1: EN ISO 8980-1; EN ISO 8980-2; EN ISO 8980-3
Стандарди За Квалитет 2: EN ISO 21987

Додатоци на производи

Нови Жените Мода Мачка Очи Наочари Рамки Декоративни Eyewear рачно изработени Ацетат Спектакл Рамка Јасно Леќа Очила Свеж Со попуст
Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна очила за сонце Сива Photochromic Свеж Со попуст
Mryok ПОЛАРИЗИРАНА Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна очила за сонце Сива Photochromic

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Половина Јакна очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Полари

DEN 1022.00 1111.20
Chashma Сосема Чист Титаниум Eye Glasses Бамбус Дрво Очила Во Рамки Мажите Rimless Дрвени Наочари Свеж Со попуст
Chashma Сосема Чист Титаниум Eye Glasses Бамбус Дрво Очила Во Рамки Мажите Rimless Дрвени Наочари

FQA за Рецепт Леќи1 Можете да направите Очила според мојот Рецепт?Ние сме Професионални Наочари Снабдува�

DEN 1114.00 1392.00
OLEY Класичен Поларизирани очила за сонце Мажите Очила Возење Слој Црна Рамка Риболов Возење Eyewear Машки Сонце Очила Oculos Свеж Со попуст
1.56 Индекс Една Визија Aspheric Photochromic Рецепт CR-39 Eye Glasses Леќа Myopia Presbyopia Леќа Анти-Зрачење YQ092 Свеж Со попуст
1.56 Индекс Една Визија Aspheric Photochromic Рецепт CR-39 Eye Glasses Леќа Myopia Presbyopia Леќа Анти-Зрачење YQ092

ЗАБЕЛЕШКА : 1)Додадете ја рамката што сакате и овој објективот на количка,тогаш ќе платите заедно 2)Обезб�

DEN 1006.00 1548.00
Myopia Aspherical Смола 1.61 Јасно Рецепт Леќи Оптички Леќи За Очи УВ Заштита Анти-Рефлективен Слој Леќа Свеж
Myopia Aspherical Смола 1.61 Јасно Рецепт Леќи Оптички Леќи За Очи УВ Заштита Анти-Рефлективен Слој Леќа

Стари очила ќе биде надвор од форма по долго време користење Така, кога клиентите носат нови леќи, тие мо

DEN 1096.32
САРА Лето Отворено Спорт Поларизирани очила за сонце Очила за Сонце Мажите Слободно Женски Eyewear Рефлективен Слој Огледало Свеж Со попуст
EAGWOO Пластични TR Наочари Деца Оптички Очила Обичен Круг Гроздобер Оптички Рамка Момче Девојка Sepectacle Eye Glasses 1035 Свеж
2017 Ретро Алуминиум Магнезиум Очила За Сонце Поларизирани Леќи На Гроздобер Eyewear Додатоци Сонце Очила Возење Мажите Круг Свеж Со попуст
Ретро очила за сонце Транспарентен Читање Очила Ретро Модата Целосна Rim човек жени +0.25 +5.0 +6.0 Свеж Со попуст
Ретро очила за сонце Транспарентен Читање Очила Ретро Модата Целосна Rim човек жени +0.25 +5.0 +6.0

Големината на рамката : 137mmМост : 18mmЛеќа Ширина : 40mmЛеќа Вертикална : 46mmХрамот : 135mmОпис може да се преземе

DEN 1113.00 1391.52
SHAUNA Ретро Жените Steampunk очила за сонце Бренд Дизајнер Флип Separable Леќа Мода се Мажи Круг Панк Очила UV400 Свеж Со попуст
Круг Оптички Eye Glasses Рамка Ultralight Жените Eyewear Нова Мода Ретро Oculos Де Grau feminino Removeable Леќа Eyeglass Свеж Со попуст
Круг Оптички Eye Glasses Рамка Ultralight Жените Eyewear Нова Мода Ретро Oculos Де Grau feminino Removeable Леќа Eyeglass

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Здраво , Драги Клиенти, Можете да го нарачате очила рамка или само може да се цел и на двете

DEN 696.00 1392.00
= КЛАРА VIDA = Компактен Виткање Читање Очила со Мини Флип Врвот Носење на Мажите и Жените +1 +1.5 +2 +2.5 +3 +3.5 +4 Свеж Со попуст
= КЛАРА VIDA = Компактен Виткање Читање Очила со Мини Флип Врвот Носење на Мажите и Жените +1 +1.5 +2 +2.5 +3 +3.5 +4

НА ОВАА ЛИСТА САМО ПРОДАЖБАТА НА СУПЕР ДОБРА ЦЕНА ЗА ПОВРАТНИТЕ ИНФОРМАЦИИ И СЕ НАДЕВАМ ДЕКА МОЖЕМЕ ДА И

DEN 487.00 955.20
Читање очила Пролет Зглоб Стилски Модел Дизајн Читатели Мажите и Жените Боја eyewears Prresbyopia Очила за Диоптрија +50 до Свеж Со попуст
NoEnName_Null Очила Кутија Очила За Сонце Случај Маскирна Складирање Заштитник Патент Унисекс Сад Свеж Со попуст
NoEnName_Null Очила Кутија Очила За Сонце Случај Маскирна Складирање Заштитник Патент Унисекс Сад

No En Name_Null Очила Кутија Очила За Сонце Случај Маскирна Складирање Заштитник Патент Унисекс Сад100% сосема �

DEN 64.00 80.64
Зголемена Очила Шминка Читање Стакло Виткање Наочари Козметички Општи Свеж Со попуст
Зголемена Очила Шминка Читање Стакло Виткање Наочари Козметички Општи

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Корисно за жените кога тие сочинуваат Отстранлив леќа, л

DEN 97.00 115.20