3d модел Frame_38 помош за cnc во STL формат на датотека

3d модел Frame_38 помош за cnc во STL формат на датотека

36 %

DEN 154.00

DEN 240.00

Свеж

Во магацинот


CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска Engraver
Опис :
Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми. Рутер мелница. STL формат
Ова е дигитален производ! Вклучува датотеки во STL формат да се изгради свој toolpath. Овој производ е дизајниран за CNC machining.
По плаќањето, јас сум праќаш пошта датотеки во STL формат или можете да ги преземете од мојот линк!
Вие не може да го продаде овој модел да го дистрибуирате. За лична употреба.
Модел не може да издаваат на трети лица во било кој медиум, вклучувајќи ги и, cd, dvd подигнати на веб-сајтови, ftp сајтови, се пренесува во било електронски пат
Јас веднаш напишете позитивни повратни информации штом се добие позитивен фидбек од Вас.
Ќе бидете во можност да го промени моделот големини.
Пред купување на модел, бидете сигурни дека ќе може да увоз (не се отворени директно) моделот. Ова е слободен пример датотеката за да се тестираат ПРЕЗЕМЕТЕ ТЕСТ симнете примерок датотека и тоа тест ве молиме пред да се купи
100% Услуги На Клиентите Задоволство Гаранција! Она што имате да го изгуби?
1. Враќа се прифатени
2. Купи со доверба
3. Предаден во рок од 1 работен ден или порано по плаќање
4. Ние се обидуваме да го реши секој можен проблем, ако тоа е невозможно, ќе наплата тебе
5. Сите модели се генерираат во најдобар квалитетот / квантитетот
6. На ваше барање можам да го испратам во bmp или rlf формат 7. Најдобар натпревар помеѓу цената и квалитетот е само тука
Превозот :
Бесплатен превозот во Светот
Бесплатен превозот преку е-мејл или Линк од датотека за да ми служат
Еден ден по уплатата.
Сите нарачки се испраќаат во рок од 1 работен ден или порано по плаќање пристигнува. Ние брод на празници
Ние не бродот на врежани производ, само што ќе добијат дигитални софтвер .stl формат на пошта
На ваше барање можеме да брод во rlf, bmp или tiff (сиво) формат
Вашето задоволство е многу важна за нас. Ве молиме, дозволете ни да знае за тоа со кратки коментари.
Ве молиме, дозволете ни да знам ако не сте задоволни со квалитетот на производот или ако не ја прими пред да ја напушти негативен фидбек . Ние ве уверам дека проблемот ќе биде решен amiably само во ваша полза
За Нас :
Јас вредноста на Вашиот бизнис и Вашите задоволство над сè друго.
Јас, исто така вредност мојот добар углед на e Bay. Ако имате проблем со ништо молам дозволете ми да знам пред да замине повратни информации и сигурен сум дека можеме да се одлучите за било какви проблеми.
Контакт Со Нас На :
Се чувствуваат слободни да ме контактирате.

Состојба: Нови
Број На Модел На: 3DRA1
CNC или Не: CNC
Бренд Име: RMILLgoc
is_customized: Yes

Додатоци на производи

39pcs/set Декоративни Плоштадот цвет 3D модел за 4 оска кружен дијаграм 3D врежан скулптура cnc машина во STL датотека Свеж Со попуст
39pcs/set Декоративни Плоштадот цвет 3D модел за 4 оска кружен дијаграм 3D врежан скулптура cnc машина во STL датотека

39 Pcs / set Декоративни Плоштадот цвет 3 D модел за 4 оска кружен дијаграм 3 D врежан скулптура cnc машина во STL д

DEN 605.00 960.00
CNC Рутер делови синхрони појас тркала за Ротари оска 3M синхрони појас забавување suite (6:1) Свеж
CNC Рутер делови синхрони појас тркала за Ротари оска 3M синхрони појас забавување suite (6:1)

Купувачот мора да ги преземе бесплатно на било трошоци предизвикани од царинење задоцнување.Ве молиме

DEN 1126.08
ЏОНСОН DC771(2)XLLG DC 230V / ЏОНСОН DC Висока Моќ Моторни / Микро Видов Гравирање Машина DC Мотор Свеж
ЏОНСОН DC771(2)XLLG DC 230V / ЏОНСОН DC Висока Моќ Моторни / Микро Видов Гравирање Машина DC Мотор

Номинална Напон : DC 230 V Номинална Струја : 0.24 На Номинална Моќност : 150 W Неоптоварување на ветер : вртежи 100

DEN 2400.00
3pcs LJ12A3-4-Z/BX Индуктивен Сензор за Детекција Switch NPN DC6-36V 4mm 3D Печатач Co2 Laser Гравирање Сечење CNC Рутер Свеж
3pcs LJ12A3-4-Z/BX Индуктивен Сензор за Детекција Switch NPN DC6-36V 4mm 3D Печатач Co2 Laser Гравирање Сечење CNC Рутер

3pcs LJ12 A34Z / BX Индуктивен Сензор за CNC Рутер Co2 LaserТехнички Параметри : Dimention : М12 60mm x Откривање на Далечина : 4

DEN 575.52
14pcs Риба 3d модел STL помош за cnc STL формат риба 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат Свеж Со попуст
14pcs Риба 3d модел STL помош за cnc STL формат риба 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат

14pcs Риба 3d модел STL помош за cnc STL формат риба 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стрематНапомена : фотог

DEN 645.00 1008.00
C25 ER25UM 150L Collet Чак Hoder Директно месо тело Чак Соберат Продолжување Род ER25 Collet ER25UM Орев за CNC Мелничката Свеж
C25 ER25UM 150L Collet Чак Hoder Директно месо тело Чак Соберат Продолжување Род ER25 Collet ER25UM Орев за CNC Мелничката

1pc C25ER25 UM150 L Директно месо тело Чак( C25 месо тело со дијаметар од 25mm, ER25 UM collet ER25 UMtype орев, 150 L месо тело до

DEN 441.60
3d модел помош за cnc или 3D принтери во STL формат на датотека се залагаме за таблет Свеж Со попуст
3d модел помош за cnc или 3D принтери во STL формат на датотека се залагаме за таблет

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска Engraver или 3 D ПечатачОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за прогр

DEN 92.00 144.00
Времето Појас Макара Синхронизирање Pully за DIY Co2 Ласерско Сечење Машина Engraver X Y Z Оската механички Пренос делови Свеж Со попуст
20pcs цвеќе Оркестарот хоризонтална 3d модел STL помош за cnc STL формат 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат Свеж Со попуст
20pcs цвеќе Оркестарот хоризонтална 3d модел STL помош за cnc STL формат 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат

20pcs цвеќе Оркестарот хоризонтална 3d модел STL помош за cnc STL формат 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се ст

DEN 461.00 720.00
Дигитални Stepper Возачот 2DM860 86 Stepper Мотор Напон AC30-80V Свеж
Дигитални Stepper Возачот 2DM860 86 Stepper Мотор Напон AC30-80V

покажувате на quiescent тековни е поставено на половина динамичка струја, врз претставува статична струја и

DEN 2160.00
Мали CNC гравирање машина 2030 алуминиум легура четвртиот CNC USB MACH3 контролер машина AC110-220V Свеж Со попуст
Мали CNC гравирање машина 2030 алуминиум легура четвртиот CNC USB MACH3 контролер машина AC110-220V

Мобилен Longmen, брзина на обработка F1600 сите алуминиум, 57 stepper мотор, 300 W вретено, 09000 ротари брзина 1605+1204 топ

DEN 25125.00 26447.52
67pcs/set Оркестарот хоризонтална 3d модел STL помош за cnc STL формат 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат Свеж Со попуст
67pcs/set Оркестарот хоризонтална 3d модел STL помош за cnc STL формат 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат

67pcs / set Оркестарот хоризонтална 3d модел STL помош за cnc STL формат 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стре

DEN 1536.00 2400.00
CANNY ДОБРО CW4L2-20A-Т CW4L2-10A-T Една Фаза Моќ EMI филтер AC 115V/250V 10A 20A 50/60HZ двојно-дел моќ филтер Свеж Со попуст
CANNY ДОБРО CW4L2-20A-Т CW4L2-10A-T Една Фаза Моќ EMI филтер AC 115V/250V 10A 20A 50/60HZ двојно-дел моќ филтер

Пакетот вклучува 1pcs*CW4 L220 AТ EMI филтер Параметар Prdouct Име : CANNY И ЕМИ Филтер Број на Модел : CW4 L220 AТ Работен Н

DEN 474.72
15pcs/set круг рамка 3d модел STL помош за cnc STL формат на рамка 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver ArtCam Свеж Со попуст
15pcs/set круг рамка 3d модел STL помош за cnc STL формат на рамка 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver ArtCam

15pcs / set круг рамка 3d модел STL помош за cnc STL формат на рамка 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver Art CamНапом

DEN 461.00 720.00
Бесплатен Превозот Висока Моќност 650nm 250mW Точка Црвени Ласерски Модул Ласерски modul Фокус Прилагодливи Ласерски Диоди Осветлување Свеж Со попуст
Висок квалитет на DIY мини cnc Мелничката гравирање машина 3060 USB порт 6030 со ER11 collet cnc рутер Свеж Со попуст
Висок квалитет на DIY мини cnc Мелничката гравирање машина 3060 USB порт 6030 со ER11 collet cnc рутер

175 mm) ColletStepper моторот и возите57 HS56Повторете Прецизноста на позиционирањето0.ако постојат некои делови на

DEN 26035.00 35664.00
DC Ampere Метар 30mA 85C17 30 milliampere Amp Аналогни Панел Метар Тековната Ammeter Co2 Laser Engraver Печат Свеж Со попуст
DC Ampere Метар 30mA 85C17 30 milliampere Amp Аналогни Панел Метар Тековната Ammeter Co2 Laser Engraver Печат

DC Ampere Метар 30m A 85 C17 30 milliampere Amp Аналогни Панел Метар Тековната Ammeter / трговија на Големо Од ФабрикатаDC Ampere

DEN 406.00 527.52
88pcs Резба цвет за декорација мебел 3D Модел STL помош за cnc STL формат Резба цвет 3D STL на мебел и декорација Свеж Со попуст
88pcs Резба цвет за декорација мебел 3D Модел STL помош за cnc STL формат Резба цвет 3D STL на мебел и декорација

88pcs Резба цвет за декорација мебел 3 D Модел STL помош за cnc STL формат Резба цвет 3 D STL на мебел и декорацијаНа

DEN 1352.00 2112.00
150W CO2 laser напојување HY-T150 за 150W 130W ласерски цевка Свеж
150W CO2 laser напојување HY-T150 за 150W 130W ласерски цевка

150 W ласерски напојување за 150 W CO2 laser цевка HYT150 HYT150 150 W Ласерски Напојување е за 130 W,150 W Co2 Laser Цевки150 W CO2 Лас

DEN 8400.00
0.75 M должина х 8мм ширина на Сечење Плотер Сечилото Лента Плотер Guard Лента Кина Винил Плотер Ролан Сечење Плотер Сечилото Свеж Со попуст
20pcs на Животните глава декорација 3d модел STL помош за cnc STL формат на Животните Олеснување Модел STL Рутер Engraver ArtCam Свеж Со попуст
Висок квалитет на Нова 3D модел за cnc Ангели, серафими 3D врежан слика вајарство машина во STL датотека Религија  Свеж Со попуст
Русија данок-бесплатен превозот мини CNC 2417 500mw 2500mw ласерски CNC гравирање Pcb фреза diy cnc рутер со GRBL контрола Свеж Со попуст
Русија данок-бесплатен превозот мини CNC 2417 500mw 2500mw ласерски CNC гравирање Pcb фреза diy cnc рутер со GRBL контрола

Купувачот мора да соработуваат со сопствени канцеларија за да се справи со дозвола прашањеВ Ако објект

DEN 11720.64
HZ 20PC 82mm Реверзибилна Карбид Planer ножеви нож За MAKITA, BOSCH, DeWalt, ЦРНО-ДЕКЕР, Ryobi, ВОЗРАСТ Свеж Со попуст
HZ 20PC 82mm Реверзибилна Карбид Planer ножеви нож За MAKITA, BOSCH, DeWalt, ЦРНО-ДЕКЕР, Ryobi, ВОЗРАСТ

Нарачки ќе бидат обработени и испратени во 1448 часа по уплатата е јасно Пакет од 20 парчиња на 82mm долго е р

DEN 907.00 1295.52