SYK30200D DC напојување излез од 0-30V,0-200A прилагодливи Експериментални напојување на висока прецизност DC напонски регулатор

SYK30200D DC напојување излез од 0-30V,0-200A прилагодливи Експериментални напојување на висока прецизност DC напонски регулатор

5 %

DEN 13862.00

DEN 14592.00

Свеж

Во магацинот

, ако погоре ситуација веднаш. Тековната излез терминал
(2) AC220 V текст порта
Го видите на задниот панел за презентација Б (Сл. Заштита : текст overvoltage, undervoltage, молња, излез overvoltage, прекуструјна краток спој, прегревање горенаведеното можност за автоматско заклучување на заштита против опрема штета.прилагодување на излез стабилен проток вредност : Ze притиснете етикетирани панел поврзани меѓу излезниот и товарот поврзани со жица, (забелешка жица крст-пресек област треба да биде доволно голем), и ја потврди својата постојана по оптоварување е поврзан цврсто да се прилагоди на панелот проток potentiometer саканиот постојан проток вредност (имајте на ум дека само мал сегашните околности можно е да ја користите оваа функција) Општи Задржи постојана potentiometer насока на стрелките на часовникот до максимум, во спротивно тоа ќе предизвика излезна моќ не може да биде вчитан, затоа што тоа го прави во ограничување на државната власт. 6) Потоа одбор апликации и (4000 W - 9000 W) помеѓу напојување
(1) AC220 V моќност конектори
(2) 20 A текот на тековната излез терминал
SYK (серија тип и големина на табела
Користење на методи и мерки на претпазливост
1. Оваа серија на напојување со висока прецизност, мала тежина, мала големина, прекрасен изглед Fang, долго време на полно оптоварување и така натаму. Сигурност : не-професионалци, не отвори сопствен покритие, или на внатрешните плочки на табла, затоа што постојат високо-напонски линии во внатрешноста за долго време, па како не, да нанесат штета!. 5) Потоа одборот се применува (1800 W - 5000 W) помеѓу напојување
(1) AC220 V моќност приклучок
(2) 20 A текот на тековната излез терминал
Видите задниот панел за презентација C (Сл. Фан : фан на моќ во право тогаш, ве молиме да не го блокира влезот на воздухот и излез на работа, треба да се остави доволно простор, така што топлината на трупот на авионот.
Преглед
1, SYK серија DC напојување е прилагодлив, константен напон, постојан струја префрлување напојување. Проверете пред electrify : По префрлување во снабдувањето со електрична енергија е проследен и со проверка на складирање и транспорт по транспорт ако постои штета, како што се изгубат завртки, дали абнормална појава, пред и по кабелот за напојување излезни терминали се паѓа и се влажни, итн. инсталации : поврзете на заштитно јаже и обезбеди влез и излез кабелот за напојување по потврдување на конекцијата е точно, се работи само по заедничката фирма.
Номиналната оперативни услови :
1, влезен напон : AC220 V ± 10% 50 Hz
2, на собна температура : -8 ° C-39 ° C
3, релативната влажност :
4.
2, Оваа серија на моќ е широко се користат во електронските линии за производство, лаборатории, electroplating, полнење на батеријата, моќ комуникациска опрема, одржување, научно истражување, производство, образование и други единици ќе го користите уредот. Машината фан со интелегентни коло контрола, само на внатрешната шасија температура надминува 45 ° C фан ќе започне своја, додека помалку од 45 ° C автоматски ќе престане.

Тековниот Тип: DC
Употреба: SVC
Фаза: еден фаза
is_customized: Yes
Бренд Име: hspy
Број На Модел На: SYK30200D

Додатоци на производи

Оригинални нови CYM1 тенок филм фино штелување capacitor променлива capacitor 3~18pf tunable capacitor film dielectric Свеж Со попуст
Оригинални нови CYM1 тенок филм фино штелување capacitor променлива capacitor 3~18pf tunable capacitor film dielectric

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, пр

DEN 324.00 340.80
AC-DC 12V 2.5 Префрлување Напојување Одбор го Замени Поправка Модул 2500MA Свеж
AC-DC 12V 2.5 Префрлување Напојување Одбор го Замени Поправка Модул 2500MA

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Specifciations : 1 Влез : 100240 V 5060 Hz 2 Излез : 12 V 3 Излезна Струја : 2500 MA Функц

DEN 120.96
AC-DC 12V 2.5 Префрлување Напојување Одбор Одбор го Замени Поправка Модул 2500MA Текст 100-240V 50-60Hz Свеж Со попуст
AC-DC 12V 2.5 Префрлување Напојување Одбор Одбор го Замени Поправка Модул 2500MA Текст 100-240V 50-60Hz

Specifciations : 1 Влез : 100240 V 5060 Hz 2 Излез : 12 V 3 Излезна Струја : 2500 MA Функција : Преку Напон / Текот Тековната / Крат

DEN 123.00 157.44
Електронски 12V TTL Чекор надолу Ласерски Диоди LD Напојување Возачот Одбор Фаза Свеж Со попуст
Електронски 12V TTL Чекор надолу Ласерски Диоди LD Напојување Возачот Одбор Фаза

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Специфик

DEN 332.00 399.84
75W Buck Конвертор/Автомобил DC Адаптер 60V(8V~75V) да 5V 15A Чекор Надолу Напон RegulatorPower Снабдување Модул/Возач Модул Свеж
2000W 3000W 4000W Автомобил Моќ Инвертер Конвертор DC 12V На AC напон 220V 50 HZ Целосна Заштита AC Инвертор USB Адаптер за Свеж
2000W 3000W 4000W Автомобил Моќ Инвертер Конвертор DC 12V На AC напон 220V 50 HZ Целосна Заштита AC Инвертор USB Адаптер за

UKC 2000 W 3000 W 4000 W Автомобил Моќ Инвертер Конвертор DC 12 V На AC напон 220 V 50 HZ Целосна Заштита AC Инвертор USB Адапт

DEN 5520.00
Нови 6A-8A Единица За 12V 100W Префрлување Напојување Одбор AC-DC Коло Модул G08 Капка брод Свеж
Нови 6A-8A Единица За 12V 100W Префрлување Напојување Одбор AC-DC Коло Модул G08 Капка брод

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Моќ Модел : XK2412

DEN 366.24
Топла AC 100-240V да DC 9V 1А Префрлување Напојување Конвертор Адаптер ЕУ Plug-Y103 Свеж Со попуст
Топла AC 100-240V да DC 9V 1А Префрлување Напојување Конвертор Адаптер ЕУ Plug-Y103

Опис : Широк влезниот опсег, висока прецизност напон Заштита од преоптоварување Краток спој заштита во

DEN 108.00 114.24
10pcs L7924CV TO220 L7924 ДА-220 24V 7924 Три-терминал напонски регулатор на напојување цевка triode Бесплатен превозот Свеж
10pcs L7924CV TO220 L7924 ДА-220 24V 7924 Три-терминал напонски регулатор на напојување цевка triode Бесплатен превозот

10pcs L7924 CV TO220 L7924 ДА220 24 V 7924 Тритерминал напонски регулатор цевка triode Бесплатен превозот Купи повеќе колич

DEN 216.00
Оригиналниот ЗНАЧИ И АПЦ-8-500 Led драјвер 8W 8-16V 500mA постојан струја за напојување Meanwell АПЦ-8 за LED светло Свеж Со попуст
Оригиналниот ЗНАЧИ И АПЦ-8-500 Led драјвер 8W 8-16V 500mA постојан струја за напојување Meanwell АПЦ-8 за LED светло

Оригиналниот ЗНАЧИ И АПЦ8500 Led драјвер 8 W 816 V 500m A постојан струја за напојување Meanwell АПЦ8 за LED светлоНашат

DEN 195.00 226.56
ДПС Лабораторија за Дигитални Тастатурата Прилагодливи Програмабилни DC Напојување 30V 5A 0.1 V 0.001 Лаптоп AC DC ЏЕК Телефон Свеж Со попуст
двојно лет де commutation d'alimentation 5V 10A 12V 4A100 W ac dc исхраната ac dc convertisseur 220 v 24 v 5 vOEM/ODM Свеж Со попуст
двојно лет де commutation d'alimentation 5V 10A 12V 4A100 W ac dc исхраната ac dc convertisseur 220 v 24 v 5 vOEM/ODM

5 KVAC 1minute Изолација отпор Влез и излез внатрешни : Текст и куќиште, Излез и куќиште : 500 VDC / 100 MΩ Работна тем

DEN 1376.00 1464.00
5R 5ohm 5 20R 20ohm 20 R Ohm 100W Вати Алуминиум Wirewound Моќност Метална Школка Случај Отпорник Отпор RX24 Свеж Со попуст
5R 5ohm 5 20R 20ohm 20 R Ohm 100W Вати Алуминиум Wirewound Моќност Метална Школка Случај Отпорник Отпор RX24

Должина : 60mmШирина : (без два фиксни стапки) : 15mmДебелина : 21mmАко не се најде на листата што треба, ве молим

DEN 217.00 217.44
24V 2A ЕУ Plug AC DC Адаптери AC100V-240V да 24V DC 2000mA адаптер Приклучок На напојување Апарат за видео надзор LED Routor Свеж Со попуст
24V 2A ЕУ Plug AC DC Адаптери AC100V-240V да 24V DC 2000mA адаптер Приклучок На напојување Апарат за видео надзор LED Routor

24 V 2 A ЕУ Plug AC DC Адаптери AC100 V240 V да 24 V DC 2000m A адаптер Приклучок На напојување Апарат за видео надзор LED RoutorС

DEN 168.00 191.52
Најновите мини префрлување DC напојување KPS1201D 120V 1А прилагодливи DC регулирани напојување Дигитално 0.1 V 0.01 A Свеж
Aiyima Високо-моќ Sendust inductance 45uh 80A Магнетните Серпентина Inductor За Моќ Фреквенција синусен облик Инверторот 1000-2000W Свеж
DIANQI напојување 12V 15V 24V 36V 48V 150w моќ suply 150w мини големина led напојување единица ac dc конвертор 12.5 НА 10A 6.5 Свеж
DIANQI напојување 12V 15V 24V 36V 48V 150w моќ suply 150w мини големина led напојување единица ac dc конвертор 12.5 НА 10A 6.5

1 uf & 47uf паралелно capacitor.EMS превозот обично трае 715days работни дена во зависност од земјата доставени доПОС

DEN 888.00
10pcs L7812CV TO220 L7812 ДА-220 12V 7812 Три-терминал напонски регулатор на напојување цевка triode Бесплатен превозот Свеж
10pcs L7812CV TO220 L7812 ДА-220 12V 7812 Три-терминал напонски регулатор на напојување цевка triode Бесплатен превозот

10pcs L7812 CV TO220 L7812 ДА220 12 V 7812 Тритерминал напонски регулатор цевка triode Бесплатен превозот Купи повеќе колич

DEN 61.44
Новите 7+15p 22pin SATA машки да IDE PATA 40Pin Женски JM20330 адаптер од SATA-IDE картичка Свеж
Новите 7+15p 22pin SATA машки да IDE PATA 40Pin Женски JM20330 адаптер од SATA-IDE картичка

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : Compatibale со : Windows 98 / 98 SE / ME / 2000 / XP / Win 7 32bit / 64bitОдговара за 40pin IDE уред, како ш

DEN 123.36
1pc Поттик, Моќ Модул DC 3.6 V-6V до 400000V Чекор-up Моќ Модул Високо Напонски Генератор Свеж Со попуст
1pc Поттик, Моќ Модул DC 3.6 V-6V до 400000V Чекор-up Моќ Модул Високо Напонски Генератор

)Не одговара за долго време работи, поради внатрешни бавен за ладењеКако да се суди max...

DEN 108.00 215.04
AC-DC Префрлување Напојување 110V/220V да 3.3 V 700mA Buck Конвертор Регулирани Свеж Со попуст
AC-DC Префрлување Напојување 110V/220V да 3.3 V 700mA Buck Конвертор Регулирани

ACDC Префрлување Напојување 110 V / 220 V да 3.3 V 700m A Buck Конвертор РегулираниДетали за производот : Модул Својст

DEN 90.00 105.60