Топла Продажба BSV-SL318 3 x 6 Бела Светлина, Led диоди Водоотпорен Прилагодливи Соларен Погон Градината Светилка + 1 x Соларен Панел

Топла Продажба BSV-SL318 3 x 6 Бела Светлина, Led диоди Водоотпорен Прилагодливи Соларен Погон Градината Светилка + 1 x Соларен

15 %

DEN 1318.00

DEN 1550.88

Свеж

Во магацинот


BSV-SL318 3 x 6 Бела Светлина, Led диоди Водоотпорен Прилагодливи Соларен Погон Градината Светилка + 1 x Соларен Панел
Сончевиот центарот на вниманието е соларен amphibious светлина која има 3 бела светлина, јагниња и еден соларен панел. Високо ефикасен соларен панел ќе конвертирате соларна енергија во електрична енергија и се чува во вградената батерија за LED. Специфичните светлина-систем за контрола прави сигурни дека светлина ќе се наплаќа во текот на денот (доволно светлина) автоматски и светне во вечерните часови (слаба светлина). Во прилог, тоа е лесно да се инсталира, водоотпорен и dustproof. Овој производ е широко се користат во местото на патишта, courtyards, градини, базени, базен, итн. Тоа е совршена светлина, како и како декорација за вашиот водата функција.
Спецификации : Функција : Водоотпорен Соларен Погон Бела Светлина, Led диоди со Соларен Панел за Градина / Базен Функција :
- Соларен, 3 светилки со 18 компјутери Led диоди, ултра светла, заштеда на енергија, безжични, лесен за употреба.
- Со прилагодливи главата, тоа може да се прилагоди за 90 степени.
- Висок квалитет, долг животен век (1 година гаранција), мулти-функционални; без УВ или IR, животната средина пријателски.
- Тоа ќе континуирано светлина повеќе од 20 часа, доколку тоа обвинет 8 часа од доволно сончева светлина.
- Степенот на заштита е IP68. Тоа ќе го спречи прашина од одејќи во светлина и тоа може да се стави во вода за долго време.
- Користење на клада да се направи соларен панел биде фиксиран на земјата, ѕидови, итн.
- Совршен за базен, езерца, двор, пат патот, и други декорација & осветлување.
- Авто сензор, light може автоматски да го наплатат себе на денот време (доволно сончева светлина) и светлината во темнината на животната средина. Објектот Модел : BSV-SL318 Соларен Панел : 6 V 420m A Акумулатори : 3.7 V / 1800 MAH Светилки Носителот : 3 PCS животниот век : 50.000 часови Работно Време : 20 часа (батеријата е целосно наполнета) Карактеристики : Прилагодливи (90 степени) Производ животниот век : Повеќе од 1 година Водоотпорен Одделение : IP68 Тежина (сончевата светлина и соларен панел) : 830g Панел Големина : 190x170mm Кабел Должина на Две Светла : 115cm Кабел Должина на Светлината да Соларен Панел : 310cm Пакет Големина : 193 x 175 x 85mm Пакет Тежина : 942g По Продажбата на Услугата : 1 Година Гаранција Внимание :
- Ве молиме да се стави на соларен панел под директно сонце. Како полнење ефект на соларен панел се зависи од сончевата светлина, LED светло време се погодени од временските услови, годишни времиња, места, итн.
- Се полни само кога копчето е ВКЛУЧЕН.
- Не't штрајк на производот, така што нема да се предизвика неповратни.
- Во прашање е толку остри дека мора да бидете внимателни кога го користите. И не't дозволете им на децата да си играат со него. Пакет содржи : 1 x Соларен Панел 3 x Светилки 2 x Малку Завртки 1 x Земјата прашање 1 x Заградата

Извор На Енергија: Сончевиот
Стил: Модерна
База Тип: Никој
Тело Материјал: ABS
Соларни Ќелии Тип: NI-МЗ
Бренд Име: SecurityIng
Извор На Светлина: LED Светилки
Број На Модел На: -
Е Светилки Вклучени: Yes
Е dimmable: No
Заштита Ниво: IP68
Напон: 6V
Гаранција: 1 година
сертификација: CCC
Карактеристики: Соларен Панел за Градина / Базен
Извор На Енергија: Сончевиот
Објектот модел: BSV-SL318
Соларен Панел: 6V 420mA
Полнење Батерии: 3.7 V / 1800MAH
Животен век: 50.000 часа
Карактеристично: Прилагодливи (90 степени)
Панел Големина: 190x170mm

Додатоци на производи

Целосна wattage 100W LED PCB одбор 11000lm 162x94mm led извор на светлина SMD КОЧАН светилки чип 5730 лежиште за надворешна Свеж
Целосна wattage 100W LED PCB одбор 11000lm 162x94mm led извор на светлина SMD КОЧАН светилки чип 5730 лежиште за надворешна

Целосна wattage 100 W LED PCB одбор 11000lm 162x94mm led извор на светлина SMD КОЧАН светилки чип 5730 лежиште за надворешна flo

DEN 2376.00
Сончевата Светлина LED Соларна Ѕид Градината Светилка Светла Сензор за Движење на Отворено Пејзаж Тело Индукција Светилки Тремот Свеж Со попуст
Соларни светилки Моќ Мозаик LED Градина Светлина Сончева Енергија Отворено Светилка За Трева Свеж Со попуст
Соларни светилки Моќ Мозаик LED Градина Светлина Сончева Енергија Отворено Светилка За Трева

Соларна Енергија Мозаик LED Градина Светлина Сончева Енергија Отворено Светилка За ТреваОпис : Овој сола

DEN 249.00 355.20
Аквариум led осветлување RGB 10W 12V Предводена Подводни Светлината 16 Бои 1000LM IP68 Водоотпорен Фонтана Базен Светилка Осветлување Свеж Со попуст
Ултра Сјајна 56LEDs Сончевата Светлина ПИР Montion Сензор Соларна Светилка за Отворен Градина Инфраред Безбедност Соларна Светилка Свеж Со попуст
5M 30 LED Цвет Соларни String Светлина Светилка за Отворен и Затворен Градина Партија Свадба Декорација Флексибилни Светилка Свеж Со попуст
Соларна Енергија Панел 100 SMD LED Потоп Светлината Сензор за Движење на Отворено Градина Двор Улица Пат Пејзаж Seucrity Светилка Свеж Со попуст
Уметноста декорација отворено pendant светилка балкон осветлување Кафеава боја пост светлина водоотпорен Тремот Светла Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V Свеж Со попуст
12V 3W LED Подземни Светлина Светилка 24V DC Отворено Градина Inground Светилка Вдлабнати Кат Пејзаж Место Светла 220V 110V

Карактеристики : Сертификати на CE, и Ro Hs, безбеден, сигурен и еколошки.Hitech Epistar LED чип, светлината е висок и

DEN 389.00 432.00
AC85-265V 200W 300W 400W LED Floodlight Отворено ПРЕДВОДЕНА од Поплави светлина светилка водоотпорен ПРЕДВОДЕНА од Тунелот светлина Свеж Со попуст
Нови 3M Батерија Управувана String Самовила Светлина 30 LED Божиќ Светлина Партија Свадба Светилка String ноќ топла светлина Свеж Со попуст
12W Уличните Светилки 12V 24V AC85-265V12W предводена од уличното осветлување IP65 отворено осветлување светилки тела бесплатен Свеж Со попуст
8 режим 33FT LED String 10M 100LED 5V USB Сребро Бакарна Жица Самовила String Светла Затворен Отворено божиќ свадба оркестарот Свеж Со попуст
Алуминиум отворено водоотпорен ѕид led светилка двор портал станбени светлина градина осветлување тела WKS-OWL69 Свеж Со попуст
Правоаголникот водоотпорен led ѕид светилка балкон ограда станбени ѕид sconce дворот led отворено градина светла КУПАТИЛА.СИТЕ-OWL0051 Свеж Со попуст
ZjRight 9leds Smd LED Сончевата Светлина Соларен Погон Led Отворено Светло Безжичниот Водоотпорен IP65 осветлување со ПИР Сензор Свеж Со попуст
LED Свила Лента String Самовила Светла 4M 40 Led диоди За Божиќ Свадба Партија Декорација Пакет Лента Свеж Со попуст
LED Свила Лента String Самовила Светла 4M 40 Led диоди За Божиќ Свадба Партија Декорација Пакет Лента

LED Свила Лента String Самовила Светла 4 M 40 Led диоди За Божиќ Свадба Партија Декорација Пакет Лента Карактери

DEN 205.00 273.60
LED Бакарна жица Свеќа светлина string 2M Батеријата Напојува Топло бела Водоотпорен Затворен Празник Божиќ Оркестарот Самовила Свеж Со попуст
Нови 16 LED Соларна Енергија Сензор за Движење Градина Безбедност Светилка за Отворен Водоотпорен сончевата Светлина бесплатен Свеж Со попуст