Led Расте Светлина Ampolletas Led 3W E27 220V Расте Светилки за Цветни Растенија и Хидропоника Отворено Место Осветлување 60Leds Крушка Светилка

Led Расте Светлина Ampolletas Led 3W E27 220V Расте Светилки за Цветни Растенија и Хидропоника Отворено Место Осветлување 60Leds

35 %

DEN 135.00

DEN 207.36

Свеж

Во магацинот

Ampolletas Led 3 W E27 41 Црвена +19 Сини Led Расте Светилки За Цветни Растенија и Хидропоника Отворено Место Осветлување 60 Leds Крушка Светилка Спектрален опсег ефекти врз растенијата физиологија : 1.280 nm ~ 315nm влијанието на морфолошките и физиолошките процеси е минимална 2.315 nm ~ 420nm хлорофил апсорбира помалку влијание photoperiod ефект, спречување на матични издолжување 3.420 nm ~ 500nm (сино) хлорофилот и каротеноиди, кои се апсорбира најголем дел, најголемо влијание на фотосинтеза 4.500 nm ~ 620nm боја апсорпциона стапка не е висока 5.620 nm ~ 750nm (црвено) хлорофил апсорпција "висок", има значајно влијание на фотосинтеза и photoperiod ефект 6.750 nm ~ 1000nm апсорпциона стапка, да се стимулира клеточната издолжување, влијанието на цветни и семе ртење 7.> 1000nm претворена во калории. Спецификација на производот : Предмет : Epistar led расте светлината LED Чипови : 2835 SMD LED Кол : 60pcs Моќ : 3 W Влезен Напон : AC напон 220 V Lumens : 580lm животниот век : 10000hours База Тип : E27 Големина : 50mm*53mm Карактеристики : Енергија Заштеда на Електрична енергија со Повисоко ниво на Ефикасност. 1 W LED може да го замени 3 W HPS,се КРИЕШЕ,МЗ,Блескаво & Халоген Светилка широк спектар што е потребно & суштинско значење за растенијата, расте & цветни (од помош да жетва) Растенија како 525nm Green начинот на кој тие изгледаат како. Повеќе здрави ако растенијата се во доволно зелена изглед 450nm Blue & 630nm Red се забрзува лист расте 660nm Red е промовирање на цветни 7000k White е да се replacer на HPS,се КРИЕШЕ,МЗ Совршен за мали Расте Кутија,Расте Шатор,DIY Хидропоника,Бонсаи,Градина.. итн Удобно, Хуманистички & Високо-вршење
Вистински Слики :
За Плаќање : За Испорака : За повратни информации : ОСТАВЕТЕ 5 ЅВЕЗДИ ПОВРАТНИ информации, да ДОБИЈАТ ПОПУСТ ЗАБАВА! 1. Како точни беше опис на производот? Многу Точни 2. Како задоволни беше со продавачот комуникација? Многу Задоволни 3. Како брзо да не продавачот брод елементи? Многу Брзо Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа, ние ќе го реши секој проблем со вас.

Wattage: 220V 2835 60LEDs
Тип На Објект: LED Светилки
Led Сијалица Тип: Вниманието Сијалица
сертификација: CE,RoHS,CCC
Повод: Градина
Зрак Агол(°): 180°
Прозрачна Флукс: 250 - 499 Lumens
Број на LED Чип: Други
LED Чип Бренд: Epistar
Бренд Име: CHICLITS Технологија
Температура На Боја: >7000K
LED Чип Модел: 2835
Напон: 220V
База Тип: E27
Просечен Живот (часот): 60000
Моќ Толеранција: 5%
Обликот: Меур Топката Сијалица
Должина: 50*56mm
База Тип: E27 led сијалица Led Расте Светлина
Напон: AC 220V led grow
боја: Вниманието Сијалица ампулата led
Обликот: Меур Топката Сијалица
BulbLength: 50*56mm iluminacion
Повод: graden led светло
Applicaton : цветни расте светилки
led светилка: bombillas led
lamparas led : ampolletas led
lampadas led : 3W led сијалица e27 расте led

Додатоци на производи

GU10 E27 MR16 Нови SMD 2835 LED Светилка 220V 230V 240V 48 60 80 LED светлото на рефлекторите 6w 8w 10w LED Светилки за Дома Свеж Со попуст
GU10 E27 MR16 Нови SMD 2835 LED Светилка 220V 230V 240V 48 60 80 LED светлото на рефлекторите 6w 8w 10w LED Светилки за Дома

2835 48 LEDsAC 200240 V Спецификација : Тип : SMD2835 LED Светилка База Тип : GU10.E27.MR16 Чип Количина : 48 LEDs Напон : AC 200240 V Моќ

DEN 67.00 70.08
Freeshipping!12MM КРИ XPE/XPG/XTE/3535 LED PCB/ Алуминиум основна плоча/ Коло/PCB LED одбор 100pcs/многу Свеж Со попуст
Freeshipping!12MM КРИ XPE/XPG/XTE/3535 LED PCB/ Алуминиум основна плоча/ Коло/PCB LED одбор 100pcs/многу

Пакет : 100 PCSX КРИ XPE / XPG / XTE / 3535 LED 12 MM Aluminim ПХБ.ние ќе ви даде позитивни повратни информации откако уплата, и

DEN 228.00 239.52
2 парчиња/многу Високо Квалитетни LED автомобил светлината на Денот Водење светлина КОЧАН 17cm DC12V светилки drl Водоотпорен Свеж Со попуст
Висока осветленост 100W LED сијалица E40 264 5630 Led диоди 5730 SMD Пченка Светилка AC напон 220V Bombillas Топло Бела Кул Свеж Со попуст
Висока осветленост 100W LED сијалица E40 264 5630 Led диоди 5730 SMD Пченка Светилка AC напон 220V Bombillas Топло Бела Кул

(Од понеделник до петок, освен јавните празник)Точно испорака варира од различни земји Неисправни предм

DEN 1249.00 1734.72
100pcs1W 3W 5W Топлина Мијалник ПРЕДВОДЕНА од Алуминиум основна Плоча PCB Одбор Супстрат 16mm DIY Ладење Heatsink 16 mm, 1 3 Свеж Со попуст
175W 250w 400w 1000w Метал Halide lamp, E27 E40 МЗ Сијалица, 220 V Земјоделството садење светилка За Растенијата никне & матични Свеж Со попуст
175W 250w 400w 1000w Метал Halide lamp, E27 E40 МЗ Сијалица, 220 V Земјоделството садење светилка За Растенијата никне & матични

Ве молиме имајте во предвид : Метал Halide светилка не треба да биде директно поврзан со напојување 220 V, таа

DEN 684.00 719.52
300W 12V 14V Ултра Светла КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од Бела Лента автомобил Светлина Светилка извор Чип голема големина L210MMx180MM Свеж Со попуст
10w/20w/30w/50w LED floodlight Модул висок квалитет SMD2835 LED AC175-265V ПРЕДВОДЕНА крушка Светилка White6000-6500k Бесплатен Свеж Со попуст
10w/20w/30w/50w LED floodlight Модул висок квалитет SMD2835 LED AC175-265V ПРЕДВОДЕНА крушка Светилка White6000-6500k Бесплатен

Опис На ПроизводотНА 2835 SMD е злато жица и бакар заградата.тоа е со висок квалитет.1.Моќност : 10 W / 20 W / 30 W / 50

DEN 65.00 76.80
Dimmable 15W MR16 КОЧАН LED Место Сијалица DC 12V КРИ Бела Светилка Ултра Светла кочан центарот на Вниманието Светилка Светилки Свеж Со попуст
100pcs 3W LED Висока моќност LED Светилка светилки Црвено 620-625nm 700mA 2.0-2.4 V 80-90LM 42mil Тајван EPILEDS Чипови ( Бесплатен Свеж Со попуст
100pcs 3W LED Висока моќност LED Светилка светилки Црвено 620-625nm 700mA 2.0-2.4 V 80-90LM 42mil Тајван EPILEDS Чипови ( Бесплатен

Заштеда на Пари на Електрична енергија такса3 Враќање ќе бидат понудени ако акциите не е достапна.Гаран

DEN 726.00 854.40
Алуминиум Стакло Висока Светла 220V LED светлото на рефлекторите MR16 GU10 LED Сијалица 7W 9W Место светло Lampada LED Светилка Свеж Со попуст
Нови Пристигнување E27 E26 B22 2835SMD LED светилка Пламен Ефект Оган Светилки 5W глобална напојување за AC100-265V Треперење Свеж Со попуст
ГД 4pcs/поставува 3W LED Кабинет Светлина Dimmable 12VAC/DC LED Пак Светлина 2835 SMD Под Кабинет LED Осветлување Со IR-Далечински Свеж Со попуст
ГД 4pcs/поставува 3W LED Кабинет Светлина Dimmable 12VAC/DC LED Пак Светлина 2835 SMD Под Кабинет LED Осветлување Со IR-Далечински

ГД 4pcs / поставува 3 W LED Кабинет Светлина Dimmable 12 VAC / DC LED Пак Светлина 2835 SMD Под Кабинет LED Осветлување Со IRДа

DEN 1363.00 1920.00
10.0 UVB Компактна Флуоресцентна Сијалица широк Спектар на Терариум Светилка (Природна Светлина) Идеален спектар на пустината Свеж Со попуст
E27 E40 Висока Ефикасност HPS 70W 110W 250w 400w 1000w Висок Притисок Натриум Светилка Растенијата Осветлување на Улица Сијалица Свеж Со попуст
10pcs/многу DC12V BA15S 1156 9 LED Автомобил Авто Извор на Светлина Опашка Кочница Пак Сигнал Паркинг Светилки Светилка P21W Свеж Со попуст
1pcs,Sliver Злато Огледало,G45 Свет светилка,4W,Ретро LED Сијалица со Вжарено,E12 E14 База,Топло Бела 2700K,Декоративни Осветлување,Dimmable Свеж Со попуст
Freeshipping!8ММ КРИ XPE/XPG/XTE/3535 LED PCB/ Алуминиум основна плоча/ Коло/PCB LED одбор 100pcs/многу Свеж Со попуст
Freeshipping!8ММ КРИ XPE/XPG/XTE/3535 LED PCB/ Алуминиум основна плоча/ Коло/PCB LED одбор 100pcs/многу

но, ние ќе се обезбеди следење на број на вас како е можно превозот comany ја дава на нас, без грижи, и, ако би

DEN 228.00 239.52
5xE27/B22 Led Светилки 110v/220v Светлина Алуминиум база свет Надолу Осветлување 3w 5w 7w 9w 12w 15w Кул Топло Бела Замена Светилки Свеж Со попуст
5x G4 LED Светилка LED Сијалица, 3W 6W DC/AC 12V AC напон 220V SMD LED КОЧАН Светлина 360 Зрак Агол Лустерот Светла го Замени Свеж Со попуст
5x G4 LED Светилка LED Сијалица, 3W 6W DC/AC 12V AC напон 220V SMD LED КОЧАН Светлина 360 Зрак Агол Лустерот Светла го Замени

Г4 0705 1 LEDsAC12 V Спецификација : Тип : SMD0705 LED Светилка База Тип : G4 Чип Количина : 1 LEDs Voltag e : AC / DC 12 V Wattage : 3w Луме

DEN 196.00 206.40
Висок квалитет 12V BAY15d 1157 Автомобил led Stoplights,Авто Led Кочница светлина PY21/5W P21/5W BAZ15D led Задни светла за Свеж Со попуст
Висок квалитет 12V BAY15d 1157 Автомобил led Stoplights,Авто Led Кочница светлина PY21/5W P21/5W BAZ15D led Задни светла за

1.Тип на производ : 115721 SMD2.Влезен Напон : 12 VDC3.Моќ Дисипација : 3.78 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 380460 LM5.Зрак Агол : 36

DEN 403.00 504.00