Мини Дигитален Рачен Anemometer Воздухот Брзина Термометар Мерка LCD Правец на ветер Мерач Метар GM816A 30m/s (65MPH)Со Пакет

Мини Дигитален Рачен Anemometer Воздухот Брзина Термометар Мерка LCD Правец на ветер Мерач Метар GM816A 30m/s (65MPH)Со Пакет

9 %

DEN 829.00

DEN 911.52

Свеж

Во магацинот


Мини Дигитален Рачен Anemometer Воздухот Брзина Термометар Мерка LCD Правец на ветер Мерач Метар GM816 A 30m/s (65 MPH)Со Пакет
Вовед : Ова anemometer е многу мал и лесен. Таа е идеална алатка за сурфање на ветер, едрење и змејот летечкиот. Можете исто така да го користите за индустриски и домашни намени како што мерење на брзина и температура на ПРОЦЕСОРОТ компјутер фанови, клима-уреди, струење над покривот или ѕидови. Функција : 1> Мини Дигитален Anemometer 2> Воздухот Брзина & Температура Мерење (Доаѓа со Термометар Функција) 3> Макс/Просечна/Тековни воздух мерење на брзина 4> C/F Температура единица избор 5> Брзина на Ветрот Палета/Единица на Располагање : 0 - 30 m/s 0 - 5860 Ft/Мин 0 - 55 Јазли 0 - 90 Км/Час 0 - 60 Mph 5> Пет единици на воздухот, брзина : M/s, Km/h, ft/min, Јазли, 6 mph> Beaufort скала 7> Светлото на екранот 8> Manual/Авто моќ исклучи 9> Правец на студ индикација 10> индикација за слаба батерија 11> Напојува од Страна на (1) 9 V Батерија (не inclued) 12> Одобрени со CE/ROHS/FCC стандард 13> 1 година гаранција Спецификација : Опис на Мерење на предмети Воздухот брзина (брзината на Ветерот), температурата на Воздухот Спектар на Воздухот, брзина : 0~30m/s, 0~90km/h, 0~5860ft/мин, 0~55knots, 0~65mph Точноста на Воздухот, брзина : ±5% Опсег на температурата на Воздухот : -10-45 C (14-113 F) Точноста на Воздух температура : ±2 C (3.6 F) Резолуција на Воздухот, брзина : 0.1 m/s, 0.2 C Батерија : 1 x 9 V батерија (не се вклучени) Термометар : NTC термометар температурата на работа : -10-45 C (14-113 F) Оперативни влажност : Помалку од 90%RH Продавница температура : -40 ~+60 (-40 С~140 F) Тековна потрошувачка : Прибл. 3m A Тежина : Околу 100g Димензија : 57x26x149mm Пакет се Вклучени : 1 x рачен anemometer 1 x Упатството за
Испорака :
Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Гаранција & Одржување :
Ние ви нудиме 15 дена слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 7 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Најважно!!!
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

Број На Модел На: 816A
is_customized: Yes

Додатоци на производи

DC Новиот 1.8 V 3V 5V 6V 12V 2A Низок Напон Моторни Брзина Контролер PWM 1803B S08 Капка брод Свеж
DC Новиот 1.8 V 3V 5V 6V 12V 2A Низок Напон Моторни Брзина Контролер PWM 1803B S08 Капка брод

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Овој Нов 1803 B DC Мот

DEN 118.56
12.7 мм Карбонски Влакна Композити Дигитални Дебелина Метар Caliper Микрометар Мерач Ширина Мерните Инструменти Алатка Свеж Со попуст
Дигитален LCD Ултразвучно испитување Дебелина Мерач на Метар Метални Ширина Мерен Инструмент 1.2~220mm (Челични) Звук за Мерење Свеж Со попуст
Оптоварување ќелии сензорот LCS-C7(200/300/500/700kg/1t/2t/3t/5t/7/10/15/20/30/50/100t/150t/200t) Свеж
Оптоварување ќелии сензорот LCS-C7(200/300/500/700kg/1t/2t/3t/5t/7/10/15/20/30/50/100t/150t/200t)

Добро запечатување перформанси против суровата срединаСе применува на камион скала, железнички скала,

DEN 3312.00
Linshang преносни Соларни Филм Пренос Метар LS160A тест Видлива светлина 365nm УВ 1400nm инфраред бесплатен превозот Свеж Со попуст
Дигитални дебелина мерач 0-12.7 mm/ 0.01 mm/inch електронски дебелина мерач мерење алатка Свеж Со попуст
Дигитални дебелина мерач 0-12.7 mm/ 0.01 mm/inch електронски дебелина мерач мерење алатка

Карактеристики : поставување на Нула во било која позиција ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ Метрички / Инчен

DEN 864.00 1439.52
Висок квалитет Hios HP-50 дигитални вртежен момент метар со калибрација Свеж
Висок квалитет Hios HP-50 дигитални вртежен момент метар со калибрација

Hios HP50 дигитални torquemeterВртежен момент метар е динамичен вртежен момент сензор, главно, се користат за пак

DEN 9504.00
Нови преносни УВ стерилизација на медицинска опрема патување ув sterilizer стапче за апарати за дома Свеж
Нови преносни УВ стерилизација на медицинска опрема патување ув sterilizer стапче за апарати за дома

Нови преносни УВ стерилизација на медицинска опрема патување ув sterilizer стапче за апарати за дома• Погод

DEN 1674.72
Дигитални CEM Боја Слој Дебелина Метар Мерач 1250um (49.2 mils) со USB & CD Софтвер, F/ НФ Сонда Сензор, 400 Меморија Свеж
Дигитални CEM Боја Слој Дебелина Метар Мерач 1250um (49.2 mils) со USB & CD Софтвер, F/ НФ Сонда Сензор, 400 Меморија

ПРОВЕРЕТЕ НАШИТЕ ДРУГИ ДЕБЕЛИНА МЕТАР достапни за промет на ГОЛЕМО, само кликнете тукаОвој компактен &

DEN 5851.20
GM8901 0~45m/s Висока Точност Anemometro LCD Дисплеј Дигитални Anemometer Правец на Метар Воздух Брзина Температура Метар со Свеж Со попуст
GM8901 0~45m/s Висока Точност Anemometro LCD Дисплеј Дигитални Anemometer Правец на Метар Воздух Брзина Температура Метар со

GM8901 0~45m / s Висока Точност Anemometro LCD Дисплеј Дигитални Anemometer Правец на Метар Воздух Брзина Температура Мет

DEN 1681.00 2101.44
12v Три-начин tachometer за избор на опрема Harvester брзина следење намалување на мулти-оската звук и светло за аларм Свеж
Дигитални Ласерски Контакт Tachometer 2in1 и Фото Tach 99999 ВРТЕЖИ во минута Контакт Tach Брзинометар Површината Брзина Метар Свеж Со попуст
Дигитални Термо Anemometer 4000 fpm Термометар Брзина Брзина Температура mph m/s + Вграден Ротари Ване + Data Hold функција Свеж
Професионални 8-50N Челик Мрежа Тензија Метар Њутн Притисок Тестер Механички Тензија Мерач Tensometer за Свила Печатење на Екран Свеж Со попуст
4 парчиња x Дигитален Мини Автомобили Сликарство Дебелина Тестер Боја Дебелина Метар Нанесен Слој Дебелина Мерач 0~2.0 mm Епоксидна Свеж Со попуст
Четири-еднострани Филм Апликатори 4 страни дебелина апликација coater бар бејкер вид Влажни Филм Ширина 80mm Свеж
Четири-еднострани Филм Апликатори 4 страни дебелина апликација coater бар бејкер вид Влажни Филм Ширина 80mm

.Флексибилен и лесен за користење апликатори, комбинирање на 4 празнини големина во една единица На цили

DEN 3312.00
GM8903 Anemometer Правец на ветер GaugeTemperature Мерка USB Интерфејс Свеж Со попуст
GM8903 Anemometer Правец на ветер GaugeTemperature Мерка USB Интерфејс

GM8903 Anemometer Правец на ветер Gauge Temperature Мерка USB ИнтерфејсВе молиме љубезно забелешка : 1>Ние секогаш имаме д

DEN 4704.00 5533.92
ГМ-06 60 Степен Еден Агол Сјај Метар со Преносни Површина за Чистење Мерење Glossmeter боја керамички мермер Тестер Свеж Со попуст
ГМ-06 60 Степен Еден Агол Сјај Метар со Преносни Површина за Чистење Мерење Glossmeter боја керамички мермер Тестер

* Точни мерења, добро repetitveness Светлото на екранот, погоден за слаба светлина средина.1 Повторливост ±0.5 V AA

DEN 6670.00 7411.20