150% 100*25.4*20 Дијамант Мелење тркала Конкавна форма мелење тркала Мелење Карбид Удар мелење машина Додатоци

150% 100*25.4*20 Дијамант Мелење тркала Конкавна форма мелење тркала Мелење Карбид Удар мелење машина Додатоци

DEN 1440.00

Свеж

Во магацинот


Име : Удар машински алуминиумски тркала
Надворешен дијаметар : 100mm
Внатре дијаметар : 25.4 mm
Тркала вкупната дебелина : 20mm
Ефикасна мелење дебелина : 5mm
База материјал : висок квалитет на алуминиум
Мелење Материјал : синтетички дијаманти
Дијамант концентрација : 150%
Обврзувачки агент : смола бонд
Процес : лепило смола врзивно
Единица : 1pcs
Answer : ___________________________ Note : Ова тркала е Удар мелење машина за мелење тркала за мелење волфрам карбид.

Ронки: 150, 400
is_customized: Yes
DIY Материјали: Металугрија
Тип: Абразивни Диск
Број На Модел На: 150%-100*25.4*20

Додатоци на производи

Z-ЛАВ 4 Инчен 95mm Полирач Хаубата Поддршка Подлога М14 Агол Мелница Гума Backer Подлога Супер Флексибилни Полирач Бафер Тркала Свеж Со попуст
5Pcs 8-12mm Сферични Главата Дијамант Мелење Малку Сет Обложени Ротари Брус Jade Резба Накит Алатки Камен за Dremel Додатоци Свеж Со попуст
75-200mm Жолта Памук Lint Ткаенина за Чистење на Тркалото на Злато Сребрен Накит Огледало Полирање Тркала 4mm Внатрешна Дупка Свеж Со попуст
Combiubiu 7pcs 22/25/32/35/44/50mm Метал ХСС Кружни пили Челик Сечилото Машини за Сечење Дискови +1 Прачка За Dremel Ротари Свеж
Z-ЛАВ 4 7PCS/Set Сува Полирање Камен Хексагонални Смола Обврзници Професионални Пескарење Диск За Мермер гранит Кат Сува Мелење Свеж Со попуст
10Pcs Dremel Accesories Мини Вежба Дијамант Мелење Главата Bur Малку Сет Мелење Алатка За Dremel Ротари Алатка L-парична казна Свеж Со попуст
RUITOOL 3*30мм Пескарење Диск Размавта Мелење Тркала 80 Чакал и Песок Хартија Полирање Тркала За Dremel Додатоци Ротари Алатки Свеж Со попуст
2 парчиња Пен-во облик на Абразивни Жица Полирање Четка OD25mm * 6mm месо тело Најлон Жица Четка Свеж
2 парчиња Пен-во облик на Абразивни Жица Полирање Четка OD25mm * 6mm месо тело Најлон Жица Четка

Ние го цениме вашиот позитивен фидбек Зачувам е СЛОБОДЕН обезбеди плаќање услуга која е автоматски дос

DEN 475.20
3 парчиња 3 5 7 Факултативна Собираат Волна Почувствува Полирање Тркала Полирање Восок Топка за Метал Пластика, Стакло, Дрво Свеж Со попуст
3pcs 4 Инчен 100mm Волна Полирање Влошки Чистење Агол Мелница Тркала Чувствува Дискови Сет Свеж Со попуст
3pcs 4 Инчен 100mm Волна Полирање Влошки Чистење Агол Мелница Тркала Чувствува Дискови Сет

Волна Полирање Тркала Специјално направени Чистење Влошки За Метал Мермер Стакло и Керамика Абразиви А

DEN 219.00 238.56
5Pc Dremel Додатоци Абразивни Пескарење Ремени Ронки 60/80/120 Оксид Појас Сандер за Мелење Полирање Сандер Моќ Алатка 75x457mm Свеж Со попуст
100 150 компјутери*6mm S/C Не-плетени unitized тркала најлон полирање диск Свеж
100 150 компјутери*6mm S/C Не-плетени unitized тркала најлон полирање диск

Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.Вашето задоволство е нашиот прв приорит

DEN 7392.00
12 парчиња/Set Волна Почувствува Полирање 3мм месо тело Bobs Монтирани Точка за Мувла Огледало Полирање Dremel Ротари Алатка Свеж Со попуст
10Pcs 6mm Ронки 120 Пескарење Бендови +3.17 mm Mandrel Ротари Алатка Помине Вежба Битови L15 Свеж Со попуст
10Pcs 6mm Ронки 120 Пескарење Бендови +3.17 mm Mandrel Ротари Алатка Помине Вежба Битови L15

КарактеристикиДобра на метали, шуми, пластика, керамика, итн.80 Ронки Пескарење Бендови за Помине Уметно

DEN 35.00 37.44
2 парчиња Чистење Разголување Мелење Диск 100*16 мм Метална Боја Рѓа Отстранување Агол мелница Алатки Свеж
2 парчиња Чистење Разголување Мелење Диск 100*16 мм Метална Боја Рѓа Отстранување Агол мелница Алатки

Примена : Отстранување на општи слој и полирање на површината.Вашето задоволство е нашиот прв приоритет

DEN 475.20
Кол. 50mm Crimped Жица Првенство Четка Монтирани Coppered Челик Жица Вежба Четка Свеж
Кол. 50mm Crimped Жица Првенство Четка Монтирани Coppered Челик Жица Вежба Четка

ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки

DEN 168.00
Кујнски Нож Ruixin Апекс Про молив острилка замена воденичен камен Полирање острило 240-10000 Ронки Рубин Масло Свеж Со попуст
Кујнски Нож Ruixin Апекс Про молив острилка замена воденичен камен Полирање острило 240-10000 Ронки Рубин Масло

Острат Воденичен Камен Острило Полирање Камен Ронки 2403000 Острилка Систем Graver Острат АлаткаВе молиме об

DEN 1368.00 1609.44