Tcart T20 7440 WY21W turnlight led светилки drl Автомобил дење работи светло & Пред се Претвори Сигнали сите во еден

Tcart T20 7440 WY21W turnlight led светилки drl Автомобил дење работи светло & Пред се Претвори Сигнали сите во еден

37 %

DEN 1170.00

DEN 1856.64

Свеж

Во магацинот


Купувачот Мора Да Го Прочитате
Здраво Пријател ви Благодариме за вашата цел во нашата продавница. Пред донесувањето на купувачите,ве молиме comfirm вашиот turnlight штекер. По нарачка на овој производ, ве молиме, Имајте предвид Надолу/Забелешка . Ние треба да го потврди уште еднаш дали вашиот автомобил може да се вклопи во нашиот производ. 1 . автомобил марка?? 2 . која година ?? 3 . пак сигнал светлина штекер/mdoel?? Производ Параметар
Чашката
7440 / T20 / WY21 W
Видови
Дење работи светло & Пред се Претвори Сигнали Сите во еден
Параметар
Чип : 5730
Напон : 9-24 V
Моќност : 20 W
Лумен : 1000 LM
Отпорник
Моќност : 25 W
Ohm : 6ohm
Температурата На Работа
-40 ~ 150 degress
Температура На Чување
-50 ~ 50 degress
Сијалица Боја
Turnlight Боја : жолта /amber светилки drl Боја : бела ,сина ,мраз сина ,црвена ,розова
1 : жолта &бело
2 : жолта & црвена
3 : жолта & сина
4 : жолта & мраз -сина
5 : жолта & розова
Сет Вклучуваат
Хибрид близнак боја LED право : 2
Контролор Линија : 2
Canceller Линија : 1
Инструкции за инсталација
EPE и обоени кутии
LED сијалица Спецификации
5730 SMD : 20
5730 бела чип број : 10
5730 жолта чип numbe : 10
Сијалица Големина
Максимален дијаметар : 18.5 mm,
Леќа дијаметар : 13.5 mm
Должина : 65mm ,
Должина на ракав : 34mm
Сијалица должина : 31mm
Бренд Име
LIGHTPOINT
Забелешка
Пред да се вози автомобил ,сите автомобили Без start-up бел ден функција ќе флеш, трепка, бела и жолта.Ова е нормален феномен. не е стоките се скршени . кога се вози автомобил ,овој феномен ќе исчезна.
Зошто Производ во Различни тука
Сертификат Патент Ова е нашата Сертификат Патент дизајн, февруари 11, 2015,нашите conpamy успешно се применуваат за дизајн патент за Дневно Работи Светла светилки drl&Пред се Претвори Сигнали сите во еден
Exculsive Дизајн Ова е Exculsive Дизајн со lightpoint компанија ,кои имаат сопствена фабрика и opertuon тим,за овој производ, вие само може да се најде еден целиот свет ,ќе се вреди да имате
Постојан Струја Возачот Изграден во ПРЕДВОДЕНА Постојан Струја Возачот,Може ефикасно да се спречи молња штрајкови, моќ извира, во текот на струја, во текот напон заштита, LED живот е подолго.
Две Функционални Како се Претвори сигнал светло, да даде сигнал : свртете десно или пак лево; Како Дење работи светлина, повеќе безбедноста, кога ќе се вози во лоши временски услови.
Samsung 5730 Чип Користите добра количина &hightpower Samsung 5730 чип ,е 50-55lm за секој чип!
Зошто да Изберете НАС

Емитуваат Боја: Сино, Кристално Сина, Црвена, Бела
Температура На Боја: 4300K
Објектот Тежина: 0.3kg
Prius-Година: 2008 година
Тип На Објект: Пак Сигнал
Тојота Модел: Prius
Интерфејс Тип: T20 (7440)
Wattage: 20w
Име На Модел: 7440(T20)
Бренд Име: Tcart
За Возило Брендови/Модел: Тојота
Lumens: 2000lm
turnlight боја : Жолта
Функција: Пред се Претвори Сигнали и светилки drl светлина
чип: 5730
чашката: 7440(T20)
моќност: 20w/set
Автомобил Производител: Тојота
Напон: 12V
Автомобил модел: Тојота
Тип На Објект: Пред Се Претвори Сигнали
Lumens: 1000lm

Додатоци на производи

1pc 6.7 Инчен 50W led топ светлина 12V 24V LED Работа Возење Светлина Место Зрак 50W Круг 6.7 инчен 10 Степен Тесен Зрак За Свеж
2 парчиња/Set SUNKIA Флексибилни 30CM ДОВЕДОА Автомобил Дење Работи Светлината LED светилки drl Еден/Двојна Боја Дневна Светлина Свеж Со попуст
12V Општи Халоген Автомобил Крушка Светилка P21W S25 BA15s/1156 Рамен Агол Една Рампа За Пред Назад Вртење Светло Назад Foglight Свеж Со попуст
Нови RGB Подвозјето Лебди Led Динамичен Streamer Пак Сигнал Опашка LED позициони Светла багажниот Светла Автомобил Стил Свеж Со попуст
Универзална Strobe Контролер Кочница Светлина Flasher Модул Трепка Назад Задна Кочница Светлина 9-30V LED Блиц Опашка Запре Свеж Со попуст
Tcart 2 парчиња 5730 чип ЗА ФОЛКСВАГЕН T5 T6 Транспортерот 2010 - 2015 LED светилки drl Светлата Надградба Светилки МЕГА СВЕТЛА Свеж Со попуст
MIXC ТРЕНДОВИ 4x12LEDS Автомобил RGB LED Лента Светлина 16 Бои Автомобил Стил Декоративни Атмосфера Светилки Автомобил Внатрешни Свеж Со попуст
TOYL 2* Автомобил Внатрешни работи Светлина Панел 15 SMD 5050 LED T10 BA9S Купола Festoon Сијалица Адаптер Свеж
TOYL 2* Автомобил Внатрешни работи Светлина Панел 15 SMD 5050 LED T10 BA9S Купола Festoon Сијалица Адаптер

Нов И Висок квалитет.Ниска потрошувачка на енергија,висока осветленост,Подолг сервисен живот,Силни ант

DEN 71.04
FEELDO 2 парчиња Автомобил 7443/T20/W21/5W/W3x16q LED Светилки Кочница Сигнал Светла Штекер Подигнат Приклучок Конектор CA3817 Свеж Со попуст
FEELDO 2 парчиња Автомобил 7443/T20/W21/5W/W3x16q LED Светилки Кочница Сигнал Светла Штекер Подигнат Приклучок Конектор CA3817

Опис : На оваа аукција карактеристики сосема нов 7443 / W21 / 5 W / W3x16q жици се подигнат со прежичен штекерите (п

DEN 132.00 191.52
10pcs 7020 11 SMD T10 W5W Бела LED Светилки за во Автомобил Внатрешни работи Купола Мапата Ракавица Кутија Товар Област се Претвори Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА Автомобил LED Светлата Комплет Декодер H4 H1 H7 H8 H9 H11 9005 9006 9012 Грешка Слободни Canceler Декодер Capacitor Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА Автомобил LED Светлата Комплет Декодер H4 H1 H7 H8 H9 H11 9005 9006 9012 Грешка Слободни Canceler Декодер Capacitor

Авто LED Светлата Конверзија Комплет CanbДекодер Оптоварување Отпорник Грешка Слободни Предупредување Canc

DEN 615.00 647.52
Tcart 6 X ErrorFree Автомобил LED Светла Возилото Внатрешни работи Мапата Купола Вратата Светла Комплет Пакетот за nissan almera Свеж Со попуст
5pcs Страна Огледало Сигнали Светла Жолта Универзална Одговара Ултра Тенок Последователни Трепка 33-СМД-1210 Авто LED ДИОДА Свеж Со попуст
12V Општи Халоген Топло Бела Автомобил Крушка Светилка T4W T8.5 BA9s за Ширина Ознака за Лиценца Одбор Багажникот Светло Свеж Со попуст
2 ПАРЧИЊА Висока Моќност H7 Led Сијалица 4014 Чип 45 SMD Led Светилки Автомобили Светилка 900LM за Универзална Автомобили Магла Свеж Со попуст
Пар Canbus PY21W 150-Степен 158-СМД Килибар Жолта 7507 LED Светилки За BMW 1 3 4 Серија Х5 Пак Сигнал Светлина Свеж Со попуст
Пар Canbus PY21W 150-Степен 158-СМД Килибар Жолта 7507 LED Светилки За BMW 1 3 4 Серија Х5 Пак Сигнал Светлина

3) Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната сос

DEN 768.00 959.52
Soarhorse Автомобил Задниот Браник Опашка Магла Светлина кочница Рефлектор Светилка За Мицубиши Outlander 2007 2008 2009 2010 Свеж Со попуст
2 парчиња 1157 BAY15D P21/5W 12SMD кри чипови 5630 5730 LED Црвено Бел Автомобил Опашка Сијалица, Сопирачките, Светлата за авто Свеж
8pcs/многу 12V грешка Автомобил LED Светло Внатрешни работи за Полнење За 2011 2012 2013 Kia Sorento Мапата Купола Багажникот Свеж Со попуст
8pcs/многу 12V грешка Автомобил LED Светло Внатрешни работи за Полнење За 2011 2012 2013 Kia Sorento Мапата Купола Багажникот

8pcs / многу 12 V грешка Автомобил LED Светло Внатрешни работи за Полнење За 2011 2012 2013 Kia Sorento Мапата Купола Бага

DEN 547.00 575.52
HOPSTYLING 2 ПАРЧИЊА супер светло 3SMD 5050 LED Табличка Светлина Canbus Авто додаток стајлинг За Ауди А3 А4 A6 A8 Q7 RS4 RS6 Свеж Со попуст
HOPSTYLING 2 ПАРЧИЊА супер светло 3SMD 5050 LED Табличка Светлина Canbus Авто додаток стајлинг За Ауди А3 А4 A6 A8 Q7 RS4 RS6

HOPSTYLING 2 ПАРЧИЊА супер светло 3 SMD 5050 LED Табличка Светлина CanbАвто додаток стајлинг За Ауди А3 А4 A6 A8 Q7 RS4 RS6Спе

DEN 533.00 666.24
89034934 6G D1S D1R HID Xenon Светла Баласт Модул Палење Единица За Ауди Q7 Citroen C5 Volvo 4L0907391 Свеж
89034934 6G D1S D1R HID Xenon Светла Баласт Модул Палење Единица За Ауди Q7 Citroen C5 Volvo 4L0907391

89034934 6 G D1 S D1 R HID Xenon Светла Баласт Модул Палење ЕдиницаЗа Ауди Q7 Citroen C5 VolvoВнимание!!!Со цел да се избегнат н

DEN 1344.00
Бренд Нови 2бр H7 100W ДОВЕДЕ 20-СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сијалица Свеж Со попуст
Бренд Нови 2бр H7 100W ДОВЕДЕ 20-СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сијалица

Бренд Нови 2бр H7 100 W ДОВЕДЕ 20СМД Проектор Магла Опашка Возење Автомобил Светла Светилка светилки drl Сија

DEN 352.00 475.68
2x Бела Festoon Canbus 31MM 41mm 4SMD 5050 LED Грешка Слободни Автомобил Купола светлина, Крушка Светилка 211-2 212-2 Со Топлина Свеж Со попуст
2x Бела Festoon Canbus 31MM 41mm 4SMD 5050 LED Грешка Слободни Автомобил Купола светлина, Крушка Светилка 211-2 212-2 Со Топлина

На оваа аукција е за 4 парчиња на ГРЕШКА СЛОБОДНИ 31mm,41mm 4SMD LED БЕЛИ СВЕТЛА Овие светилки е изградена во Canbо

DEN 82.00 144.00