1.2 инчи голем дигитален led дисплеј на часовникот прецизност часовник модул led прозрачна електронски часовник со температура будилник

1.2 инчи голем дигитален led дисплеј на часовникот прецизност часовник модул led прозрачна електронски часовник со температура

DEN 863.52

Свеж

Во магацинот

Краток вовед : употребата на големи 1.2 -инчен дигитални цевка, со собна температура на екранот.Кориснички посебни проѕирен кристал школка, висока-крај одделение атмосфера.Користење на DS3231 висока прецизност часовник чип, точноста на мерењето.5 ~ 35 v dc снабдување (само поврзете напојување, дигитални цевка ќе биде светло), и да се поддржи 5 v андроид мобилен конектор за напојување директно.Со ѕвончето, постојат три групи на будилникот. Параметрите и големината : 1, моќта напон : 5 ~ 32 v dc, Случајно го испрати XH2.54 приклучете го кабелот за напојување 1 (забелешка : Микро usb контактот може само да се вметнат во 5 v андроид мобилен телефонски апарат) 2,напојување на струјата : Повеќе од 200 ma dc моќност или полначот. 3, изглед, големина : 16*5.2*2.1 СМ (6.2*2*0.8 инчи) 4, автоматски светлина контрола, како што се смрачува, под услов на дигитални цевка автоматски ќе затемнување, автоматски да се подобри дигитални цевка светлина во текот на денот 5, донесе назад батеријата, со функција на времето меморија, надворешен напојување не влијае на времето кога шетаат 6, температура, мерење на десната страна на две дигитални цевка екранот област - 9 ° до 99°, на главниот екран област може да се прикаже спектар - 40 ° ~ 120 ° Инструкции : кратко 1, се користи за да поставите копче за поставување на времето, датумот и годината.Соработуваат за зголемување и намалување на копчињата за употреба. 2, подесување на параметрите и додадете копче време се користи за да се зголеми вредноста.Ова копче, исто така, содржи функција на прилагодување јамка екран (види инструкции) 3, подесување на параметрите и минус клучот време се користи за намалување на вредноста.Ова копче, исто така, вклучува автоматски се прилагоди на температурата грешка, светлината, светлината итн. (види инструкции) 4, се користи за да го поставите алармот време, alarm clock (часовник за повикување 3 поставете го времето на часовникот, поставете кога се погледне во горниот десен агол на екранот на А1, А2, А3, односно, во име на три групи на будилникот.

Тип: Мини
Број На Модел На: LLD-DS3231
Теорија: Дигитални
Употреба: Дома

Додатоци на производи

3V-5V Регулирани Напојување PCB Одбор 48MM * 51MM Циклус Светилка Suite Breadboard LED Електронски Производство DIY Колекции Свеж Со попуст
3V-5V Регулирани Напојување PCB Одбор 48MM * 51MM Циклус Светилка Suite Breadboard LED Електронски Производство DIY Колекции

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

DEN 57.00 60.00
4 Канал Дигитални Thermocouples К-Тип Термометар со Светлото К-Тип на Метал & Мушка Сонда Температура Инструмент Свеж Со попуст
4 Канал Дигитални Thermocouples К-Тип Термометар со Светлото К-Тип на Метал & Мушка Сонда Температура Инструмент

КАРАКТЕРИСТИКИ : 4Канал КТип thermocouple влезови Голем екран со заднинско осветлување Max / Min / Avg читање снимка

DEN 1329.00 1771.20
1PCS 220V 50-300 целзиусови степени 3-Pin Термостат на Температура Switch Knob Контролер Сонда Свеж
1PCS 220V 50-300 целзиусови степени 3-Pin Термостат на Температура Switch Knob Контролер Сонда

1 PCS 220 V 300 целзиусови степени 3Pin Термостат на Температура Switch Knob Контролер СондаСекој обид за 1 buc прекину

DEN 406.08
TS78B Метал Детектор на Дрво Студ Пронаоѓач Електронски Жица Сензор Кабел Скенер H02 Свеж
TS78B Метал Детектор на Дрво Студ Пронаоѓач Електронски Жица Сензор Кабел Скенер H02

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : АБС Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Ово

DEN 252.00
Зелена Tribrach без оптички опаѓа за leica вкупно станица Свеж Со попуст
Зелена Tribrach без оптички опаѓа за leica вкупно станица

Зелена Tribrach без оптички опаѓа за leica вкупно станицапревозотНие ќе го организира превозот за вас во рок о

DEN 2136.00 2400.00
Нерѓосувачки Челик BBQ Термометар индустриски термометар за Moonshine Уште Кондензаторот Пијалак Тенџере Температура Инструменти Свеж Со попуст
ХТ-02D Рачни IR Камера Дигитален Дисплеј Инфраред Резолуција Термички Imager Свеж
ХТ-02D Рачни IR Камера Дигитален Дисплеј Инфраред Резолуција Термички Imager

Сликата Складирање : SD картичка(4 G)Формат на датотека : bmpПоставување Контрола : Единица на Вредноста / Langu

DEN 10216.32
0.001 g 20g Дигитални Milligram Грам Скала рамнотежа на тежината Дијамантски Накит алатка Нов Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
0.001 g 20g Дигитални Milligram Грам Скала рамнотежа на тежината Дијамантски Накит алатка Нов Бесплатен Превозот

Карактеристики : 6 различни начини на мерењеTare' копчето тежат предмети во контејнерот tare копче ќе одзем

DEN 793.00 933.12
1kg 1000g x 0.1 g Преносни Мини Електронски Дигитални Џеб Скали Случај Поштенски Кујнски Ваги Готвење Алатка Накит Рамнотежа Свеж Со попуст
Ентериерот на Автомобилот Авто Табла Биро Дигитален Часовник LCD Екран самолепливи Заградата Свеж Со попуст
Ентериерот на Автомобилот Авто Табла Биро Дигитален Часовник LCD Екран самолепливи Заградата

Опис : Answer : ___________________________ Note : 100% сосема нов и висок квалитет на Автомобилски електронски дигитален дис

DEN 103.00 124.32
Оптички сензор Алтернатива на LHD-007-600A LHD-007-1200A Sumtak optcoder за Komori печатач ротари енкодер ABZ сигнали Свеж
Оптички сензор Алтернатива на LHD-007-600A LHD-007-1200A Sumtak optcoder за Komori печатач ротари енкодер ABZ сигнали

Оптички сензор Алтернатива на LHD007600 A LHD0071200 A Sumtak optcoder за Komori печатач ротари енкодер ABZ сигналиНашите енк

DEN 7152.00
1 BUC НА Резервен дел за времето станица за тестирање на брзината на ветерот, ПОТ-SP-МД Свеж Со попуст
1 BUC НА Резервен дел за времето станица за тестирање на брзината на ветерот, ПОТ-SP-МД

Оваа листа вклучува : 1 сет на резервен дел за времето станица, за правец на ветер.​Примена : Тоа е за тест

DEN 665.00 810.72
2 парчиња/set Бакар Тест Води Истрагата Нерѓосувачки Челик Игла 4mm Приклучок За Банана Приклучок Црвена/ Црна Свеж Со попуст
тајмерот се префрлите 12v програмабилни тајмер 12v со 16 пати за вклучување/исклучување на неделникот времето поставено единица Свеж Со попуст
500g 0.01 g LCD Табела Накит Дигитално Прецизни Електронски Поштенски Рамнотежа Тежина апарати за Домаќинство Кујнски Ваги Топла Свеж Со попуст
Нови Пристигнување Дигитални Пластична Лента Бебе Бебе Шише Млеко Термометар Налепница на Младата Млеко BottleTemperature метар Свеж Со попуст
3kg Електронски Кујнски Ваги 3000g 0.1 g Дигитални LCD Нерѓосувачки Челик Маса Скала Храна Мерење Рамнотежа Cookie Алатки Со Свеж Со попуст
1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот Свеж
1206 SMD Отпорник Комплет 5% 100ohm 100R 500PCS/МНОГУ Чип Отпорник Избрани Примероци комплет Бесплатен Превозот

Welcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршувањеДоколку купите повеќе квантитет или други Ел

DEN 252.48