Broadcom BCM4318 Безжична Wlan мрежен адаптер за Wifi Mini PCI Картичка ABG 54Mbps Ethernet Модул

Broadcom BCM4318 Безжична Wlan мрежен адаптер за Wifi Mini PCI Картичка ABG 54Mbps Ethernet Модул

DEN 216.00

Свеж

Во магацинот


Опис : Состојба : Сосема Нов Модел # BCM94318 MPG На Безжична Картичка со работи со било кој лаптоп со Mini PCI Слот и вграден-антена за преносни компјутери. Ве молиме проверете compability пред купување. На оваа аукција е за безжична картичка само. Други додатоци и возачите НЕ се вклучени. WIFI mini PCI Картичка , Broadcom 4318 чипсет , многу стабилна од Intel 2200 BG 802.11 b/g Mini PCI WLAN Дизајн за HP COMPAQ лап-топ компјутери. 45mm(Type IIIB) Компатибилен ЗА HP COMPAQ со mini PCI Мини PCI - Wikipédia (Не за NC4000 NC4010 NC6000 NC8000, треба посебна картичка , достапни во нашата продавница). Компатибилен avec Windows 98/ME/ 2000/ XP/ VISTA преземете возачот тука
Пакетот вклучува : 1 x Безжична картичка

Lan Пренос Го Оценувате: Ethernet
Применливи Тип На Мрежа: Ethernet
Бренд Име: WDXUN
Интерфејс Тип: мини pci
Преносот Го Оценувате: 54Mbps
Адаптер Приклучок: Мини PCI
Примена: Лаптоп
Безжичен Протокол: 802.11 a/g
Број На Модел На: BCM4318
Вид: Внатрешна
Wi-Fi Поддржани Фреквенција: 2.4 G
Тип: Безжичната

Додатоци на производи

Вмрежување Клешти RJ45 RJ11 Crimping Кабел Stripper Crimper RJ45 Притискање Линија Менгеме Клешти Свеж
Вмрежување Клешти RJ45 RJ11 Crimping Кабел Stripper Crimper RJ45 Притискање Линија Менгеме Клешти

(САМО Crimper,НЕ се вклучуваат кабел и RJ45 Приклучок.)Опис : Се користи за RJ11 (1во, 2 или 3пар) и RJ45 (4пар) модуларе

DEN 1343.52
SSEA Нова Картичка за Intel Wifi Link 4965AGN Безжична-N Wifi Mini Pci-e Карта за IBM Lenovo Thinkpad R61 T61 X61 X61S 42T0865 Свеж Со попуст
SSEA Нова Картичка за Intel Wifi Link 4965AGN Безжична-N Wifi Mini Pci-e Карта за IBM Lenovo Thinkpad R61 T61 X61 X61S 42T0865

Состојба : нова90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.FRU : 42 T0865Ком

DEN 364.00 383.52
Отклучен Huaweie E5577cs-321 4G LTE Cat4 Мобилни Жариште Безжичен Рутер wifi џеб mifi dongle PK r206 e5220 e5377 e5372 Свеж Со попуст
Отклучен Huaweie E5577cs-321 4G LTE Cat4 Мобилни Жариште Безжичен Рутер wifi џеб mifi dongle PK r206 e5220 e5377 e5372

Информации ако ви треба повеќе, pls поврзете се со нас на : skype : kindrays / whats App : +8615388793663​На "објектот специфи

DEN 2913.00 4413.60
Безжичен Wifi Repeater 300Mbps Мини WiFi Сигналот на Мрежата Засилувач 2.4 G wi-fi Range Extender Бустер 802.11 N/B/G Repeater Свеж Со попуст
Безжичен Wifi Repeater 300Mbps Мини WiFi Сигналот на Мрежата Засилувач 2.4 G wi-fi Range Extender Бустер 802.11 N/B/G Repeater

Испорака методи : 1 (Освен некои земји и APO / FPO) 2 Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата це

DEN 576.00 885.12
Оригиналниот Отклучен HADPS 7.2 Mbps HUAWEI B660 3G Безжичен Рутер И Поддршка за HSPA/WCDMA:2100/900MHz Свеж Со попуст
Оригиналниот Отклучен HADPS 7.2 Mbps HUAWEI B660 3G Безжичен Рутер И Поддршка за HSPA/WCDMA:2100/900MHz

На B660 безжична портал (во натамошниот текст refereed како B660) е 3 G безжичнипортал за семејството корисници и

DEN 2097.00 2304.00
Comfast СП-E214NV2 2.4 G Безжична отворено рутер 2 КМ WIFI сигналот бустер Засилувач WDS Мрежа мост 14dBi Антена wi fi интернет Свеж Со попуст
Comfast СП-E214NV2 2.4 G Безжична отворено рутер 2 КМ WIFI сигналот бустер Засилувач WDS Мрежа мост 14dBi Антена wi fi интернет

2.4 G Comfast Отворено сипии / Wi Fi Мост 150 Mbps wifi рутер 500m W 14d Bi антена поддршка 48 V РОЕ 2000meters wifi растојание СПE214 NV2.

DEN 2088.00 3162.72
KELUSHI Надолжни Отворање Нож Оптички Влакна Обвивка Кабел Slitter Влакна Оптички Кабел Stripper SI-01 Свеж
KELUSHI Надолжни Отворање Нож Оптички Влакна Обвивка Кабел Slitter Влакна Оптички Кабел Stripper SI-01

Ве молиме да направи плаќање, како е можно поскоро, така што ќе може да се добие објект од порано...

DEN 1828.80
SSEA Оригинални Нови AzureWave AW-NE785H AR5B95 AR9285 Половина Мини PCI-E Безжичен WLAN Wifi Картичка 802.11 b/g/n 150Mbps Свеж Со попуст
SSEA Оригинални Нови AzureWave AW-NE785H AR5B95 AR9285 Половина Мини PCI-E Безжичен WLAN Wifi Картичка 802.11 b/g/n 150Mbps

90 Дена ГаранцијаНашите производи е тестирана во добра работна состојба одговара на сите бренд лаптоп,н

DEN 344.00 361.92
SSEA Безжична картичка, WiFi Bluetooth3.0 За Ralink RT5390BC8 половина Мини PCI-E 802.11 b/g/n За Hp DM1 DV4 DV7 G4 G6 Г-7 СПС:630705-001 Свеж Со попуст
SSEA Безжична картичка, WiFi Bluetooth3.0 За Ralink RT5390BC8 половина Мини PCI-E 802.11 b/g/n За Hp DM1 DV4 DV7 G4 G6 Г-7 СПС:630705-001

Тестирани за да се работи правилноПроизводи Статус : 9 во Нов, не е сосема нов Тестирани OK (ок).Тип : Безжич

DEN 334.00 351.84
TP-LINK Wireless WIFI Repeater TL-WA932RE 450Mbps Network Wifi Антена Extender Сигнал Засилувач 802.11 n/b/g Сигнал Бустер Свеж Со попуст
TP-LINK Wireless WIFI Repeater TL-WA932RE 450Mbps Network Wifi Антена Extender Сигнал Засилувач 802.11 n/b/g Сигнал Бустер

Pls Забелешка : TLлинк имаат само Кинески Firmwareот,и ние имаме македонски превод интерфејс на рутер, тоа може

DEN 1074.00 1471.20
Нови 150Mbps Wlan Broadcom BCM943142Y Безжична-N М. 2 NGFF WiFi и Bluetooth 4.0 802.11 b/g/n 150M Безжична Мрежа Мини Картичка Свеж
Нови 150Mbps Wlan Broadcom BCM943142Y Безжична-N М. 2 NGFF WiFi и Bluetooth 4.0 802.11 b/g/n 150M Безжична Мрежа Мини Картичка

802.11 b / g / n WIFI, Bluetooth NGFF Wi Fi + BT 4.0 Wlan Безжична КартичкаОпис : Состојба : НоваБренд : BroadcomМодел : BCM943142 YТип : 802.11

DEN 459.84
easyidea USB Wifi Адаптер за Безжичен Мини Ethernet Мрежна Картичка Двојна Бенд 2.4 G/5G 600Mbps wifi usb Приемник 802.11 a/g/n/ac Свеж
easyidea USB Wifi Адаптер за Безжичен Мини Ethernet Мрежна Картичка Двојна Бенд 2.4 G/5G 600Mbps wifi usb Приемник 802.11 a/g/n/ac

Мини & преносни дизајн за лесна за носење, тоа е погодно да се користи.2 Плаќањето мора да се изврши во рок

DEN 556.32
Huawei E5577Cs-321 150 Mbps 4G LTE & 43.2 Mpbs 3G Мобилни Жариште WiFi плус 4g 35dbi TS9 двојна антена Свеж Со попуст
Huawei E5577Cs-321 150 Mbps 4G LTE & 43.2 Mpbs 3G Мобилни Жариште WiFi плус 4g 35dbi TS9 двојна антена

Answer : ___________________________ Note : pls проверка на специфична фреквенција со вашиот локален оператор пред да го куп

DEN 3844.00 4224.00
Tenda A12 300Mbps WiFi Repeater Безжична Range Extender Wi-Fi Сигнал Засилувач Проширувач, Совршен Партнер на Безжичен WiFi Свеж Со попуст
Tenda A12 300Mbps WiFi Repeater Безжична Range Extender Wi-Fi Сигнал Засилувач Проширувач, Совршен Партнер на Безжичен WiFi

Product OverviewTenda A12 е 300 МЕТРИ три антената на безжичниот wifi range extender, погоден за мулти спалната соба дома и сос

DEN 672.00 959.52
Професионално Вмрежување Тестирање RJ45 RJ11 CAT5 UTP LAN Кабел Мрежен Тестер Алатка Свеж Со попуст
Професионално Вмрежување Тестирање RJ45 RJ11 CAT5 UTP LAN Кабел Мрежен Тестер Алатка

Професионално Вмрежување Тестирање RJ45 RJ11 CAT5 UTP LAN Кабел Мрежен Тестер АлаткаКарактеристики : 100% сосема н

DEN 175.00 184.32
RJ45 Мрежен Кабел Тестер Кабел Жица Телефон Мрежа Тонер Трагач Тестер Tracker Свеж
RJ45 Мрежен Кабел Тестер Кабел Жица Телефон Мрежа Тонер Трагач Тестер Tracker

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Настава : превозот времето е зависи од к

DEN 460.32
Безбедност 5 ft. 3 мм Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил TNI-U Свеж Со попуст
Безбедност 5 ft. 3 мм Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил TNI-U

Овие трошоци се на купувачот одговорност 3 мм Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил TNIUAnswer : ___________________________ No

DEN 65.00 76.32
Висок квалитет на Мрежен Кабел Повлечи Crimper RJ45 RJ11 RJ12 RJ22 TL-N5684R Crimping Алатка Plier Crimper Свеж Со попуст
Висок квалитет на Мрежен Кабел Повлечи Crimper RJ45 RJ11 RJ12 RJ22 TL-N5684R Crimping Алатка Plier Crimper

Опис на производот Plier Алатка Мрежа Crimper RJ45 RJ11 НеRatchet Тип : Отстранување на затворен за заклучување за да

DEN 638.00 671.52
YUNHUI AntMiner T9+ 10.5 Т Bitcoin BTC Рудар ASIC Рудар Со BITMAIN APW3++ Напојување Од Економски Antminer S9 Свеж
YUNHUI AntMiner T9+ 10.5 Т Bitcoin BTC Рудар ASIC Рудар Со BITMAIN APW3++ Напојување Од Економски Antminer S9

Прочитајте пред купување : Сите руски клиенти се слободни данок Руската наредби превозот преку CDEK(Кина

DEN 52668.00
Стариот и Користи Отклучен Huawei E5776S-32 евтини 150Mbps 4G LTE MiFi Мобилни Жариште WiFi wireless рутер PK E5377 e5372 e5577 Свеж Со попуст
Стариот и Користи Отклучен Huawei E5776S-32 евтини 150Mbps 4G LTE MiFi Мобилни Жариште WiFi wireless рутер PK E5377 e5372 e5577

Информации ако ви треба повеќе, pls поврзете се со нас на : skype : kindrays / whats App : +8615388793663Huawei E5776 4 G LTE ФЛОПИ / TDD М

DEN 2453.00 3454.56
Преносни USB Безжичен 3g Wifi hotspot место Рутер Wcdma/gsm 5200mah Powerbank Свеж
Преносни USB Безжичен 3g Wifi hotspot место Рутер Wcdma/gsm 5200mah Powerbank

Спецификација : 5200m Ah Литиум Полимер батерија Може да се користи како полнач за i Pad, i Phone, i Touch .., кога на Мо

DEN 1382.40
Int Двојна Бенд Безжична-AC 3165 3165NGW 802.11 ac Wi-Fi + BT4.0 WLAN Картичка За ProBook hp 440 450 470 Серија,спс 806723-001 Свеж
Int Двојна Бенд Безжична-AC 3165 3165NGW 802.11 ac Wi-Fi + BT4.0 WLAN Картичка За ProBook hp 440 450 470 Серија,спс 806723-001

0 4 GB / 500 PCK12 Само 310 N3050 само 11,6 4 GB / 128 PCK12 Само 310 N3050 само 11,6 4 GB / 128 PC CeK12 Само 310 N3700 само 11,6 4 GB / 128 PCK12 Само 430 4405

DEN 431.52
1Pair Tenda PH15 1000Mbps Powerline Ethernet Адаптер,PLC Мрежен Адаптер,Безжичната WIFI Extender,IPTV,Homeplug AV,Plug and Play Свеж Со попуст
1Pair Tenda PH15 1000Mbps Powerline Ethernet Адаптер,PLC Мрежен Адаптер,Безжичната WIFI Extender,IPTV,Homeplug AV,Plug and Play

Се прошири Стабилна WiFi Покриеност на Секоја СобаСо безжична брзина до 300 Mbps, можете лесно да се прошири н

DEN 2963.00 3657.60
3.6 V 1000mA Т-HGB-2A10X3 Батерија Li-ion Издржлива Батерија Зелено Свеж
3.6 V 1000mA Т-HGB-2A10X3 Батерија Li-ion Издржлива Батерија Зелено

Huawei батеријата пакет батерија huawei батеријата IMR Huawei NiМз 3.6 V 1000m Ah зелена батеријата пакетОваа Батерија с

DEN 864.00
10dbi 10m кабел 4g 3g wifi антена 11DB 800-2500MHz Отворено wifi 4g 3g Антена за 4g 3g рутер e5172 b593 b880 b890 b683 Свеж Со попуст
10dbi 10m кабел 4g 3g wifi антена 11DB 800-2500MHz Отворено wifi 4g 3g Антена за 4g 3g рутер e5172 b593 b880 b890 b683

answer : ___________________________ note : whats App : +8615388793663Фабрика директни обезбедување на квалитетLPDA 10 / 11dbi големи добие

DEN 1400.00 1972.32
Отклучен huawei e5573s-856 4G LTE безжичен рутер Свеж Со попуст
Отклучен huawei e5573s-856 4G LTE безжичен рутер

Отклучен Huawei E5573 4 G Dongle Lte Wifi Рутер E5573s856 Мобилни Жариште Безжична answer : ___________________________ Note : HUAWEI E5573 S856 , бела

DEN 2970.00 3264.00
Wifi Адаптер за Безжичен USB 600Mbps AC600 2.4 GHz 5GHz 802.11 b/f/g/ac WiFi Антена КОМПЈУТЕР Мини Компјутер Мрежна Картичка Свеж Со попуст
Wifi Адаптер за Безжичен USB 600Mbps AC600 2.4 GHz 5GHz 802.11 b/f/g/ac WiFi Антена КОМПЈУТЕР Мини Компјутер Мрежна Картичка

Безжична 600 Mbps USB wifi Адаптер AC600 2.4 GHz 5 GHz Wi Fi АнтенаPC Мини Компјутер Мрежна Картичка за Примачот Двојна Бен

DEN 360.00 506.40
100PCS/МНОГУ RJ45 AMP Кристал заштитените модуларен МАЧКА.5e RJ45 Приклучок RJ45 Конектори AMP Свеж
100PCS/МНОГУ RJ45 AMP Кристал заштитените модуларен МАЧКА.5e RJ45 Приклучок RJ45 Конектори AMP

Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации Ако купувачот

DEN 648.00