соба избега игра проп популарни morse code проп копчето верзија на текст право лозинка шема преку копчето за да го отклучите излезе комора

соба избега игра проп популарни morse code проп копчето верзија на текст право лозинка шема преку копчето за да го отклучите

DEN 3312.00

Свеж

Во магацинот

Име на производ : Morse code проп : копчето верзија
Краток вовед Авантуристи ќе се најде метал копчето во соба. Тие треба да дознаам некои загатки и да добијат лозинка претходно, и потоа внесете ја лозинката со редовни шема, преку метал копчето. Тоа е исто како и испраќање на telegram со користење на Morse code. Еден заклучување ќе отпуст ако лозинката е десно.
Фото покаже 1. Авантуристи ќе се најде метал копчето со добра текстура во собата.
2. Соба сопственик треба да поставите некои индиции да се каже авантуристи серија на лозинки. На пример, на лозинката е "1213".
3. Авантуристи треба да притиснете на ова метал копчето 1 пати, два пати.еднаш ; 3 пати редовно. Тогаш еден заклучување ќе го објави.
4. Ништо не ќе се случи кога притискање на моделот не е во ред. Како да го ресетирате? Притиснете го копчето во право модел уште еднаш, проп ќе се ресетираат. Како да се постави на редовна шема? 1. Исклучете на контролорот ; 2. Имајте допирање на метална копчето и моќ на проп. Можете да нека одат на вашата рака кога ќе го слушнете 2 сигнализација. 3. Притиснете го копчето во редовни шема која сакате да го поставите како код. Ќе слушнете 1 бип кога ќе престанете со притискање на за време помеѓу било кои два на моделот. 4. Системот ќе го спаси позиции како оние предизвикани автоматски откако ќе слушне 4 сигнализација. Она што се истакнува на овој држач?
Овој држач е исто како и испраќање на telegram со користење на Morse code. Па тоа е сосема погодна за темите на војна или шпион. Тоа е лесно да се постави тешко ниво за авантуристи со овој држач. Притискање на моделот може да биде ревидирана од страна на соба сопственикот; лозинка може да се постави во 120 цифри во повеќето, Ако сакате да додадете некои аудио во вашата соба со користење на овој реквизит, ве молиме контактирајте со нас, ние исто така, обезбеди верзија со аудио кои може да се направи вашата соба повеќе интересно. ПРОП ЛИСТА на Еден метал копчето
Еден контролер;
Еден 12v напојување;
Совети:приклучокот за напојување е Кинески стандард. Ако тоа не се поклопува со вашата земја е моќ стандард, ве молиме кажете ни и ние може да обезбеди дополнителна моќ конверзија приклучок за вас. Ако сакате да се направи ревизија на копчето за вистински morse телеграф ;ве молиме проверете ја оваа проп :
Упатување линк :
Исто така, оваа morse code одговараат и за twinckling светлина загатка проп ; ве молиме кликнете тука за да го проверите детали :
Како да се поврзете со 12 V EM заклучување? Црвениот жица на контролорот е 12v позитивно и тоа треба да биде поврзан на црвениот жица на магнет за заклучување. Црна жица на контролорот е 12v негативни и тоа треба да биде поврзан со црна жица на магнет за заклучување.

боја: време верзија, долга-кратка верзија
Лозинката Тастатура: No
Број На Модел На: 10100
моќност: 12v
Видео Интерфејс: No
Наоружува Тип: смарт картичка
Екранот: No
Комуникациски Интерфејс: Жичен
Комплет За Конфигурација: Вратата/Прозорец Сензор
Алармот Тип: Алармот

Додатоци на производи

3 жица магнетни switch NO NC врата сигнал сензор За излез Вратата контрола на пристап Свеж Со попуст
3 жица магнетни switch NO NC врата сигнал сензор За излез Вратата контрола на пристап

3 жица магнетни switch NO NC врата сигнал сензор За излез Вратата контрола на пристапШколка материјал : ABSСети

DEN 384.00 432.00
85dB Предупредување Високо Чувствителни LCD Фотоелектрически Независни КО Гас Сензор Труење со Јаглерод Моноксид Аларм Детектор Свеж Со попуст
Голем попуст Chuango WS-105 Безжична затворен Strobe флеш Сирената Компатибилен со Chuango и Etiger серија аларм систем Свеж
Modbus TCP Ethernet Далечински IO Модул (4DI+4DO+4AI+2AO) Вграден во Набљудувачка Поддржува 10MHz Висока Брзина на Пулсот Контра Свеж Со попуст
Бесплатен превозот (1piece) Remodling HU92 Флип Далечинскиот клуч 433MHZ Со PCf 7935 чип за НА EWS со добар квалитет Свеж
Бесплатен превозот (1piece) Remodling HU92 Флип Далечинскиот клуч 433MHZ Со PCf 7935 чип за НА EWS со добар квалитет

Ние ќе се потрудиме да го реши проблемот ПОБРЗО Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот треба

DEN 792.00
KERUI G25 Безжични GSM Алармни Системи за Безбедност Prptectiom Дома аларм Burglar Android/iPhone СТАН Контролира Далечински Свеж Со попуст
KERUI G25 Безжични GSM Алармни Системи за Безбедност Prptectiom Дома аларм Burglar Android/iPhone СТАН Контролира Далечински

Ако сензорот е PT2262 кодирање, отпорот мора да биде 1.7 V / 500m AАлармот јачина : 80d BДетални параметри : Панел е

DEN 1738.00 3407.52
КО детектор 85dB Предупредување Високо Чувствителни LCD Фотоелектрически Независни КО Гас Сензор Труење со Јаглерод Моноксид Свеж Со попуст
Безжична keychain Далечински Управувач Клуч Telecontrol за PSTN/GSM Дома Burglar Безбедност burglar Аларм Систем Свеж Со попуст
Безжична keychain Далечински Управувач Клуч Telecontrol за PSTN/GSM Дома Burglar Безбедност burglar Аларм Систем

Безжична keychain Далечински Управувач Клуч Telecontrol за PSTN / GSM Дома Burglar Безбедност burglar Аларм СистемТехнички

DEN 159.00 191.52
2 парчиња/многу Вода Течење Детектор Упад Аларм Сензор за TCP IP Мрежа Аларм Систем за Безбедност ST-VGT, ST-IIIGW, ST-IIIB Свеж