Сјајот Лажни тетоважи Цвет рака Вода Трансфер на Расположливиот Водоотпорен Привремен Налепници Црна Зборови Големи Мажи Убавина Телото Уметност

Сјајот Лажни тетоважи Цвет рака Вода Трансфер на Расположливиот Водоотпорен Привремен Налепници Црна Зборови Големи Мажи Убавина

48 %

DEN 18.00

DEN 34.56

Свеж

Во магацинот

Ако тоа го прави да изгледа добро, а потоа да се продолжи да се полека кора исклучување на хартија. Избегнувајте дебел, на база на масло moisturizers, како петролеј, кои може да ги размачкаме на тетоважа. 2 Нашата цена е не вклучувајќи било данок или оддалечените области доплата.
Притиснете влажна крпа или сунѓер преку тетоважа хартија. Дури и не се размислува за отстранување на платно или хартија поддршка од вашата рака додека целосна минута помина.

Dab на малку на база на вода лосион."
Излупете исклучување на јасна поддршка.
Како можам да се направи тетоважа трае подолго, дури и после миење?
Обидете примена на водоотпорен, течни завој над тоа.Pls да ни оставите вашата e-mail адреса по цел во случај на било јасно. Чувајте се пациентот за околу десет минути. Само држете го цврсто во место додека да се движи кон следниот чекор.
Како можам да ги тргнеме привремена тетоважа?
Постојат неколку методи. Не шаване наоколу. За да добиете најмногу комплетна слика, ќе ви треба малку трпение. Внимателно да ги собереш овој исклучи. Друго е да се применува бебешко масло на памук топката или хартиена крпа, а потоа нежно тријте тетоважата, додека тој доаѓа надвор. Таа се одржи во место, и нека тоа не ти се лизга низ, па дури и ако сака да.
Не е за деца под 3 години. Ова ќе го заштити тетоважа од кои доаѓаат надвор додека вие се искапат. Ако сликата изгледа чудно, или не се лепи на кожата, се стави на крпа или сунѓер назад и да чекаат за уште 30 секунди. Ако сакате, можете да прашина бебе во прав во текот на врвот на тетоважа, како и, да се направи да изгледа повеќе matte (а со тоа и пореално. Додека си седи, обидете се да се движат како што е малку што е можно. Тоа е најдобро да седат разумно уште и не flex премногу, за да се избегне брчки или smearing на тетоважа, како и.
Мојот привремени тетоважи се чувствуваат леплива.
Q&A
Колку долго не остане на за?
Тоа се разликува во зависност од тоа каде се поставени, колку често ќе туш, и ако тоа се трие против облека. Сепак, ако привремена тетоважа сакате да носат дојде на лист со неколку други, ќе треба да се одделат тоа.Ако многу сте испотени, триење на алкохол може да помогне во намалување на маснотии.)
Забелешка 1 Било царина се на купувачот одговорност,продавачот не сноси тарифа. Привремени тетоважи се прават со мастило, што значи дека тие се одбиваше од страна на кожата природни масла. Се спротивстави на поривот да ѕиркаат вашиот привремена тетоважа. Исечете околу тоа со остри ножици, бидете внимателни да не клип дизајн себе, додека сте одделени од "флеш лист. Треба да бидете во можност да се види на светло-обоени, огледало слика верзија на тетоважата ќе си планира да се применува на кожата.
Се чека за тетоважа да се исуши.
Производи екранот Производи и спецификации
Оригинални слики↓ Производи покажува на кожата ↓ Како да се Примени Привремена Тетоважа
Започнете го со чиста, сува кожа .
Нежно кора исклучување на хартија.
ГУШЕЊЕ ХАЗАРД-МАЛИ ДЕЛОВИ.
Кое место може да се користи?
Корисник на : Кожи,керамика,метал,Стакло.

Тип: Привремена Тетоважа
Број На Модел На: HB067
Бренд Име: во живо на песната
Големина: 14.8*21CM

Додатоци на производи

100pcs 1R 3Р 5R 5F 7F Стерилни Трајна шминка Веѓа Усна Игла Тетоважа Совети Независни Пакет Игла Капи Свеж Со попуст
100pcs 1R 3Р 5R 5F 7F Стерилни Трајна шминка Веѓа Усна Игла Тетоважа Совети Независни Пакет Игла Капи

100pcs 1 R 3Р 5 R 5 F 7 F Стерилни Трајна шминка Веѓа Усна Игла Тетоважа Совети Независни Пакет Игла КапиГолемини

DEN 264.00 479.52
Професионални Мини Плоштад Тетоважа Подножјето На Возилото Се Префрлите Црна Пластика Нога Се Префрлите На Возилото Контролер Свеж Со попуст
Малку Се Прилагоди На Оригиналната Серија За Еднократна Употреба Тетоважа Налепници Рака - Насликани Стил Multicolor Железо Свеж Со попуст
Тетоважа Материјали 13pcs/многу 13 боја Сликарство Тетоважа Кондензирање со Течен Лепак Свеж Со попуст
Тетоважа Материјали 13pcs/многу 13 боја Сликарство Тетоважа Кондензирање со Течен Лепак

Производите се Прикаже Опис Име на Производ : Сликарство Тетоважа Condensating Lipuid Лепак;Модел : 13colors;Боја : 13col

DEN 1700.00 1808.64
50PCS Избрани Sterilized Тетоважа Игли Мешани Игла Големина Круг Магнум 5/7/9/11/13RM За Тетоважа Машина Зафат Совет Бесплатен Свеж Со попуст
Празно Тетоважа Пракса Кожа, Гума 5Pcs Професионални Веѓа Усна Eyeliner Трајна Шминка Microblading Тетоважа Снабдување на Додатоци Свеж Со попуст
100pcs 9/15/17/19/21Pin Microblading Засенчување Ножеви Тетоважа Игли ДВОЕН РЕД Microblading Игли Рамен Игла За Магла Веѓата Свеж Со попуст
100pcs 9/15/17/19/21Pin Microblading Засенчување Ножеви Тетоважа Игли ДВОЕН РЕД Microblading Игли Рамен Игла За Магла Веѓата

Карактеристики : Помош почетници брзо да се подигне нивото на За тетоважаСинтетички материјал, безбедн

DEN 713.00 792.00
5PCS Празно Тетоважа Пракса Кожа / Трајна Шминка Веѓа Тетоважа Пракса Кожата Обука на Кожата Свеж Со попуст
5PCS Празно Тетоважа Пракса Кожа / Трајна Шминка Веѓа Тетоважа Пракса Кожата Обука на Кожата

Трајна Шминка Веѓа Тетоважа Пракса Кожата бела 1 Нема отров и без штета за човечкото тело 2...

DEN 357.00 475.20
200pcs/многу Тетоважа игла нож 16 0.18 трајна шминка ножеви игли за прирачник пенкало 16pins microblading игла сечилото Свеж Со попуст
200pcs/многу Тетоважа игла нож 16 0.18 трајна шминка ножеви игли за прирачник пенкало 16pins microblading игла сечилото

200pcs / многу Тетоважа игла нож 16 0.18 трајна шминка ножеви игли за прирачник пенкало 16pins microblading игла сечило

DEN 1272.00 2400.00
Rocooart LC-303-922 Телото Уметност ноќта на Вештерките HD Види Tatoo Налепница Пиштол Жените X-Men Уметност Работа Шарени Привремена Свеж Со попуст
YILONG 50PCS Професионални Тетоважа Игли 11RM Круг Магнум Криви Тетоважа Игли Медицински Нерѓосувачки Челик Материјал Бесплатен Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот 100pcs Професионални Мозаик 2R Игли за Трајна Шминка Biotouch Мозаик Веѓа Усна Тетоважа Машина Свеж Со попуст
Бесплатен Превозот 100pcs Професионални Мозаик 2R Игли за Трајна Шминка Biotouch Мозаик Веѓа Усна Тетоважа Машина

100pcs Професионални Мозаик 2 R Игли за Трајна Шминка Biotouch Мозаик Веѓа Усна Тетоважа МашинаСпецификација :

DEN 1205.00 1296.00
Wyuen Привремена Тетоважа за Возрасни Водоотпорен Tatoo Налепница Телото Уметност, Мода Чукање на срцето Човек Жена AB-026 Свеж Со попуст
Wyuen 1PC Водоотпорен Ѕвезди Тетоважа Налепници Оригинални Црно и Бело Едноставни Креативни Лажни Тетоважа Налепници за Жени Свеж Со попуст
50 Компјутери 9 Pin Ножеви за Microblading Веѓа Везови Feathering Полу Перм Веѓата Трајна Шминка Свеж Со попуст
50 Компјутери 9 Pin Ножеви за Microblading Веѓа Везови Feathering Полу Перм Веѓата Трајна Шминка

50 компјутери 9 Pin Ножеви за Microblading Веѓа Везови Feathering Полу Перм ВеѓатаФункција : Microblading ИглаЗа Веѓа Microblading

DEN 276.00 586.08
EZ Филтер V2 Тетоважа машина Пенкало и 100pcs EZ Револуција Кертриџ Тетоважа Игли тетоважа колекции за Tattooist Тетоважа материјали Свеж Со попуст
25pcs/ Жени Мажи DIY Хена Телото Уметност Тетоважа 3D lifelike Цутот на црешни се зголеми голем цвеќе секс Водоотпорен Привремени Свеж Со попуст
Тетоважа Зафат со Игли 30PCS Стерилни за Еднократна употреба 49 М1 Магнум Тетоважа Игла со 1PCS 49F Рамен Игла Свеж Со попуст
Тетоважа Зафат со Игли 30PCS Стерилни за Еднократна употреба 49 М1 Магнум Тетоважа Игла со 1PCS 49F Рамен Игла

Ви благодариме за повлекува од Добро да се КупиТетоважа Зафат со Игли 30 PCS Стерилни за Еднократна употре

DEN 1368.00 1439.52
Microblading Трајна Шминка Прирачник Тетоважа Tebori Пен Носителот +5pcs 5 Круг Ножеви Игли Комплет Наместен Свеж Со попуст
Microblading Трајна Шминка Прирачник Тетоважа Tebori Пен Носителот +5pcs 5 Круг Ножеви Игли Комплет Наместен

Microblading Трајна Шминка Прирачник Тетоважа Tebori Пен Носителот +5pcs 5 Круг Ножеви Игли Функција : Најнов дизај

DEN 265.00 335.52
Кертриџ Игли 10pcs 4F Тетоважа Рамен Игли за Еднократна употреба Sterilized Веѓа Усна Eyeliner Трајна Шминка Тетоважа Пенкало Свеж Со попуст