Мини-Рамбо 1.3 една плоча за Prusa i3 MK2 3d печатач дизајниран од страна на Ultimachine

Мини-Рамбо 1.3 една плоча за Prusa i3 MK2 3d печатач дизајниран од страна на Ultimachine

23 %

DEN 3323.00

DEN 4315.20

Свеж

Во магацинот


Оваа главниот одбор е дизајниран од страна на Ultimachine, но не oringinal Ultimachine Мини-Рамбо 1.3 одбор, тоа е клонирани еден,но ние се користи високо квалитетни додатоци за да се направи тоа.
Главни Карактеристики 4 x интегрирано 1/16 microstep моторни возачи, 4 PWM Mosfet излези, 3 thermistor влезови,pwm моторни тековната контрола (нема ситни копчиња да го смените), SMPS поддржува hostless печатење на напојување напони од 10-28 V DC, 2 осигурач заштитени моќ шини (Загрева Кревет, 15 A 10-35 V, и Примарна Енергија 10 A 10-28 V : Мотори (5 A посветен осигурач) + Екструдерите, Фанови, & Логика (5 A посветен осигурач)), LUFA USB Пакет : 1pc* Мини-Рамбо 1.3 на

Број На Модел На: Мини-Рамбо 1.3 на
Бренд Име: Blurolls
Тип На Објект: Матичната плоча
Компатибилен: Prusa i3 MK2, MK2S

Додатоци на производи

SWMAKER PEI Лист 220x220mm 3D Печатење Изгради Површината со 3M 468MP селотејп Многу од 2 Свеж Со попуст
SWMAKER PEI Лист 220x220mm 3D Печатење Изгради Површината со 3M 468MP селотејп Многу од 2

PEI Лист, 220 x 220mm 3 D Печатење Изгради Површината со 3 M 468 MP селотејпКарактеристики на производот Одлична за

DEN 1204.00 1337.76
8мм имајќи F8-19M 8mmx19mmx7mm axial топката удар поаѓајќи од авион, удар топката имајќи 1pcs Свеж
8мм имајќи F8-19M 8mmx19mmx7mm axial топката удар поаѓајќи од авион, удар топката имајќи 1pcs

Тип : Авион имајќиБрој на модел : F819 MВнатре дијаметар : 8mmOnside дијаметар : 19mmВисина : 7mmПакување содржина : 1p

DEN 14.40
300x300mm Сина Изгради Листови се Изгради Плоча Лента Платформа Матирано Загрева Кревет Налепница Со 3M Поддршка За Creality Свеж Со попуст
3d печатач појас затворена јамка гума HTD 3M времето појас 70 заби 210mm должина 10мм ширина HTD210-3M-10 1pcs Свеж
3d печатач појас затворена јамка гума HTD 3M времето појас 70 заби 210mm должина 10мм ширина HTD210-3M-10 1pcs

вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : Затворенијамка времето појасБрој на модел : 2103 M10

DEN 15.84
4040 алуминиумски профил делови 40x40x90xM12 M12x1.75 мм црно цинк, алуминиум заптивка крајот врска блок за слот 8мм 1pcs Свеж
4Pcs Плоча Агол Подготвуваат Рамен Крстот Форма Поправка Заградата За Алуминиумски Профил 2020 20x20 со 6 дупки Свеж Со попуст
4Pcs Плоча Агол Подготвуваат Рамен Крстот Форма Поправка Заградата За Алуминиумски Профил 2020 20x20 со 6 дупки

4 Pcs Плоча Агол Подготвуваат Рамен Крстот Форма Поправка Заградата За Алуминиумски Профил 2020 20x20 со 6 дуп

DEN 225.00 239.52
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови Свеж Со попуст
SWMAKER Borosilicate Стакло Кревет 170x170mm за Lulzbot мини 3D печатач делови

Оваа borosilicate стакло кревет се користи на Lulz Bot Мини како главни структурни тело на загреана кревет собран

DEN 854.00 959.52
20pcs M5X10/12/16/20/25 Т Чекан Главата Гром Завртки Никел Позлатен за 2020 Серија Слот за 6 Алуминиумски Профил Конектор за Свеж Со попуст
3D принтери Увезени 1M 2*3мм Јасно PFA PTFE Цевка Тефлон Цевка, J-раководител hotend RepRap Rostock Bowden Екструдер ID 2mm Свеж
3D принтери Увезени 1M 2*3мм Јасно PFA PTFE Цевка Тефлон Цевка, J-раководител hotend RepRap Rostock Bowden Екструдер ID 2mm

Материјал : ТефлонДолжина : 1 метарID : 2mmOD : 3ммРаботна температура : 190° C до 280° CХемиски Отпорни (сите заедн

DEN 40.80
304 од не ' рѓосувачки челик завртка DIN912 M5x12 завртка штекер лекува хексагонални завртки socket head кап завртки 1pcs Свеж
1PC 3D Печатач Делови МКС LV8729 Stepper Моторни Возачот 4-слој PCB Ултра Тивок Возачот Модул Компатибилен со Lerdge Свеж Со попуст
1PC 3D Печатач Делови МКС LV8729 Stepper Моторни Возачот 4-слој PCB Ултра Тивок Возачот Модул Компатибилен со Lerdge

1 PC 3 D Печатач Делови МКС LV8729 Stepper Моторни Возачот 4слој PCB Ултра Тивок Возачот Модул Компатибилен со LerdgeС

DEN 180.00 202.56
10pcs Цврст Полимер LM8UU Имајќи - 8мм Вратило VS RJMP-01-08 Р Цврсти Пластични Имајќи 8 mm ID За Reprap Prusa 3D Печатач Свеж Со попуст
10pcs Цврст Полимер LM8UU Имајќи - 8мм Вратило VS RJMP-01-08 Р Цврсти Пластични Имајќи 8 mm ID За Reprap Prusa 3D Печатач

10pcs Цврст Полимер LM8 UU Имајќи 8мм Вратило VS RJMP0108 Р Цврсти Пластични Имајќи 8 mm ID За Reprap Prusa 3 D ПечатачСпециф

DEN 659.00 784.80
3DSWAY 3D Печатач Додатоци 10pcs/многу Механички Граница Вклучите Модул Вертикален Тип Endstop Switch за РАМПИ 1.4 3D Принтери Свеж Со попуст
DEWANG 3d Пенкала Промоција +100 20colors ABS со Вжарено со ЕУ/AU/US/велика БРИТАНИЈА Plug Висок Квалитет на 3d Печатач Пен Свеж Со попуст
DEWANG 3d Пенкала Промоција +100 20colors ABS со Вжарено со ЕУ/AU/US/велика БРИТАНИЈА Plug Висок Квалитет на 3d Печатач Пен

О : Ако пакетот е оштетен или производ на изгубена / заменет , одбие да го потпише и да побарате превозот к

DEN 1544.00 2304.00
3D Печатач 3D V6 J-раководител Пневматски Конектори PC4-01 1.75 mm PTFE Цевка брз спојка, j-раководител Фитинзи Reprap Hotend Свеж Со попуст