Почвата Hygrometer Влажност Откривање Модул Влага Вода Сензор за влага на Почвата за Arduino

Почвата Hygrometer Влажност Откривање Модул Влага Вода Сензор за влага на Почвата за Arduino

4 %

DEN 30.00

DEN 31.20

Свеж

Во магацинот

VCC : 3.3 V-5 V
GND : GND
НЕ : дигитален излезен интерфејс(0 и 1)
АО : аналоген излезен интерфејс
Панел PCB Димензија : 3 x 1,5 см
Почвата Сонда Димензии : 6 х 2 cm
Жица должина : 21 cm
Нето тежина : 11 g
Пакет тежина : 21 g
Боја : Како што е прикажано на слики
Пакет Се Вклучени :
1 PCS*Почвата Влага Детектор Модул
1 PCS* Сонда
Бесплатни dupont кабли
Почитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5 за да бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5, Русија помалку од $2. Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако сакате целосна следење на информации. Ви благодариме за вашата поддршка!
Драг пријател, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите.Ви благодариме за вашиот поддржува!

Бренд Име: diymore
Капацитет: no
Број На Модел На: no

Додатоци на производи

Нови Пристигнување 2T M18 S Тип на сензор за притисок Конкретни Бинг Растенијата Свеж
Нови Пристигнување 2T M18 S Тип на сензор за притисок Конкретни Бинг Растенијата

1 Функција и Примена : (1) Sтип на структура на сензорот може да се повлече под притисок тест.(2) високо прец�

DEN 2520.00
Нови DC 5-24V DN25 Вода Сала Сензор Switch Течни Flowmeter Контра 1-60L/min Свеж
Нови DC 5-24V DN25 Вода Сала Сензор Switch Течни Flowmeter Контра 1-60L/min

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140 Вовед : проток на Вода сензор, главно се состои од пластична тело, протокот н�

DEN 297.60
1/8 NPT Мини Притисок Мерач Воздушниот Компресор Хидрауличен Притисок Мерач Тестер 160PSI Лице Назад Планината 1.5 Dial Плоча Свеж Со попуст
DC 5V Микро USB Напојување 3W+3W Bluetooth 4.0 Аудио Приемникот Одбор Безжични Дигитални Мини Bluetooth Засилувач Модул 3W*2 Свеж Со попуст
DC 5V Микро USB Напојување 3W+3W Bluetooth 4.0 Аудио Приемникот Одбор Безжични Дигитални Мини Bluetooth Засилувач Модул 3W*2

1 Работен напон : DC 5 V2 Излезна моќност : 3 W+3 W3 Звучник тип : 3 W2 48ohm4 Монтажа Дупка : 3.0 mmФункција : Мини дизајн,

DEN 126.00 132.96
0-500g/0-5Kg/0-20 кг DF9-40 Притисок Сензор на Корозија од тип-Тенок Филм Сила Сензор Водоотпорен M20 dropshipping Свеж Со попуст
0-500g/0-5Kg/0-20 кг DF9-40 Притисок Сензор на Корозија од тип-Тенок Филм Сила Сензор Водоотпорен M20 dropshipping

Ве молиме оставете порака за тоа која големина сакате , или ние ќе ги испрати 0500g за вас како стандардно.О

DEN 89.00 105.12
Дизел моторот притисок на маслото сензор масло индукција plug YG2221G 10мм навој дијаметар Свеж
Дизел моторот притисок на маслото сензор масло индукција plug YG2221G 10мм навој дијаметар

Дизел моторот притисок на маслото сензор масло индукција plug YG2221 GДизел моторот машина притисок на масло

DEN 489.60
MPS20N0040D-D Сфигноманометар Притисок Сензор 0-40kPa НАТОПИ-6 За Arduino Raspb М13 dropship Свеж Со попуст
MPS20N0040D-D Сфигноманометар Притисок Сензор 0-40kPa НАТОПИ-6 За Arduino Raspb М13 dropship

Ова се НАТОПИ воздушен притисок сензор е погодна за биомедицински, метеорологијата и други области Гла

DEN 62.00 72.96
Y40-З.Т. 1.5 40mm 30psi панел притисок колосек ,2kg/cm2 панел manometer ,PT1/8 назад нишка со пред прирабница Свеж
Y40-З.Т. 1.5 40mm 30psi панел притисок колосек ,2kg/cm2 панел manometer ,PT1/8 назад нишка со пред прирабница

ќе ја плати Откако ќе го промените превозот надомест ,ДДВ (Данок на Додадена Вредност) е купувачот одгов�

DEN 148.80
CAP1188 8 копче / копчето интерфејси Копче Осетлив на Допир Сензор Модул 3-5V SPI ЖИТО I2C Captouch ПРЕДВОДЕНА За Arduino Со Свеж Со попуст
CAP1188 8 копче / копчето интерфејси Копче Осетлив на Допир Сензор Модул 3-5V SPI ЖИТО I2C Captouch ПРЕДВОДЕНА За Arduino Со

Опис : Осетлив на допир сензорСе бара лемење на насловот игличкиСовршен за Arduino проектотДоаѓа со целосн�

DEN 291.00 306.72
0-0.5 Mpa 0-72.5 PSI Вода Гас Сензор за Притисок Воздушниот Компресор Притисок Предавателот G1/4 DC 5V Свеж
0-0.5 Mpa 0-72.5 PSI Вода Гас Сензор за Притисок Воздушниот Компресор Притисок Предавателот G1/4 DC 5V

ЗАБЕЛЕШКИ : 1.Тоа не е компатибилен со автомобили според Корисничкото Искуство, тоа предизвика работа Те

DEN 667.20
17mm Сензор на Температура на Вода MAX120C Свеж Со попуст
Клима уред R410A R134A R22 Ладилни Висок Притисок Мерач PSI KPA Црвено G08 Капка брод Свеж Со попуст
Клима уред R410A R134A R22 Ладилни Висок Притисок Мерач PSI KPA Црвено G08 Капка брод

Материјал : Пластични & Метална Боја : Црвена Карактеристики : Ладилни притисок мерач Висок притисок кол�

DEN 207.00 249.60
5pcs BF350-3AA BF350 350 Прецизност Притисок Отпор Вирус Мерач 350 ohm Свеж Со попуст
5pcs BF350-3AA BF350 350 Прецизност Притисок Отпор Вирус Мерач 350 ohm

Ве молиме контактирајте со нас преку Порака ако НЕ сте добиле објект во 30 дена, ние ќе ги провери со пост

DEN 384.00 408.00
4 20mA притисок сензор, 9-30V снабдување, 1MPa/10bar/150psi колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик wetted делови, Свеж Со попуст
4 20mA притисок сензор, 9-30V снабдување, 1MPa/10bar/150psi колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик wetted делови,

Карактеристики CE сообразност Силиконското масло исполнет Обратна поларитетот заштита од не ' Рѓосувач�

DEN 1824.00 1920.00
СП Сосема Нов Дигитален LED Дисплеј Пневматик Inflator Пиштол Метар/Притисок Монитор Мерач/Надуени и Самопочит Притисок тест Свеж Со попуст
Бесплатен превозот ,0-16bar, 10-30VDC, G1/4, 4-20mA излез, за 0.5%, Притисок Предавателот Притисок Трансдуцерот Сензор Свеж
Бесплатен превозот ,0-16bar, 10-30VDC, G1/4, 4-20mA излез, за 0.5%, Притисок Предавателот Притисок Трансдуцерот Сензор

Ако ви треба производи во големи количини,Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќе�

DEN 1439.52
DF96D AC220V 5A Din Железнички Планината Плови Switch Авто Нивото на Водата Контролер со 3 сонди Свеж
DF96D AC220V 5A Din Железнички Планината Плови Switch Авто Нивото на Водата Контролер со 3 сонди

Кога нивото на водата добива Една точка,на сонда допир вода и контролорот може да престане да пумпа со aut

DEN 555.36
Автоматско Дигитални LCD Зглоб Крвен Притисок Монитор Здравствена Заштита за Мерење на Отчукување на Срцето И Пулсот го Оценувате Свеж Со попуст
година Нови Здравствена Заштита Германија Чип Автоматско Зглоб Дигитални Крвен Притисок Монитор Tonometer Метар за Мерење Свеж Со попуст
0~30PSI 0~2Bar Воздушниот Компресор Мерач 2 Лице Страна Планината 1/4 NPT Хидраулични Компримиран Воздух Притисок Мерач Тестер Свеж Со попуст
100Pcs P50-B1 Кол 0.68 mm Должина 16mm 75g Пролет Притисок Тест Сонда Pogo Pin Свеж Со попуст
100Pcs P50-B1 Кол 0.68 mm Должина 16mm 75g Пролет Притисок Тест Сонда Pogo Pin

100 Pcs P50B1 Кол 0.68 mm Должина 16mm 75g Пролет Притисок Тест Сонда Pogo PinСпецификации : P50B1 16mmPin Центар : 0.68 mmМин тест

DEN 182.00 228.00
4-20mA притисок сензор, 12-36V снабдување, -1~24bar, -0.1~2.4 MPa, 1/4NPT, 0,5% на acc, од не' рѓосувачки челик 316L дијафрагмата, Свеж
4-20mA притисок сензор, 12-36V снабдување, -1~24bar, -0.1~2.4 MPa, 1/4NPT, 0,5% на acc, од не' рѓосувачки челик 316L дијафрагмата,

Средна температура опсег20°C → +100°CТемпературата опсег20°C → +80°CКомпензира temp опсег0°C → +70°CЕМС ЕмисијаE

DEN 1440.00
5pcs HX711 Мерење Сензор Двојно-Канал 24 Малку Прецизност A/D Модул Притисок Сензор Микроконтролерски Свеж Со попуст
5pcs HX711 Мерење Сензор Двојно-Канал 24 Малку Прецизност A/D Модул Притисок Сензор Микроконтролерски

Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја ц�

DEN 36.00 37.44
10мм завртка големина VDO универзална Притисок на Маслото Сензор 1/8NPT за дизел генератор Свеж
10мм завртка големина VDO универзална Притисок на Маслото Сензор 1/8NPT за дизел генератор

Универзална притисок на маслото сензоровој производ е корисно во дизел генератор на моторот како cummins.du

DEN 792.00