57J1880EC-1000+2HSS57 Nema23 Hybird Затворена Јамка Stepper Моторни Комплет 2.0 Н. м 285Oz-во 2 фаза stepper моторни возачот

57J1880EC-1000+2HSS57 Nema23 Hybird Затворена Јамка Stepper Моторни Комплет 2.0 Н. м 285Oz-во 2 фаза stepper моторни возачот

DEN 3984.00

Свеж

Во магацинот


1pcs & Nema23 2.0 Nm Затворена Јамка Stepper Моторни 57 J1880 EC-1000
1pcs & Моторни Возачот 2 HSS57
1pcs 3 M должина на кабел
Nema23 Затворена Јамка Stepper Моторни 57 J1880 EC-1000 спецификација :
Фаза : 2
Чекор Агол : 1.8 сте
Струја : 5 A
Resistence : 0.36 Ω
Inductance : 1.74 мз
Држење Вртежен Момент : 2.0 Nm
Вратило Дијаметар : 8mm
Главни карактеристики : full затворена јамка, ниска греење, висока ефикасност, ниско ниво на бучава, мазна и точни, висока брзина на одговор,
големиот вртежен момент, со голема брзина

сертификација: CE
Фаза: 2
Број На Модел На: 57J1880EC-1000+2HSS57
Тип: затворена јамка
Одржување На Вртежен Момент: 2N.м
Моторни Resistence: 0.36
моторни inductance: 1.74 мз
Моторни Доведе Жица: 4
моторни вратило дијаметар: 8мм
Моторни дијаметар: 57mm
Моторни должина: 80mm
Возачот: 2HSS57
Возачот Напон: ВАШИНГТОН 24-50v

Додатоци на производи

1LOT 5V 4-Фаза Stepper Моторни+ Возачот Одбор ULN2003 1 x Stepper Моторни +1x ULN2003 Возачот Одбор Свеж Со попуст
1LOT 5V 4-Фаза Stepper Моторни+ Возачот Одбор ULN2003 1 x Stepper Моторни +1x ULN2003 Возачот Одбор

1 LOT 5 V 4Фаза Stepper Моторни+ Возачот Одбор ULN2003 1 x Stepper Моторни +1x ULN2003 Возачот ОдборПревозот : Aliexpress Стандард

DEN 122.00 141.60
МОС Топла DC 3V 0.23 НА 150RPM Насочена вртежен момент Опрема Заградени Мотор Свеж
МОС Топла DC 3V 0.23 НА 150RPM Насочена вртежен момент Опрема Заградени Мотор

Име на производ : DC Насочена МоторНоминална Напон : DC 3 VНоминална Струја : 0.23 A ( без оптоварување )Брзина :

DEN 175.68
НОВИ 25A 220V 2000W Брзина Контролер Регулатор на SCR Напонски Регулатор Нежните Термостат Бесплатен Превозот Свеж Со попуст
НОВИ 25A 220V 2000W Брзина Контролер Регулатор на SCR Напонски Регулатор Нежните Термостат Бесплатен Превозот

Карактеристики : Влезен напон : AC напон 220 VНапонот пропис : AC 50 V 220 VМаксимална моќност : 2000 WМаксимална ст

DEN 172.00 191.52
2017 топла висок квалитет JGB37-545X ексцентричен 12volt 24v dc опрема моторни ASLONG Свеж
2017 топла висок квалитет JGB37-545X ексцентричен 12volt 24v dc опрема моторни ASLONG

кога се гледа од излез вратило страна 13 Operating Температура и Влажност : Температура спектар на 10 C~+50 C ,Влаж

DEN 723.36
USB CNC 2.1 4 Оска USB CNC Контролер Интерфејс Одбор CNC USB MK1 Свеж Со попуст
USB CNC 2.1 4 Оска USB CNC Контролер Интерфејс Одбор CNC USB MK1

Работи на Mac OS X (барс 10.6.3) со виртуелната машина подржавајќи Windows XP SP3 USB (V2.x) од PC / Лаптоп со Windows XP, Vista или Wi

DEN 1046.00 1260.96
ЖЕШКА! Универзална DC10-60V PWM HHO РК Моторни Брзина Регулаторот Контролер Switch 20A H02 Свеж
ЖЕШКА! Универзална DC10-60V PWM HHO РК Моторни Брзина Регулаторот Контролер Switch 20A H02

Опис : Оперативен напон : DC 10 V60 V Излезна Струја : 0 до 20 A Фреквенција : 25 KHz Континуирана моќност : Макс 1200 W

DEN 188.16
ЕУ Испорака!! Квалитет на CNC 4 Оска Контролер TB6560 Stepper Моторни Возачот 3.5 CNC одбор V тип за RATTM МОТОР Свеж
ЕУ Испорака!! Квалитет на CNC 4 Оска Контролер TB6560 Stepper Моторни Возачот 3.5 CNC одбор V тип за RATTM МОТОР

Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако пост

DEN 1848.00
50TYC 50/60Hz AC 220-240V 15-18RPM Синхрони Опрема Мотор Свеж Со попуст
50TYC 50/60Hz AC 220-240V 15-18RPM Синхрони Опрема Мотор

50 TYC 50 / 60 Hz AC 220240 V 1518 RPM Синхрони Опрема МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : 50 TYCНоми

DEN 267.00 325.92
50TYC 50/60Hz Фреквенција 30-36RPM AC 220-240V Г.С./CCW Синхрони Опрема Мотор Свеж Со попуст
50TYC 50/60Hz Фреквенција 30-36RPM AC 220-240V Г.С./CCW Синхрони Опрема Мотор

50 TYC 50 / 60 Hz Фреквенција 3036 RPM AC 220240 V Г.С. / CCW Синхрони Опрема МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема М

DEN 261.00 325.92
20Pcs Нови и оригинални TP5400 SOP8 во парк Свеж
20Pcs Нови и оригинални TP5400 SOP8 во парк

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет ис

DEN 249.60
10PCS 6*14 ММ Висока Магнетна Шупливи Купот на Моторни 4.2 V/46500RPM + Пропелери За Далечинска Контрола на Авиони/Хеликоптер/Удар Свеж Со попуст
Водоотпорен 12V 150mm 6 инчен прилагодливи удар 3500N 770LBS оптоварување 5mm/s брзина тешки линеарна actuator LA1035 Свеж
Водоотпорен 12V 150mm 6 инчен прилагодливи удар 3500N 770LBS оптоварување 5mm/s брзина тешки линеарна actuator LA1035

12 V DC 3500 N=350 KG=770 LBS оптоварување 5mm / sec=0.2 инчи / sec брзина 150mm=6 инчи удар тешки линеарна actuator LA10351 Тип LA1035 со м

DEN 2487.84
Две Начин Контролирани Синхрони Моторни AC напон 220V CCW/Г.С. TYC50 3р/5r/10r/20r/30r/мин 220V Свеж Со попуст
Две Начин Контролирани Синхрони Моторни AC напон 220V CCW/Г.С. TYC50 3р/5r/10r/20r/30r/мин 220V

Обрнете внимание на : Имаме ВРТЕЖИ во минута што следат, па по поставување на цел, ве молиме оставете пор

DEN 390.00 410.40
10PCS во парк IRLL024N SOT223 HEXFET Моќ MOSFET Нови и оригинални Свеж
10PCS во парк IRLL024N SOT223 HEXFET Моќ MOSFET Нови и оригинални

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет...

DEN 155.04
DC 9V 12V 24V 48V 60V 20A Реверзибилна Моторни Брзина Контролер Регулатор на Возачот PWM Свеж
DC 9V 12V 24V 48V 60V 20A Реверзибилна Моторни Брзина Контролер Регулатор на Возачот PWM

12710 Препорачувам за Оперативен напон : DC9 V60 V (Општо) линеарна излезниот напон под оптоварување Одржлива

DEN 360.96
UXCELL 15000Rpm 6V 150Ma 50Ma Висок вртежен момент Магнетни Електричен Мотор За Diy Играчки 6v | dc Свеж Со попуст
UXCELL 15000Rpm 6V 150Ma 50Ma Висок вртежен момент Магнетни Електричен Мотор За Diy Играчки 6v | dc

Номинална Напон DC 6 V Брзина(без оптоварување) 15000 RPM Големината на Телото Вратило Големина Материјал Мет

DEN 127.00 141.12
R385 Опрема за Намалување на Моторни DC 12V 10000RPM Опрема Кутија Мотор Свеж Со попуст
R385 Опрема за Намалување на Моторни DC 12V 10000RPM Опрема Кутија Мотор

R385 Опрема за Намалување на Моторни DC 12 V 10000 RPM Опрема Кутија МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема

DEN 248.00 301.92