Дигитални Ултразвучно испитување Дебелина Мерач на Брзина на Звук Метар Метални Длабочина тестер 1.2-225mm Smart Sensor AS840 со LCD дисплеј

Дигитални Ултразвучно испитување Дебелина Мерач на Брзина на Звук Метар Метални Длабочина тестер 1.2-225mm Smart Sensor AS840

10 %

DEN 3628.00

DEN 4031.52

Свеж

Во магацинот

Го користите и копчињата да се направи брзо прилагодување на звукот брзина /дебелина,и брзо се потсетиме до зачувани податоци.
Делокруг на примена
Оваа единица е погоден за мерење на материјали кои се добри ултразвучно диригент, како што се метал, пластика, керамика, стакло итн.1 mm Мерен опсег : 1.
Кога дадена дебелина > 20mm, точноста е +/-5%;
кога дадена дебелина Операција Состојба температура : 0°C~40°C Релативната влажност : Операција на струјата : Нормална работа на струјата : 50m A
Со Осветлување вклучување на струјата : 120m A
Стенд-бај струја : 20u A Пакување Содржината главната единица-1 PCS
трансдуцерот-2 КОМПЈУТЕРИ(10мм 5 MHz ,10мм 2. Diffusely
кои се применуваат во производството полиња, метални обработка, и комерцијални инспекција.
Карактеристики
1. Превозот Начин : ако ви треба побрзо, можете да го изберете Aliexpress стандард за испорака,исто така, имаат Кина пост воздухопловната !
SMART SENSOR Ултразвучно испитување Дебелина Мерач на Оваа единица е интелигентен рачен производ, кој се усвојува ултразвучно мерење принцип, и е контролирана од страна на микро процесор, овозможува брзо и прецизно мерење на дебелина на повеќето индустриски материјал.5*34mm
Табела брзина на звук (Sound брзина на заеднички материјали) Материјал Брзина(m/s) Материјал Брзина(m/s) Алуминиумски 6320 Ацетат смола 2670 Цинк 4170 Phosphor бронза 3530 Сребро 3600 Терпентин 4430 Glod 3240 Стакло 5440 Калај 3230 Incoloy легура 5720 Железо/Челик 5900 Магнезиум 6310 Месинг 4640 Monel легура 6020-упатство за Бакар 4700 Nickle 5630 SUS 5790 Челик 4330 благи 5850 Акрилна смола 2730 Челик 330 5660 Вода 20 C 1480 Титаниум 6070 Glycerinl 1920 Циркониум 4650 растворливи стакло 2350 Најлон 2620
Работата Упатство
1. Пред мерење
(1) се Поврзете на трансдуцерот со главната единица, притиснете ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ за да го вклучите,LCD дисплеј full screen за 0.5 секунда со осветлувањето,тогаш вертикална лента се прикажува
два пати кружно, во меѓувреме главниот екран област покажуваат 0000 да 9999 постепено.
SMART SENSOR AS840 Ултразвучно испитување Дебелина Мерач 1. Индикација за слаба батерија
10. 12 звук брзина за различни материјали
9. и ние нудиме Долг период на гаранција од 2 години,во две години ќе се поправи за слободни. Прирачник исклучување
Дисплеј : 4-дигитални LCD дисплеј Минимум екранот единица : 0. Потоа, зголемување или намалување на звук брзина на податоците што сакате со притискање на "" и " ",и овие податоци ќе
се автоматски зачувани во тековната звук брзина мемориска единица. Авто линеарни надомест : овој напреден софтвер програма ја подобрува прецизноста со коригирање на не-линеарни точноста на трансдуцерот. 10 дебелина мерење складирање и отповикување функција е достапна,
6. Гаранција : Сите единици се со Мало поле. Минималната граница за цевка мерење : 20*3мм (челични) Звук брзина спектар : 1000 до 9999 m/s Мерење на звук брзина со одредена дебелина : мерен опсег : 1000 до 9999 m/s.2-225mm 1000-9999m/s Smart Sensor Преносни дебелина метар тестер
1.5 V ААА * 3 ЕЕЗ (не се вклучуваат поради воздух граница) Минималната граница за цевка мерење Ф20*3мм(челични) Авто Нула Калибрација V Авто линеарни надомест V Спојка Индикатор V Метрички / Кралскиот Switchable - Батерија Индикација / Автоматско Исклучување V Производ Нето Тежина / Производ Големина 200g / 150*80.

Бренд Име: smart sensor
Со Светлото Или Не: Yes
Број На Модел На: AS840
Мерен Опсег: 1.2~225mm
Резолуција: 0.1 mm
Звук Брзина Спектар: 1000~9999m/s
Фреквенција: 5MHz
Минималната граница за мерење на цевка: d
Моќност: 9V батерија (не се вклучуваат)
Производ Тежина / Големина: 210g/150*80.5*34mm
Пакување: Подарок кутија
Авто Нула Калибрација / Авто линеарна com: Yes
Спојување Индикатор / Метрички / Кралскиот : Yes

Додатоци на производи

4 парчиња x Дигитален Мини Автомобили Сликарство Дебелина Тестер Боја Дебелина Метар Нанесен Слој Дебелина Мерач 0~2.0 mm Епоксидна Свеж Со попуст
8in1 Водоотпорен LCD Дигитален Altimeter Компас Термометар Часовник Барометар Временската Прогноза Време Календар Зелени Осветлување Свеж Со попуст
DY30-2 2500V 20G ohm Дигитални Изолација Тестер на Отпорност / Megger / Megohmmeter тестер метар Свеж
DY30-2 2500V 20G ohm Дигитални Изолација Тестер на Отпорност / Megger / Megohmmeter тестер метар

И ние ќе го прават истото за вас Грофот 1999Моќ AA1.Ако имате тешкотии во донесувањето на плаќањето ,ве моли

DEN 1497.60
12.7 мм Карбонски Влакна Композити Дигитални Дебелина Метар Caliper Микрометар Мерач Ширина Мерните Инструменти Алатка Свеж Со попуст
Преносни Електронски Dial Индикатор Дебелина Мини 0.01 mm Дигитални Дебелина Мерач Метар 12.7 мм Мерка Алатка Dial Мерач Тестер Свеж Со попуст
Мини Дигитален Рачен Anemometer Воздухот Брзина Термометар Мерка LCD Правец на ветер Мерач Метар GM816A 30m/s (65MPH)Со Пакет Свеж Со попуст
Дигитални дебелина мерач 0-12.7 mm/ 0.01 mm/inch електронски дебелина мерач мерење алатка Свеж Со попуст
Дигитални дебелина мерач 0-12.7 mm/ 0.01 mm/inch електронски дебелина мерач мерење алатка

Карактеристики : поставување на Нула во било која позиција ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ Метрички / Инчен

DEN 864.00 1439.52
Нови преносни УВ стерилизација на медицинска опрема патување ув sterilizer стапче за апарати за дома Свеж
Нови преносни УВ стерилизација на медицинска опрема патување ув sterilizer стапче за апарати за дома

Нови преносни УВ стерилизација на медицинска опрема патување ув sterilizer стапче за апарати за дома• Погод

DEN 1674.72
Дигитален LCD Ултразвучно испитување Дебелина Мерач на Метар Метални Ширина Мерен Инструмент 1.2~220mm (Челични) Звук за Мерење Свеж Со попуст
дијагностички-алатка Дигитални Ласерски Tachometer ВРТЕЖИ во минута Метар Не-Контактирајте со Моторни Струг Мерач на Брзина Свеж Со попуст
Висок квалитет Hios HP-50 дигитални вртежен момент метар со калибрација Свеж
Висок квалитет Hios HP-50 дигитални вртежен момент метар со калибрација

Hios HP50 дигитални torquemeterВртежен момент метар е динамичен вртежен момент сензор, главно, се користат за пак

DEN 9504.00
12v Три-начин tachometer за избор на опрема Harvester брзина следење намалување на мулти-оската звук и светло за аларм Свеж
ГМ-06 60 Степен Еден Агол Сјај Метар со Преносни Површина за Чистење Мерење Glossmeter боја керамички мермер Тестер Свеж Со попуст
ГМ-06 60 Степен Еден Агол Сјај Метар со Преносни Површина за Чистење Мерење Glossmeter боја керамички мермер Тестер

* Точни мерења, добро repetitveness Светлото на екранот, погоден за слаба светлина средина.1 Повторливост ±0.5 V AA

DEN 6670.00 7411.20
GM8901 0~45m/s Висока Точност Anemometro LCD Дисплеј Дигитални Anemometer Правец на Метар Воздух Брзина Температура Метар со Свеж Со попуст
GM8901 0~45m/s Висока Точност Anemometro LCD Дисплеј Дигитални Anemometer Правец на Метар Воздух Брзина Температура Метар со

GM8901 0~45m / s Висока Точност Anemometro LCD Дисплеј Дигитални Anemometer Правец на Метар Воздух Брзина Температура Мет

DEN 1681.00 2101.44
DT2236C Брзина Метар Ласерски Tachometer DT 2236C LED Дигитален Оптички Контакт Tachometer Метар Брзина Мерен Инструмент Свеж
DT2236C Брзина Метар Ласерски Tachometer DT 2236C LED Дигитален Оптички Контакт Tachometer Метар Брзина Мерен Инструмент

Контактирајте со Ласерски Комбо DT2236 CСтилски, удобен да го користите и лесен за ракувањеЛасерски / безк

DEN 1080.00
Дигитални Ласерски Контакт Tachometer 2in1 и Фото Tach 99999 ВРТЕЖИ во минута Контакт Tach Брзинометар Површината Брзина Метар Свеж Со попуст